Bauskas vecpilsētā notiks jau piektie Pagalmu svētki 6

Tradīcijas dzīvo tikai tad, ja tās nemitīgi kopj. Tāds ir moto nu jau V Bauskas vecpilsētas Pagalmu svētkiem un III Putras godēšanai. Septembra pirmajā pusē iedibinātās ļaužu staigāšanas pa vecpilsētas pagalmiem idejas iniciatore ir biedrība «Bauskas vecpilsēta».

Gadu gaitā pasākums izaudzis gan mērogu, gan piedāvāto pasākumu ziņā. Svētki pamazām «kāpj» augšā kalnā un sestdien, 12. septembrī, interesentus gaidīs ne tikai vecpilsētas ielās, laukumos un pagalmos, bet arī Kalna ielas teju pašā galā – bijušajā kinoteātrī «Uzvara».

Biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore pastāstīja, ka šī gada svētku noslēgumā bijušā kinoteātra «Uzvara» ēkā apmeklētājiem piedāvās kultūras programmu «Mijkrēslis ar karaļiem». Tajā varēs noklausīties kino zinātnieka Agra Redoviča lekciju un baudīt mēmo kino. Uz ekrāna būs trīs neapstrīdami komiskā žanra karaļi: Basters Kītons, Harolds Loids un Čarlijs Čaplins. Par muzikālo pavadījumu gadās tapieris Gints Žilinskis.

Taču sāksies svētki, kā ierasts, ar dažādām izdarībām vecpilsētas pagalmos un laukumos. Kafejnīcas «Tornis» pagalmā būs spēkavīru izklaides – zābaka mešana un izturības pārbaude lekšanā ar lecamauklu. Uz bērnu darinājumu rudens tirdziņu, prāta, roku un sportiskām aktivitātēm ikviens tiks gaidīts Bauskas pilsētas pamatskolas pagalmā. Lietderīgi būs apmeklēt tirdzniecības nama «Kvēle» pagalmu, kur darbosies ģimenes lietu tirdziņš. Tajā būs iespēja nopirkt lietotas, maz valkātas, nelietotas bērnu drēbes, apavus, grūtnieču drēbes, rotaļlietas un citas preces bērniem. Neparasti viesi solījušies ierasties bērnudārza «Pasaulīte» pagalmā. Tie būs Trušu pilsētiņas iemītnieki garauši.

Apmeklētāju iecienīts ir Lielā Murzas krāmu tirgus jeb labu lietu andele. Arī šogad tā risināsies Mākslinieku pagalmiņā. Tajā turpināsies ziedojumu vākšana Magno Kavallo jeb Lielā Murzas skulptūras izveidei Bauskā. Par omulību tirgū gādās leijerkastnieks, interesenti varēs ieskatīties nākotnē, uzklausot gudrā maga padomus.

Četrkājainos pilsētniekus un viņu saimniekus gaidīs jaunatvērtās veterinārās aptiekas pagalmā Plūdoņa ielā. Te raisīsies sarunas par zvēriem, to veselību, varēs izmēģināt un sev iegādāt «Zirga spēku» un «Govs veselību». Biedrības «Dabas zirgi» saimniece uzspēlēs ieviņas – brīnišķīgi skaistu un senu mūzikas instrumentu, kuru tikai entuziasti tur pie dzīvības.

Bauskas un Vecumnieku novada mājražotāji Rātslaukumā piedāvās savu produkciju: gaļu, sieru, maizi, aitas gaļas desas, vīnu, smiltsērkšķu gardumus un citus labumus. Te darbosies Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals, būs tirdzniecības marku «Kronis» un «Rundāle» produktu degustācija un pārdošana.

Bauskas tūrisma informācijas centrs interesentiem sagādājis jaunumu «mīļummetru». Kas tas ir un ko ar to mēra, to ikviens varēs uzzināt 12. septembrī. Savukārt Bauskas Centrālās bibliotēkas pagalmā aicināti gudrības un naudas kārie ļaudis. Te būs pieejams viss par biznesu: biznesa taka, biznesa soļi, biznesa zelta graudu skaļie lasījumi, jauno uzņēmēju kaltuve, veiksmīgais baņķieris, laimes aka.
Svētki šogad iegūs arī starptautisku skanējumu, jo amatniecības centra «Bauskas skapis» pagalmā savas prasmes radīs Lietuvas amatnieki. Ceraukstes pagasta atpūtas komplekss «Rožmalas» šajā dienā savas dzirnavas un visu tajās ražoto produkciju būs pārcēlis uz velosētas pagalmu Plūdoņa ielā. Vīrieši te varēs pārbaudīt savu spēku graudu maisu celšanā, sievietēm būs pirkstu veiklības pārbaude, lasot monētas no graudiem. Bērni varēs minēt mīklas un meklēt pagalmā apslēptos graudu maisiņus.

Zāļu sieva Zeltīte Kaviere veikala «Rozīte» pagalmā atklās ziedzāļu burvību un dziedniecisko spēku. Veikala un autoservisa «Palīgs tavam auto» pagalmā ikvienu gaida tikšanās ar draugiem no Rīgas Motormuzeja filiāles Bauskā. Būs fotostūrītis pie sena auto, iespēja uzzināt tehniskas lietas, dzirdēt stāstus par automobiļiem senākos laikos. Bauskas muzeja pagalmā par omulīgu gaisotni gādās draugi no Šilutes muzeja. Līdzi viņi būs paņēmuši savu putru un kafeju.

Plūdoņa ielas galā pie Mēmeles rosīsies «Īstās latvju saimnieces». Televīzijas šova dalībnieces, sievas no Latvijas skaistākajām un lepnākajām sētām, uz Bausku aicinājusi codiete Daira Jātniece, kura pati piedalījās TV izrādē. Sociālā dienesta pagalmā adoptēto dzīvnieku dzīves stāstos ieklausīties aicinās dzīvnieku audzētāju biedrība «AKO». Savukārt čaklās rokdarbnieces no biedrības «Aspazija» būs izlikušas apskatei pašu darinātās rotas un citus aksesuārus.

Kā ierasts, būs loterija, tiek gādāts arī par balvām. Vecpilsētas pagalmos varēs baudīt dažādas putras. Būs plovs, polenta, mannā putra, zirņu putra ar sviestu, auzu putra, noslēpumainā putra un mainīgā vira, grūbu putra, bukstiņbiezputra ar speķi un Šilutes muzeja putra.
Vecpilsētas pagalmiņu svētkiem un putras godēšanai finansējums rasts no biedrības «Bauskas vecpilsēta» un novada domes līdzekļiem. Nauda iegūta arī no Kultūrkapitāla fonda.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

gribas gan to putru

Piesakos uz zirņu putru, būs turpat kur pagājušo gadu?

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 11:14

Marta

Zirņu putra būs Mākslinieku dārzā, kur Lielā Murzas krāmu tirgus.
Pasākumu un putru programma biedrības "Bauskas vecpilsēta" vietnē http://www.bauskasvecpilseta.lv/

pirms 5 gadiem, 2015.09.10 13:04

es

Viss ļoti jauki, tikai nesapratu cikos sāksies šie jaukie pasākumi un cik ilgi notiks...

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 08:20

Marta

Pagalmi būs atvērti no plkst.12:00 līdz 15:00. Trijos Rātslaukumā loterijas balvu pasniegšana.
Kinoteātris būs atvērts no 12:00, tur būs filmiņa un izstāde par tā vēsturi, bet plkst.16:00 sāksies kino zinātnieka Agra Redoviča lekcija un mēmā kino seanss!
www.bauskasvecpilseta.lv

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 15:13

neslinko

Nu tad- skats pa labi uz Pasākumi, noklikšķini uz Putras svētki un izlasi saturu.Re, cik tas tomēr ir vienkārši, vai ne.

pirms 5 gadiem, 2015.09.11 15:38

Vietējās ziņas