Bauskas Valsts ģimnāzijā ārkārtējo situāciju izmanto lietderīgi 5

SIA «Kvintets M» būvniekiem pašlaik Bauskas Valsts ģimnāzijā darba pilnas rokas, jo ārkārtējās situācijas dēļ, kad skolas ēkā nav audzēkņu, remontdarbos plānots paveikt vairāk, nekā līdz šim bija domāts.

Rādot ceturtajā stāvā jau izremontētās platības, Bauskas Valsts ģimnāzijas direktores vietnieks saimnieciskajā darbā Aivars Zubovs demonstrē arī citas telpas, kur sākts remonts: «Nav pārliecības, ka mācību gadu nepagarinās, bet tas var vasarā samazināt periodu, kas atvēlēts remontdarbiem. Tāpēc daļu no veicamā vēlamies pabeigt līdz 14. aprīlim,» stāsta A. Zubovs.

SIA «Kvintets M» valdes priekšsēdētājs Gatis Marinsks pastāstīja, ka pamazām pie šāda darba ritma pieraduši gan darbinieki, gan arī skolēni un pedagogi. «Ir jau grūtāk veikt remontu, kad notiek mācības. Nevar tad ar perforatoriem strādāt, lai netraucētu mācību darbu. Tomēr galā tiekam,» saka G. Marinsks.

Pašlaik Bauskas Valsts ģimnāzijas ēkā remonts pabeigts daļā pagrabstāva un pusē ceturtā stāva. Ceturtajā stāvā gan vēl sienas krāsošot, bet tas arī viss. Projektā paredzēts arī aprīkot kabinetus ar mēbelēm – skapji un plaukti jau ir atvesti un izlikti, bet galdus vēl gaida. A. Zubovs vērtē, ka līdz aprīļa sākumam jābūt.

Aktīvākie darbi notiek trešajā stāvā – griestus apšuj ar ugunsdrošo rīģipsi, sagatavo sienas apmetuma likšanai. Būs arī jaunas grīdas. Reizē sākts tālākās kāpņu telpas remonts – periodu, kad skolā nebūs audzēkņu, plānots izmantot ar pilnu jaudu.

Pagrabstāvā gan kosmētiskais remonts kavējas senās būves īpatnību dēļ. «Pagrabstāvā lielākā problēma ir mitrums. Nāk uz augšu no zemes, hidroizolācijas apakšā nav nekādas, kosmētiskā apdare ir sarežģīta,» skaidro G. Marinsks. Uz sienām veidots speciāls apmetums, krāsots ar kaļķa krāsu, tāpēc nedaudz grubuļaināks nekā citos stāvos, bet tas ir maz pamanāms. Situācija pagrabā mainījusi arī pārējo būvdarbu plānojumu – tagad vispirms sāk strādāt ar sienām, jo apmetums uz tām žūst ļoti ilgi, un pēc tam ķeras pie grīdas demontāžas un jaunas grīdas izbūves.

«Tā problēma ir visām vecajām ēkām, un šeit vēl pagrabstāvs ir zem zemes. Tagad, ja būvē pareizi, viss ir citādāk,» saka G. Marinsks.
A. Zubovs atzīst, ka viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ir mitrums pamatos, saistīts ar materiālu, kas izmantoti, – dolomīta akmeņi no upju krastiem. Pamati izmūrēti ļoti biezi, bet diemžēl izmantots lētākais materiāls, ko varēja atrast, kā arī kaļķa java, un tas viss kopā labi vada mitrumu uz augšu.

Vīrusa dēļ izraisīto situāciju SIA «Kvintets M» valdes priekšsēdētājs G. Marinsks vērtē piesardzīgi. Karantīna noteikti nenāk par labu, jo var kavēties materiālu piegāde. Turklāt, ja pieaugs saslimušo skaits un karantīna kļūs vēl stingrāka, tas beigsies ar visas darbības apturēšanu, un tas noteikti būs vēl sliktāk.

«Kamēr varam, strādājam. Darba laikā ierobežojam strādājošo saskarsmi ar citām personām. Sveši mūsu būvlaukumā nestaigā. Ceram, ka arī ārpus darba laika darbinieki ir pietiekami uzmanīgi,» saka G. Marinsks. Kopumā uzņēmums pašlaik turpina darbu visos būvobjektos un Bauskas Valsts ģimnāzijā pat aktīvāk, nekā līdz šim plānots.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Viedoklis

Neizskatās, ka attēlā redzamās personas(t.sk.deputātes kundze) ievērotu 2 m distanci! Vai uz šīm pedagoģēm neattiecas noteiktie ierobežojumi? Kur ir uzraugošās institūcijas?

pirms gada, 2020.03.29 13:26

@@@

Viņi jau nav atgriezušies no vīrusa skartajām valstīm. Bez vajadzības jau nesēž karantīnā.

pirms gada, 2020.04.01 11:21

LLL

Staigāt vairāki ka divi nedrīkst,bet strādāt drīkst )))

pirms gada, 2020.03.30 12:43

Teitonis

No kurienes lauku ļaudīm pēkšņi radās apskaidrība, kurai sekoja adekvāta rīcība.

pirms gada, 2020.03.30 14:09

Vietējās ziņas