Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas ugunsdzēsējiem jauns priekšnieks 10

Majors Vadims Kuzmičs pēc pusotra gada darba Jelgavā atgriezies Bauskā. Tagad viņš ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas komandieris.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» jaunais priekšnieks atzīst, ka ir notikusi atgriešanās daļā, kurā viņš pirms 13 gadiem sāka savas ugunsdzēsēja darba gaitas.
 
Pusotru gadu viņš vadīja Jelgavas daļu, tagad V. Kuzmiča padotībā ir 60 ugunsdzēsēju Bauskā, kā arī Iecavas un Vecumnieku posteņos. Atalgojuma ziņā atšķirība nav būtiska, Bauskā vienīgi ir jāvada uz pusi mazāks kolektīvs. Svarīgs ir arī faktors, ka darbavieta atrodas pie mājām.

VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris Dainis Bērziņš V. Kuzmičam vēl Bauskā strādāt tikpat apzinīgi, kā viņš savus pienākumus līdzīgā amatā pildīja Jelgavā. Sekmīgam darbam vēlams izveidot labu sadarbību ar vietējo varu, vietējiem uzņēmējiem.

«Par tehnisko nodrošinājumu baušķenieki nevar sūdzēties. Problēmas, kas ir jārisina, tie ir kadri, jo divas virsnieku vakances. Ēka, kurai būtu nepieciešams remonts, nodota nodrošinājuma valsts aģentūras pārziņā. Kad ir sagaidāmi remontdarbi Bauskā, nevaru pateikt,» tā D. Bērziņš.

V. Kuzmičs tieši tāpat par savā pārziņā esošo saimniecību teic, tehniski Bauskas ugunsdzēsēji ir labi nodrošināti. Auto kāpnes ir vienas no modernākajām valstī. Ir jaudīga tehnika liesmu slāpēšanai, arī instrumenti cilvēku atbrīvošanai, kas cietuši ceļu satiksmes negadījumos.

Savulaik Bauskā īstenots pārrobežu sadarbības projekts ar kolēģiem Lietuvā, kas ļāvis kvalitatīvi uzlabot mašīnu parku.
Liela problēma Bauskā ir tehnikas novietošanai nepiemērotās telpas. Ir vajadzīgas plašākas, ērtākas garāžas. Nopietns iekštelpu, arī ārtelpu remonts nepieciešams ugunsdzēsības daļas ēkai.
 
Stāstot par darbiniekiem, V. Kuzmičs uzsver, ka pašlaik ir viena vakance Iecavā – te nepieciešams posteņa komandieris. Līdzšinējais komandieris Ralfs Šastakovičs, kurš labu laiku bija arī Bauskas daļas komandiera pienākumu izpildītājs, devies pensijā. Viena inspektora vieta ir brīva arī Bauskā.

«Neteiktu, ka mums ir liela kadru mainība, taču vīri iet projām no darba. Galvenokārt tā ir došanās izdienas pensijā. Galvenais iemesls tam ir atalgojums, kuru noteikti varētu vēlēties lielāku,» tā V. Kuzmičs.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

vadims

Pa paldiesu

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:24

marfa

A kur tad tā, Ralfiņš pensijā!
Ko viņš tagad dara?

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 09:57

vadims

Ralfiņš man būs ārštata padomnieks, jo es ir baigais načaļņiks

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:24

šļauka

Priekšnieks vai komandieris ? Katrā ziņā Jelgava veiksmīgi tikusi vaļā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 14:01

vadims

Es i načaļņiks pačti generals

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:25

vadims

Tu ziņ ks i malacs

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:26

vadims

Pats tu riktigais malacis

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:22

Vietējās ziņas