Bauskas vecpilsētas namos atgriežas dzīvība 9

Bauskas vecpilsētā pēc kāda laika daži nami būs apdzīvoti. Līdz šim ēkas bija pamestas, laika zoba postītas vai arī stāvēja neizmantotas.

«Bauskas Dzīve» kopā ar Bauskas novada administrācijas saimnieciskās nodaļas speciālistu Voldemāru Čaču pirms pāris dienām vecpilsētā apmeklēja dažus privātīpašumus.

Rīgas ielā jau ilgāku laiku durvis slēgtas savulaik te iekārtotajai viesnīcai «Kungu ligzda». «Bauskas Dzīve» 2004. gada aprīlī vēstīja, ka Rīgas ielā darbu sācis jaunais atpūtas komplekss «Kungu ligzda». Tā īpašniece SIA «Straumēni ’97» aptuveni gadu divstāvu ēkā veica remontu un restaurācijas darbus. Rekonstrukcijas gaitā tika saglabātas 19. gadsimta koka kāpnes, ēkai ielikti atbilstīgi koka logi.

Daudzviet kā dekoratīvi elementi saglabāti sienās iemūrēti akmeņi. Atjaunotajā ēkā tika iekārtots bārs un restorāns, romantiskā stilā ieturēts alus pagrabs ar mednieku, makšķernieku un retro zāli, kā arī viesnīca ar desmit numuriņiem. Taču pēc astoņiem gadiem īpašums nonāca zem ūtrupes āmura. Pēc tam īpašnieki no ēkas izvācās, vairākus gadus tā stāvēja neapdzīvota.

Šogad īpašumu iegādājās SIA «Viona». «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka iepriekšējais īpašnieks no ēkas izvācies, to pamatīgi sapostot. Izņemtas durvis, barbariski apejoties, cietusi elektroinstalācija. Esot bez apkures, ziemā plīsuši radiatori, līdz ar to sienas daudzviet bojātas no mitruma.

Vairākus mēnešus veikta intensīva atjaunošana. Noslēgumam tuvojas istabiņu remonts. Atjaunot iecerēts terasi Mēmeles krastā, tiek domāts par kafejnīcas darba atsākšanu. Konkrēts laiks, kad objektā atkal varētu uzņemt klientus, netiek nosaukts. Taču tas, visticamāk, notiks pirms nākamā gada tūrisma sezonas.

Vairākus gadus pamesti un pamatīgi cietuši nami Saules ielā. Vecākie pilsētnieki zina stāstīt, ka vienā ēkā savulaik bijis cietums. Celtnes īpatnējas ar to, ka tām nav logu fasādēs. Interesants arī iekšpagalms.

Komplekss, kas sastāv no vairākām ēkām, ir privātīpašums. Būvēm uzlikti jauni jumti, tādējādi novērsta to aiziešana postā. Remonts pamazām turpinās iekštelpās, tiek klāta grīda, nostiprinātas sienas, nesošās konstrukcijas. Kad darbi varētu tikt pabeigti un kā atjaunotais ēku komplekss tiks izmantots, pagaidām «Bauskas Dzīvei» netiek izpausts.

Patīkamas pārvērtības piedzīvojusi privātīpašniekam piederoša ēka Kalna ielā līdzās Bauskas muzejam. Tās fasāde ielas pusē saremontēta jau agrāk. Tagad celtnieki rosās iekšpagalmā. Tur veikti pamatīgi zemes transformēšanas darbi, izvests prāvs slānis vecās grunts, iekšpagalmu ēku fasādes nokrāsotas košos toņos. Mājās paredzēts izbūvēt dzīvokļus, kā arī pielāgot telpas publiskai lietošanai. Par būvdarbu pabeigšanu objektā pagaidām ziņu nav.

Atjaunots pirms kāda laika nodegušais nams Pasta un Plūdoņa ielas stūrī. Arī tas ir privātīpašums, kurā saimnieks iecerējis izveidot sabiedriski izmantojamas telpas. Ēkai jāveic fasādes apdare, celtniekiem vēl daudz darāmā iekštelpās.

Līdztekus šiem dažiem pozitīvajiem piemēriem ir celtnes, kurās joprojām nav jūtama nekāda rosība. Viens no tādiem objektiem ir Rīgas ielā esošā bijusī Lodiņa alus darītava. V. Čačs paskaidroja, ka pašvaldībai jau ilgāku laiku ir problēmas sazināties ar īpašnieku. Tādējādi viņam krājas nodokļu parādi. Lielais ražotnes komplekss, kas izskatās pamests un neuzturēts, bojā Rīgas ielas kopskatu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

he he

pie pils aizvēra,tagad mēģinās šeit! vo armjaškas!

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 16:25

...

Lai tik ņemas! Gan jau kādreiz labāk izdosies.

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 10:22

???

baušķeniekiem gan grūta dzīve: stāv grausts visi cepās "ak šausmas, ak šausmas nekas nenotiek, nepatīkami skatīties uz graustiem", kat kas notiek atkal cepās "armēņu bizness", ak cilvēki, cilvēki

pirms 5 gadiem, 2015.12.20 11:11

Jā..

Būtu jāpriecājas, ka kādam ir šāda uzņēmība!

pirms 5 gadiem, 2015.12.20 11:29

bārbelnieks

Piekrītu... Laikam jau baušķenieki, labprātāk, vēlētos ikdienā redzēt graustus - tos pēc tam atdos bēgļiem uz apsaimniekošanu. Tad visiem būs labi!

pirms 5 gadiem, 2015.12.20 11:32

redzējums

Viena no extrām pasaulē, starpcitu, ir namīpašums vecpilsētā. Ne tā kā pierasts no padomijas laikiem- daudzstāvenē viens otram uz galvas..

pirms 5 gadiem, 2015.12.21 09:09

labi

Bauskas Dzīve varētu biežāk staigāt pa vecpilsētu, aprakstot namīpašumus un par pasākumiem, kas tiek darīts, lai uzliktu īpašniekiem par pienākumu šos īpašumus sakopt.

pirms 5 gadiem, 2015.12.21 10:12

Vietējās ziņas