Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas un Rundāles novada skolēni skatuves runas prasmes pierāda konkursā 1

Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) Dzeltenajā mājā Bauskā 18. februārī skanēja dzeja un prozas darbu fragmenti, kas tā vien mudināja sameklēt un izlasīt visu grāmatu, lai zinātu, kas bija pirms un aiz teksta daļas, ko runāja Bauskas un Rundāles novada skatuves runas konkursa 29 dalībnieki.

1. – 3. klašu grupā savu māku rādīja 13 bērni no Bauskas pilsētas pamatskolas, Īslīces pamatskolas, Codes pamatskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Pilsrundāles vidusskolas. Savukārt 4. – 12. klašu grupā pieteikti bija 17, bet uzstājās 16 audzēkņi no Bauskas pilsētas pamatskolas, Uzvaras pamatskolas, Codes pamatskolas, Vecsaules pamatskolas, Īslīces pamatskolas, Mežotnes sākumskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas un Pilsrundāles vidusskolas. Viena dalībniece bija sasirgusi. Konkursā tika noskaidroti tie skolēni, kuri piedalīsies Zemgales reģionālajā konkursā Jelgavā 11. martā.

Uzstāšanās ilgums bija paredzēts sešas minūtes – aptuveni trīs minūtes dzejai, trīs prozai. Vērtēšanas komisijā bija Dace Jurka, režisore un Valsts izglītības satura centra (VISC) vecākā referente, režisore Zigrīda Ezeriņa, Reinis Vējiņš, dramaturgs, režisors un teātra pedagogs. Savukārt Bauskas BJC interešu izglītības metodiķe Veronika Puķe gādāja, lai viss ritētu raiti un pēc plāna.

Pirms konkursa dalībniekus, klātesošos vecākus un skolotājus uzrunāja žūrija. Režisore Z. Ezeriņa atzina, ka ar Bausku viņai esot īpaša saikne, jo te bijusi pirmā darbavieta un pirmie panākumi. Viņa pateicās pedagogiem par ieguldīto darbu un nekavējoties visiem bērniem lika piecelties un izkustināt ķermeni, parādīt ar rokām, cik «es esmu liels», kā arī ieelpot un izelpot «diedziņu», lai nevienam runātājam nepietrūktu elpas. Pirmoreiz žūrijā bija Reinis Vējiņš, jaunais teātra pedagogs, ar spēcīgu balsi un apbrīnojami skaidru dikciju. «Šie ir runas svētki, ir skaisti būt kopā svētkos,» sacīja viesis.

Noslēgumā režisore Z. Ezeriņa sirsnīgi pateicās par šo dienu. «Zinu, kā ir pēc stundām «izķekselēt» bērnus. Galvenais saprast, par ko runā,» akcentēja Z. Ezeriņa. Šoreiz nācās secināt, ka «lielie atpaliek no mazajiem».
Uz reģiona Skatuves runas konkursu 11. martā Jelgavā izvirzīti dalībnieki, kuriem vērtējums ir vismaz 45 punkti:
1. Loreta Jonašku, Īslīces pamatskolas 3. kl., skolotāja Ineta Kāle;
2. Monta Rimševica, Īslīces pamatskolas 3. kl., skolotāja Ineta Kāle;
3. Ralfs Zaharčenoks, Bauskas pilsētas pamatskolas 5.b kl., skolotāja Gunta Spure;
4. Annija Dzene, Bauskas Valsts ģimnāzijas 6.a kl., skolotāja Sanita Anspoka;
5. Gabriels Ruslans Ciprus, Bauskas pilsētas pamatskolas 6.b kl., skolotāja Inga Briede;
6. Vendija Volosovska, Bauskas Valsts ģimnāzijas 7.b kl., skolotāja Sandra Auzāne;
7. Aldis Lipniks (Lypnyk), Vecsaules pamatskolas 8.a kl., skolotāja Gunta Siliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas