Bauskas tirgū sēņu sezona, bet melleņu maz 3

Bauzes tirgū šajā nedēļā varēja sastapt vairākus gaileņu, baraviku un melleņu pārdevējus, kuri par sēnēm un mellenēm prasa pieci eiro litrā.

Jūnija sausums un tagadējais ilgstošais lietus ietekmējis arī šī gada melleņu un sēņu ražu mežos.

 «Ogu mežos ir ļoti maz, jo pavasara salnu dēļ ziedi mellenēm nosala, toties sēnēm šis vēsums un lietus  patīk. Pats tās lasu Bārbeles puses mežos. Pašlaik gan ir grūti kaut ko salasīt, jo, kur eju, tur jau viss ir nostaigāts un vairākas sēnes nomīcītas,» stāsta baušķenieks un tirgotājs Jānis. Viņš sēnes un ogas tirgo jau aptuveni mēnesi un katru dienu, bet peļņu gūstot, tirgojot ogas.

Artis ogas un gailenes lasa Rīgas puses mežos. «Tur sēnes ir lielākas, bet ar mellenēm ir tieši tāpat kā Bauskas puses mežos – maz un ir sīkas, jo iepriekš aukstums ir nosaldējis melleņu ziedus.»

 «Laiks ir kļuvis ļoti dīvains. Nekad agrāk virpuļviesuļi mūsu pusē netika manīti. Zvirgzdes puses mežos sēņu ir daudz, bet ogu – pamaz. Baravikām ir lielas cepurītes, bet žēl, ka ļoti daudzas tārpainas. Šobrīd ar sēnēm nevar daudz nopelnīt, bet uz mežu dodos prieka pēc. Pati pārdodu dārzeņus. No sēņu tirgošanas varu iegūt papildus naudiņu,» stāsta baušķeniece un tirgotāja Maruta.

Pircēji ar nepacietību gaidīja brīdi, kad varēs pagatavot sev tīkamus ēdienus no meža veltēm. Kā visiecienītākos ēdienus «Bauskas Dzīvei» pircēji min melleņu klimpas, sēņu ikrus un, protams, sēņu mērcīti ar jaunajiem kartupeļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

es

Nu kaut kā nepērk tās gailenes par 5 euro litrā- stavot sāk jau apkalst. Sanāk kilograms gaļas.

pirms gada, 2019.07.12 09:08

toties,

ķīnas preces uz galdiem desmit metru garumā, par kurām čeku neviens ir netaisās dot.

pirms gada, 2019.07.12 09:55

Vietējās ziņas