Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas Valsts ģimnāzijā būs vienotas formas 27

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņus varēs atpazīt pēc vienādajām formām. Skolēniem tās būs zaļas vai bordo krāsas adītas vestes.Direktora vietniece audzināšanas darbā Ināra Graudiņa stāsta, ka ideja par atšķirības zīmēm skolas audzēkņiem gaisā virmojusi jau sen. Tā aktuāla kļuvusi tagad, kad atjaunota ģimnāzija. Par formām, atsevišķiem apģērbu atribūtiem diskutēts ar skolēniem, vecākiem. Lielais vairums atbalstījuši ideju par vestēm. Ir nolemts, ka 7. līdz 9. klašu ģimnāzistiem tās būs zaļā krāsā, 10. - 12. klašu audzēkņiem - bordo. Krāsu toņi ir līdzīgi kā ģimnāzijas karogā. Viena veste maksās no 12 līdz 14 latiem. I. Graudiņa skaidro, ka šāds apģērba gabals ir vēlams ģimnāzistiem, bet ne obligāts. «Nevienu skolēnu, ja tas nebūs iegādājies vesti vai arī to nevalkās, no skolas neizslēgsim. Vestes domātas kā ikdienas apģērba atribūts, tās nav svētku formas. Ja tās patiks, iespējams, kopā ar ģimnāzistiem, vecākiem domāsim par formu papildināšanu,» tā I. Graudiņa. Dažādi jaunievedumu uztver paši ģimnāzisti. 12. klases audzēkne Ilze Kalniņa ir kategoriski pret vienādas krāsas vestēm. Viņa uzskata, ka nav vērts to iegādāties, jo pēc gada skolu būs jābeidz. Turklāt bordo krāsas vesti nebūs viegli pieskaņot dažādiem apģērbiem. Siltā rudenī, arī pavasarī ar vesti būs karsti. «Tad jau katram skolēnam jāpērk divas vestes. Ja viena kļūst netīra, kamēr to mazgā, jānēsā otra. Tas ir dārgi, ne visi to var atļauties,» tādi ir skolnieces iebildumi.Rihards Zviedris, kurš arī mācīsies 12. klasē, domā pilnīgi pretēji. Viņam jaunās vestes patīk, viņš uzskata, ka tās tikai vairos skolas atpazīstamību. «Nereti skolēnu vidū tiek spriests: «Tu neesi pietiekami labi ģērbies, lai ar mums draudzētos.» Šādas diskusijas pārsvarā ir 10. klašu kolektīvos. Ja visiem būs vienādas vestes, neviens nešķiros, kurš ir «krutāks», kurš ne,» pārliecināts R. Zviedris. Vesti viņš uzskata kā savas skolas simbolu, tādēļ ar lepnumu to glabās mājās arī pēc 12. klases beigšanas.Neviennozīmīgi jaunievedumu vērtē divu ģimnāzistu māmiņa Ingrīda Liepa. Viņa uzskata, ka viena veste ir nepietiekami, lai to dēvētu par ģimnāzistu formu. Turklāt adīta veste diezin vai pašlaik jauniešiem ir aktuālākais apģērba gabals. Labāk būtu polo tipa krekli vai jakas ar kapuci. «Ideja par vienotu formu ģimnāzistiem nav slikta, tikai risinājums varēja būt citādāks, modernāks un daudzveidīgāks,» tā uzskata I. Liepa.Šuvēja Aija Bonāte, kas piegādā formas tērpus, atzīst, ģimnāzistu vestei izraudzīts labs materiāls, tas adīts uzņēmumā Ogrē. Izšuvums arī ir moderns, vestes varētu labi valkāties. «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka formas tērpi šoruden būs arī Bauskas 2. vidusskolas audzēkņiem. Tie būs sākumskolas klašu bērniem. Meitenēm būs sarafāni, zēniem vestes. Kā apģērba atribūti tiks izmantoti lakatiņi vai kaklasaites. Uz tiem būs izšūts uzraksts «Bauskas 2. vsk.».

Pievieno komentāru

Komentāri 27

fui

nezinu kāpēc man tā veste asociējas ar tiem Latvijas laikiem, pirms 30 gadiem, kad mani vecāki skolā gāja.
Par laimi, nav obligāta - es to vesti nevilkšu, lai gan ir iegādāta. (un vispār manā klasē bija tā, ka vienu dienu kaut kāda sieviete ienāca kabinetā un nostādīja fakta priekšā: jums būs vestes un nosauca cenas. tagad Bauskas Dzīves mājas lapā pirmo reizi redzu, par ko es vispār samaksāju...)
skumji, ka nevienam neinteresē, ko domā skolēni, jo visticamāk, ka par šo jautājumu *varbūt* tikai tika pajautāts skolēnu domes pārstāvjiem, ne jau pārējiem bērniem, kam tā veste it kā jāvelk būs (es un daži mani klases biedri ,piemēram, zinājām tikai, ka klīst tikai kaut kāda klusa bauma par skolas vesti).
Tiem, kas teica, ka apcelšana vai 'bariņā neņemšana' nemazināsies ir taisnība, jo es no savas pieredzēs zinu (mācoties tur no 1.klases līdz vidusskolai), ka tas īstenībā nemaz no drēbēm un telefoniem nav atkarīgs, bet gan no tā kāds bērns tīri ķermeniski izskatās un vai viņš ir kluss, kautrīgs un ļauj sevi apcelt par savām īpatnībām vai kļūdām, parpalas vairs nevienam īpaši neinteresē mūsdienās.
Es nemaz neiesākšu runāt, par to, ka ir arī tādi cilvēki, kam visas nepieciešamās grāmatas iegādāties jau ir grūti - nemaz nerunājot par kaut kādām vestēm.

pirms 9 gadiem, 2011.08.26 10:37

mami

Kāpēc tik neatdekvātas cena parastai vestei? Tas, ka tur virsū ģimnāzijas simbols??? ja cena būtu zemāka, tad arī vecāki to varētu atļauties, bet tagad... domāju, ka velti.

pirms 9 gadiem, 2011.08.18 14:19

mamma

Cenas gan ir minētas neprecīzi, mums veste izmaksāja 20Ls.

pirms 9 gadiem, 2011.08.15 16:44

tāāa

vai tiešām skolēniem jautāja viņu viedokli par šīm vestēm? man atmiņā stāv tikai tas,ka mums pajautāja, vai gribam formas. pēcāk neviens par tām vairs nebilda nevārdu, nepiedāvāja variantus, vienkārši nolika fakta priekšā- jums būs šādas vestes,un viss. Vismaz būtu ļāvuši izvēlēties no vairākiem variantiem sev tīkamāko.

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 22:15

paps

Nu lūk,ko katrs saprot ar formu-ir ikdienā valkājama,ir svētku,sporta,darba utt.
Ko nosaka iekšējās kārtības noteikumi skolā?Bet,ja jau sākumā pasaka ,ka nav obligāta,tad kāpēc bija tāda steiga ,ka obligāti maijā jāpasūta?Esmu vīlies.

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 17:10

monta

nepiekrītu Liepai. kas gan tā par formu - jaka ar kapuci?! kaut kāds krievu variants. Formai jābūt pieklājīgai un vestei kā apģērba elementam nav nekādas vainas. nesaprotams tikai brīvprātības princips - ar to arī šī formu lieta tiek norakta, jo, ja arī kāds labprāt vesti valkātu, to nedarīs, lai netiktu apsmiets. Starp citu, Franču licejā forma nemaz arī nav lēta un tur vispār nediskutē - gribi vai ne. Izvēlēties var vienmēr - nepatīk veste, skola, skolotāji - Latvijā ir daudz skolu - uz priekšu - var mainīt kaut katru nedēļu...

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 15:36

mārketings

Viens ada,otrs šuj,trešie pērk(jau maijā).Rezultātā - 12,14Ls.Šogad pat STOKMANS piedāvāja jauniešu jakas un vastes 10Ls vērtībā.Un kā ar iepirkumu un cenu aptauju vai tad tā nebija jāorganizē????Pluss vēl interesantā preču iegādes organizēsana....Vai pie vestes saņemšanas čeku arī izsniegs?Kopumā tiešām kaut kas jauns un neredzēts.Ar interesi sekošu turpmakajām biznesa darbībām.....

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 15:12

Milēdija

Pilnībā piekrītu apģērbu zinātājai! Veste tiešām nav forma un ja nav obligāta, tad vispār priekš kam?

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 01:37

melody

Smukas vestes.laba lieta!!.labi ka prieksa nau pogaajama, citaadi buutu kaa veciem cilveekiem. nee,nee, laba lieta.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 23:48

Apģērbu zinātāja

Ideja par kopumā formam laba, disciplinē, rada vienotibas sajutu, vizuāli rada pozitivu priekšstatu.
BET ....1 veste - nav forma!!! Vajadzeja nopietnak pie šis lietas padomat!!!
BET... 12-14 ls par vesti?????? nemaksa tak vestes tik dargi! Turklāt vēl skolai vairumā iepērkot - VESTEM BUTU JAMAKSA maximums lidz 5ls
Zinot, ka Viduskolnieki paši nepelna - visu jāpēr vecākiem - es noteikti nepirktu vesti par 12-14 ls, jo uzskatu, ka ta ir '' nenormala'' cena priekš parastas vestes, turklāt vel skolas formasd vestes!!!
BET.... Ja vestes NAv obligatas , tad pazud formas terpa jēga. Ja formu vilkt ir briva izvele - tad šim pasakumam zud jēga!

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 20:15

aga

es gan gribeetu formas...žēl,ka skola beigusies...

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 18:03

garāmejot

'kamēr viena mazgājas, vajadzēs taču otru' - hihi.. 375 stundas laikam vajag, lai vienu apģērbagabalu izmazgātu???

nepatīk ģimnāzija ar savu formu - uz priekšu, ir pietiekoši daudz citu izglītības iestāžu, sākot ar 2. vidusskolu un beidzot ar Mežotnes internātvidusskolu, kur mācīties!

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 15:40

WTF

Var just kā atšķiras viedoklis starp tiem kas ir beiguši skolu gadus 10 atpakaļ un tiem kas tagad!!!! Forma tas tak ir forši!!!! Zīmēties ar lupatām var ārpus skolas laika, uz skolu iet lai mācītos!!! Man gan būtu paticis, ja manā laikā būtu tādas formas!!!!! Kā kādreiz, vai arī kā rāda filmās, kur katrai skolai ir savas formas!!!! Skolā ir jābūt vienlīdzībai. Un pie tādas vestes kā formu var arī prasīt apakšā baltu kreklu, zēniem bikses, meitenēm bikses vai svārki...skaisti!!!:)

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 15:22

......

Forma ir forma. Tur nav ko daudz diskutēt. Nekāda modes skate šeit nebūs. Mājās un uz ielas savus kompleksus varat paslēpt aiz "šikām" drēbēm un dārgiem telefoniem.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 14:59

...

Piekrītu I.Liepas viedoklim.Viena veste nav forma,tāpat grūti pieskaņojama apģerbam,un nevaru iedomāties,kā to vilkt virsū ziemā biezam džemperim!Un ne jau veste liks skolniekiem justies "vienlīdzīgākiem",muļķības.Ir vēl kruti telefoni,dārgas rotaslietas u.t.t.,ar ko izcelties.
2.vidusskolā,izrādās,strādā gudrāka un racionālāka vadība.Paldies dievam,ka mani bērni vairs nemācās 1.vidusskolā,-šī ne pirmā vadības dīvainība...

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 14:50

meitene

Fui, nu būtu vēl priekšā pogājama.. ko zem šitādas var pavilkt?

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 14:45

Viela pārdomai

Tagad visi nepaliks vienādi nēsājot tikai nemodīgas vestes! Visus klases klusos bērnus kā neņēma savā bariņā tā arī neņems. Tāpēc, ka visiem ir vienāds apģērba gabals nenozīmē, ka visi tagad būs draudzīgi. Bērniem, kuriem ir interesantas drēbēs, tagad jānosedz viss interesantais ar parastu vesti, kuru pašas šuvējas saviem tuviem cilvēkiem jau ir izbrāķējušas kā nekvalitatīvu apģērba gabalu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 14:01

absolvents

Žēl, ka mums tādas vēl nebija! Man jau nu patīk.
Vispār šādas vienotas formas nav slikta ideja - tas vieno un izsaka piederību ... un, ja vien paši ģimnāzisti turēs augstu latiņu it visā, tad būs prestižs un vēlme arī citiem nokļūt "izredzēto" saimē.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 13:53

Vietējās ziņas