Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas uzņēmēji nesteidz iesaistīties kampaņā «Godīgs eiro ieviesējs»

Jelgavas reģiona uzņēmēji piektdien, 4. oktobrī, tika aicināti Jelgavas pilsētas domē piedalīties seminārā «Godīgs eiro ieviesējs». Zemgales plānošanas reģiona uzņēmēju pārstāvniecība seminārā bija ļoti maza. Memorandu «Godīgs eiro ieviesējs» parakstīja daži Jelgavas uzņēmēji.

Akcija «Godīgs eiro ieviesējs» tiek izvērsta plašumā visā valstī, taču Bauskas novada uzņēmēji nesteidz tajā iesaistīties. Piemēram, SIA «Kronis» vadītājs Aivars Svarenieks šo akciju atzīst par mārketinga procesu, kura izmantošanai savā uzņēmumā nav atvēlējis nedz laiku, nedz līdzekļus. «Ja neesmu šai akcijai pievienojies, tas nenozīmē, ka esmu negodīgs uzņēmējs. Ekonomiskie nosacījumi ir tādi, ka eiro ieviest negodīgi nemaz nav iespējams,» tā «Bauskas Dzīvei» atzina A. Svarenieks.

Tirgotājs Aivars Duklavs šo akciju vērtēja skeptiski: «Tirgotājs savu godīgumu nevar panākt ar uzlīmi pie durvīm. Ja es nebūšu godīgs, pircēji to uzreiz novērtēs. Tādēļ vēl kaut kādās akcijās neuzskatu par lietderīgu piedalīties.» Uzņēmēju kluba «Bauska `97» prezidents Indulis Pētersons «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka vietējie uzņēmēji nav pievērsuši uzmanību šai akcijai. Viņš uzskata, ka eiro ieviešana uzņēmējiem jau tā sagādā daudz papildu darba, tādēļ iesaistīšanos akcijās viņi vērtē atturīgi.

Seminārā Jelgavā ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts kārtējo reizi uzsvēra, ka pēc eiro ieviešanas vajadzētu pieaugt ekonomiskajai stabilitātei. Viņš norādīja, ka pārejas perioda neērtības būs īslaicīgas, taču kopējā pievienošanās bilance būs pozitīva. «Eiro jau visu laiku ir tepat mums līdzās. 50 procentu noguldījumu mums ir eiro, 80 procentu kredītu izsniegti eiro. Tas liecina, ka eiro nav nekas jauns mūsu ekonomikai,» skaidroja ministrs.

Akciju sabiedrības «Swedbank» galvenais ekonomists Mārtiņš Kazāks līdztekus ekonomiskiem un finansiālajiem ieguvumiem akcentēja, ka dažbrīd aizmirsti politiskie ieguvumi, Latvijai pievienojoties eirozonai. Ja netiktu izlemts par iekļaušanos eirozonā, Latvijai nekas cits neatliktu kā tuvināties Krievijas ekonomikai, rubļa zonai. Viņš pauda pārliecību, ka 2015. gadā eiro varētu ieviest Lietuvā.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone stāstīja par ieguvumiem, iesaistoties akcijā «Godīgs eiro ieviesējs». Uzņēmēji to var izmantot kā veiksmīgu mārketinga paņēmienu. Tādējādi ir cerības, ka eiro ieviešana šādam uzņēmējam varētu būt īpaši veiksmīga. Viņa aicināja intensīvāk skaidrot sabiedrībai eiro ieviešanas procedūru. «Jo vairāk ieslēgsim gaismu šajā lietā, jo pāreja uz eiro būs drošāka,» tā L. Meņģelsone.

«Godīgs eiro ieviesējs» ir uzņēmēju iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt godprātīgu un caurskatāmu eiro ieviešanu Latvijā. Uzņēmējiem un valstij iesaistoties šī mērķa iedzīvināšanā Latvijas uzņēmējdarbības vidē, iedzīvotāji tiks aizsargāti pret nepamatotu cenu celšanos eiro ieviešanas procesā. Lai nodrošinātu cenu stabilitāti precēm un pakalpojumiem pārejas procesā uz eiro, iniciatīvai aicināts pievienoties ikviens Latvijā strādājošs uzņēmējs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas