Bauskas ūdensmotosportiste Elīza Lakoviča-Lakovica Somijā paliek bez godalgas 2

Eiropas čempionāts GT15 laivu klasē notika Somijas pilsētā Raumā. Sacensībās piedalījās arī vienības «Mēmeles sports» pārstāve Elīza Lakoviča-Lakovica. Braucieni bija labi, bet žūrija konstatēja tehnisku pārkāpumu, un sportiste palika bez godalgas.

«Raibi mums gāja – kā pa kalniem, tad augšā, tad lejā,» saka sportistes tēvs Aldis Lakovičs-Lakovics. Kvalifikācijā E. Lakoviča-Lakovica izcīnīja sesto vietu, bet pirmajā braucienā, kas notika 12. jūnijā, bija jau ceturtā. Otrajā braucienā izdevās veiksmīgs starts un finišēja pirmā, kas kopvērtējumā pirms otrās dienas deva otro vietu.

Tomēr otrajā dienā braucieni nenotika nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ. Ar to neveiksmes nebeidzās – tehniska pārkāpuma dēļ diskvalificēja par laivas neatbilstību tehniskajiem noteikumiem. «Laivu kopā ar dzinēju iegādājāmies no igauņiem. Viņi brauca vairākus gadus un to darīja veiksmīgi, izcīnīja dažādus titulus. Igauņu braucējs beidza jauniešu karjeru un visu komplektu pārdeva, savukārt tagad izrādījās, ka ir neatbilstība noteikumiem,» atzīst tēvs.

Viņš gan norāda, ka arī šīs neatbilstības ir labojamas un, ja šosezon būs vēl iespējas startēt starptautiskajās sacensībās, to izmantos. «Pasaules čempionāts bija plānots Lielbritānijā, bet tur sacensības atcēla. Varbūt kāda cita valsts uzņemsies rīkot čempionātu,» pauž A. Lakovičs-Lakovics. Jebkurā gadījumā plānots startēt sacensībās Latvijā, kā arī piedalīties sacīkstēs Igaunijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Laiva

Atkal diskvalificēja? :) Tāpēc nav ko šmaukties.

pirms mēneša, 2021.06.21 14:48

Zane

Pagājušo gad arī kauta kas neatbilda,medaļu vajadzēja sūtīt atpakaļ! :))

pirms mēneša, 2021.06.21 14:49

Vietējās ziņas