Bauskas ugunsdzēsēji iedzīvotājus konsultēs par dūmu detektoriem

Pirmdien, 2. decembrī, tieši 30 dienas, pirms stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība, kas noteic, ka visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina ikvienu iedzīvotāju, kuram ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, doties uz jebkuru no 92 VUGD daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Tuvojoties 2020. gada 1. janvārim, kad visi mājokļi obligāti būs jāaprīko ar dūmu detektoriem, VUGD nodarbinātie no iedzīvotājiem saņem arvien vairāk jautājumus par dūmu detektoriem, piemēram: Kāpēc man tas vajadzīgs? Kur iegādāties? Kā uzstādīt? Cik detektori man ir nepieciešami? Vai detektors obligāti jāuzstāda pie griestiem? Cik ilgi tas ir derīgs? Tāpēc 2. decembrī no plkst. 14.30 līdz 18.30 visiem interesentiem būs iespēja saņemt konsultāciju klātienē. Papildus iedzīvotājiem tiks izdalīti arī informatīvie materiāli un demonstrēta dūmu detektora darbība.

Informācija par VUGD ugunsdzēsības daļu un posteņu adresēm, kā arī  Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu pieejama šeit: www.vugd.gov.lv/lat/Kontakti/talrunu_saraksts/

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs apliecina, ka 2. decembrī iedzīvotāji tiks gaidīti, turklāt varot nākt arī agrāk, nevis tikai pēcpusdienā. «Visu parādīsim, atbildēsim uz jautājumiem, puiši gaidīs,» aicina V. Kuzmičs. Arī Iecavas un Vecumnieku postenī būs iespēja gūt atbildes uz jautājumiem par dūmu detektoriem.

Konsultāciju diena ir viens no pasākumiem, ko šogad organizē VUGD, lai informētu iedzīvotājus par dūmu detektoru nepieciešamību, nozīmi un praktiskajiem iegādes un uzstādīšanas jautājumiem. Jau norisinājies orientēšanās pasākums un konkurss jauniešiem, organizēta preses konference, pašlaik visā Latvijā tiek īstenotas tikšanās ar senioru organizācijām un norisinās dažādas aktivitātes sociālajos tīklos u. c. pasākumi.

2020. gada 1. janvārī stāsies spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības – visos mājokļos (gan privātmājās, gan dzīvokļos) būs jābūt uzstādītiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem, kas reaģē uz dūmiem, bet privātmājas papildus būs jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Ikviens iedzīvotājs ir līdzatbildīgs par savu drošību un to, lai ikdienā tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju neatlikt rūpes par savu, tuvinieku un līdzcilvēku dzīvību un šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas