Bauskas ugunsdzēsēji piedalīsies starptautiskās mācībās Jelgavā

Piektdien, 16. augustā, plkst. 11 Jelgavas lidlauka teritorijā notiks starptautiskas ugunsdzēsības praktiskās mācības, kurās piedalīsies Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departaments un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes. Praktiskās mācības norisināsies «Interreg V-A» Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projektā «Vides risku pārvaldības resursu pilnveidošana pierobežas reģionā, lai efektīvi veiktu vides aizsardzības pasākumus», portālu informēja Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Mācību scenārijs paredz, ka Jelgavas lidlauka teritorijā izceļas plašs sausās zāles, krūmāju un meža zemsedzes ugunsgrēks. Šajās mācībās pirmo reizi tiks izmēģināti projektā iegādātie kvadricikli ar dzēšanas iekārtām.
«Pēdējos gados arvien vairāk izjūtam klimata pārmaiņu ietekmi uz ugunsdzēsības dienesta darbu. Palielinoties izsaukumu skaitam uz sausās zāles un mežu ugunsgrēkiem, pieaugot to platībām, arvien lielāka uzmanība jāpievērš tam, lai šo ugunsgrēku dzēšanā izmantotu piemērotāko tehniku un aprīkojumu. Mūsu lielās autocisternas nereti nevar piebraukt pie notikuma vietas, tāpēc Eiropas Savienības projektā esam iegādājušies kvadriciklus ar dzēšanas iekārtu, kas ļaus ugunsdzēsējiem-glābējiem ātri un ērti pārvietoties notikuma vietā un veikt dzēšanas darbus arī tālu no ūdens ņemšanas vietām,» stāsta VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks kapteinis Raivis Pužulis. 

Mācībās piedalīsies Šauļu Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārvaldes, Jelgavas, Dobeles, Tukuma, Bauskas un Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji-glābēji.

VUGD Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs «Bauskas Dzīvei» apliecina, ka seši Bauskas daļas vīri dosies uz šīm mācībām. Iespējams, viens no projektā iegādātajiem kvadracikliem piektdien tiks arī Bauskas daļai, tas gan vēl uzreiz nebūšot pilnībā nokomplektēts.

Šo praktisko mācību mērķis ir ne tikai praktizēties ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu veikšanā, bet arī pārbaudīt jauno, projektā iegādāto kvadriciklu ar dzēšanas iekārtu tehniskās iespējas, kā arī attīstīt sadarbību ar Lietuvas ugunsdzēsējiem-glābējiem.
VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas