Bauskas Valsts ģimnāzijas mantojuma lietu uzskata par atrisinātu 1

Bauskas novada sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē 15. maijā deputāti lēma par stipendiju piešķiršanu Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, izmantojot tam piešķirtā mantojuma finansējumu.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs informēja, ka kopā stipendijās plānots izmaksāt 6500 eiro. Viņš uzsvēra, ka savulaik mainīts skolas nolikums, paredzot, ka šo stipendiju izmaksu no piešķirtās mantojuma summas apstiprina novada domes deputāti.

Deputāte Kristīne Kazāka atgādināja, ka 2018. gada nogalē nebija pārliecības, ka visi nepieciešamie dokumenti ir nokārtoti, un toreiz novada domes deputāti lēma piešķirt šo naudu no novada budžeta ar norādi, ka no mantojuma summas to atmaksās. Bauskas novada juridiskās nodaļas juriste Evita Grigorjeva informēja, ka no juridiskā viedokļa nekādu problēmu nav. «Nauda ir kontā, un to var lietot,» pauda juriste.

Deputāte Inita Nagņibeda atkal skāra tēmu par mantojuma sadalīšanu starp Bauskas Valsts ģimnāziju un Bauskas sākumskolu. «Šis mantojums bija veltīts Bauskas 1. vidusskolas audzēkņiem no 1. līdz 12. klasei, nevis pieaugušo ambīcijām un sava pārākuma demonstrēšanai,» pauda I. Nagņibeda. «Izglītības likums paredz, kādiem mērķiem šādu mantojumu var izmantot. Dalīt to nedrīkst. Varbūt jaunais direktors būs piekāpīgāks. Manā darbībā juridisku pārkāpumu nav, un ne jau ģimnāzija likumus kārto,» atbildēja R. Žabovs. «Stāsts ir par labās gribas trūkumu – to nevar definēt ar likuma pantu,» komentēja I. Nagņibeda.

Diskusiju izskaņā deputāts Andris Arcimovičs mēģināja saprast, kas kopš 2018. gada nogales ir mainījies, ka tagad šo lēmumu var pieņemt. «Nekas nav mainījies, tikai juridiskais pamatojums,» secināja deputāte Rudīte Čakāne. Deputāti nobalsoja par šī jautājuma virzīšanu tālāk uz finanšu komitejas sēdi, kas notiks 23. maijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Viedoklis

Cik tiesisks ir juristes viedoklis, ka, ja nauda kontā, tad viss kārtībā? Apšaubāmi, ka šāds arguments no juristes puses ir juridiski korekts un likumisks. Vai Dome aprobežosies ar šādu juristes viedokli? un kāds ir jaunā Juridiskās nodaļas vadītāja arguments? Viņa pienākumos ietilpst veikt likumisku lēmumu pieņemšanas ievērošanu!!!!!Tātad, kāds tad ir īstais juridiskais pamatojums?
Piebilde: Mantojumu sadalīt likumiski ir galvenais juridiskais pamats!

pirms gada, 2019.05.17 13:29

Vietējās ziņas