Bauskas un Iecavas basketbolistiem neveiksmīgs februāra sākums 2

Visās Latvijas basketbola līgās tuvojas izslēgšanas spēles. Arī iecavnieka Linarda Jaunzema vienība «Latvijas Universitāte», visticamāk, spēlēs Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīrā.

Gan Bauskas novada «Bauskas BJSS/SC «Mēmele»» vienība, kas spēlē Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā, gan Iecavas novada BK «Dartija», kas cīnās Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijā, šogad nav starp regulārā turnīra līderiem, bet par viņu iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīros šaubu nav.

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā (LBL2) februāris neveiksmīgs bijis «Bauskas BJSS/SC «Mēmele»» vienībai – 1. februārī zaudējums BK «Jelgava/LLU» ar 80:126, tad 5. februārī piekāpās «Kandava/COMPOR» ar 88:103. Turpinājumā 7. februārī zaudējums BK «Ķekava» ar 91:102, un noslēgumā 12. februārī piekāpšanās BK «Turība» ar 88:113.

Ar trim uzvarām un 15 zaudējumiem baušķenieki LBL2 pirmajā grupā ir 11. vietā starp 12 vienībām. Izslēgšanas spēlēs piedalīsies visas pirmās grupas komandas un četras vienības no otrās grupas. Nākamā mājas spēle «Bauskas BJSS/SC «Mēmele»» būs jau šovakar, 19. februārī, ar «LU/BS Rīga» vienību, kurā spēlē arī baušķenieks Rihards Aleksandrovs.

Latvijas Basketbola līgas 3. divīzijā (LBL3) februāris neveiksmīgs bijis arī Iecavas BK «Dartija» vienībai. Janvāri noslēdza labi – 30. janvārī uzvarot BK «Jaunpils» ar 75:59, bet februārī divi zaudējumi. Vispirms 6. februārī piekāpās BK «Cēsis/Cēsu sporta skola» ar 75:92, un tad 15. februārī zaudējums viesos pie BK «Salacgrīva» ar 86:91. LBL3 pirmajā grupā vienība atrodas piektajā vietā ar piecām uzvarām un pieciem zaudējumiem. Nākamais mājas mačs būs 20. februārī ar BK «Carnikava».

Linarda Jaunzema «Latvijas Universitātes» vienība «Olybet» Latvijas-Igaunijas basketbola līgā februāri aizvadījusi ar mainīgiem panākumiem. Pirmais mačs bija savā mājas zālē Rīgā 10. februārī ar «BC Valga-Valka/Maks&Moorits» – studenti labi sāka spēli, bija vadībā lielāko daļu laika, bet neizturēja pēdējo ceturtdaļu un zaudēja ar 76:84. L. Jaunzemam šajā mačā 22 punkti un sešas atlēcošās bumbas.

Savukārt nākamajā mačā viesos 13. februārī pie BK «Liepāja» gūta uzvara ar 78:70. Šoreiz studenti veiksmīgāk nospēlēja tieši spēles galotnē, izraujot uzvaru. Ļoti liels ieguldījums šajā panākumā bija Linardam Jaunzemam – 32 punkti un 18 atlēcošās bumbas. Spēles lietderības koeficients – 48. Iecavnieks jau vairākas reizes šogad ir pārsteidzis visus ar ļoti augstu lietderības koeficientu.

«Olybet» Latvijas-Igaunijas basketbola līgā L. Jaunzems ir sestajā vietā pēc gūtajiem punktiem – 18,8 vidēji spēlē. Viņš ir otrs labākais pēc pārķertajām piespēlēm – vidēji 2,06 vienā cīņā. Statistikā arī pirmajā desmitniekā cīņā par atlēcošajām bumbām – vidēji 8,1 spēlē.

Komanda gan regulārajā turnīrā pašlaik ir 13. vietā starp 15 vienībām. Tomēr Latvijas Basketbola savienības mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka «Latvijas Universitāte» iekļūs Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīrā, kur noskaidros Latvijas čempionus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

uzcels ajuno sporta zāli , tad gan redzēsiet, nekādas otrās divīzijas , tikai augstākās līgas.

pirms gada, 2019.02.19 16:10

Vietējās ziņas