Bauskas veikalos ievēro drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai 4

Covid-19 straujā izplatība Lietuvā un kaimiņvalsts iekļūšana «sarkanajā sarakstā» satraukusi mūspuses iedzīvotājus, jo pastāvot bažas, ka daudzi lietuvieši neievēro pašizolācijas prasības un turpina braukt uz Latviju.

 «Pirms Lietuva iekļuva «Covid-19» nedrošo valstu sarakstā, Bauskas veikali «Rimi» un «Maxima» bija pilni ar lietuviešiem. Tagad kaimiņvalsts iedzīvotājiem jāievēro pašizolācija, šķērsojot Latvijas robežu, taču lietuvieši joprojām «šturmē» mūspuses tirgotavas. Vai lielveikalos kaut kā kontrolē cilvēku plūsmu? Vai ir izstrādātas kādas pamatnostādnes ārvalstniekiem?» portālam vaicā pensionāre Ausma.

SIA «Rimi Latvija» pārstāve Elīna Šakirova paskaidroja, ka «Rimi» ievēro visus valsts institūciju norādījumus. Pastiprināta uzmanība pievērsta drošībai, higiēnai un dezinfekcijai. Visi piesardzības pasākumi notiek atbilstoši valsts institūciju prasībām, tāpat stingri tiek ievērotas iekšējās vadlīnijas.

«Tirgotavās pastiprināti informējam pircējus par nepieciešamo rīcību, lai pasargātu sevi un apkārtējos. Informatīvā kampaņa noris visos veikala kanālos – ekrānos, veikala radio, ar atbilstošiem uzrakstiem īpaši uzsveram, cik svarīgi izmantot bezskaidras naudas maksājumus un ievērot divu metru distanci. Pie kasēm, kur parasti ir vislielākā drūzma, esam izvietojuši papildu brīdinājuma uzrakstus, brīdinājumi lasāmi arī kasu ekrānos. Ir īpašs iepirkšanās laiks cilvēkiem ar paaugstinātu inficēšanās risku. Par sociālās distancēšanās nozīmīgumu atgādina norobežojošas grīdas uzlīmes. Visos «Rimi» veikalos pircējiem nodrošināta roku dezinfekcija,» uzskaita E. Šakirova. Viņa atzīmēja, ka darbiniekiem pieejami dažādi aizsarglīdzekļi – sejas  vairogi un vairākkārt lietojamas sejas maskas, nodrošināta arī nepieciešamā vitamīnu deva, pie kasēm ierīkotas organiskā stikla aizsargbarjeras.

E. Šakirova atzīmēja, ka pastiprinātas higiēnas prasības attiecas arī uz pārtikas produktu tirgošanu. Kopš marta pašapkalpošanās zonās tie pieejami tikai fasētā veidā vai iesaiņoti pēc pircēja lūguma. Vīrusa izplatības laikā tiek iepakota maize, smalkmaizītes, sāļās maizītes, cepumi un dažādi saldumi. «Mūsu prioritāte ir droša pārtika,» uzsver «Rimi» pārstāve. Biežāk tiek tīrītas un dezinficētas telpas un virsmas, pieejami vienreizlietojamie cimdi darbiniekiem, kas strādā ražošanas un produktu sagatavošanas telpās. Lai rūpētos par drošu vidi, grozus un iepirkumu ratiņus tīra katru rītu, dezinfekcija tiek nodrošināta arī dienas gaitā. Iepirkumu grozus, ratiņus un kases zonas virsmas tīra gan ar mazgājošu, gan dezinficējošu līdzekli. Ja tie nosmērēti, tīra nekavējoties.

Savukārt SIA «Maxima Latvija» sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Liene Dupate-Ugule uzsvēra, ka konkrētais jautājums neesot jāadresē veikalniekiem, bet gan Slimību profilakses un kontroles centram.

«Mēs nevaram subjektīvi noteikt, kurš pircējs ieradies no citas valsts, kurš jau bijis karantīnā. Mēs strādājam strikti pēc atbildīgo dienestu noteiktām vadlīnijām. Rūpējamies un turpināsim rūpēties par to, lai mūsu veikali būtu droši kā klientiem, tā darbiniekiem. Ir ieviesta virkne piesardzības pasākumu vīrusa ierobežošanai. Tuvākajā laikā uzstādīsim arī jauna tipa dezinfekcijas līdzekļus ērtākai lietošanai. Ja valsts iestādes lūgs ieviest jaunus piesardzības pasākumus, nekavējoties to darīsim,» sola L. Dupate-Ugule.

Neraugoties uz to, ka Igaunija un Lietuva abas ir iekļautas to valstu sarakstā, no kurām ierodoties Latvijā ir jāievēro pašizolācija, Valsts policija (VP) robežu tuvumā nerīkos speciālus reidus, lai identificētu vai pārbaudītu ar privātajiem transportlīdzekļiem vai kājām ieceļojošos cilvēkus.

VP preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA atzina, ka policijas rīcībā patlaban nemaz nav tāda tiesiskā instrumenta, lai, varētu apturēt transportlīdzekli tikai ar mērķi pārbaudīt, vai tiek ievēroti Covid-19 infekcijas izplatības ierobežojošie noteikumi.


Lai šo situāciju koriģētu, vakar, 29. septembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija virzīšanai otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz personu uzraudzības informācijas sistēmas ieviešanu.
Komisija otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā, kas paredz personas uzraudzības informācijas sistēmas pastāvēšanu. Iekšlietu ministrija vēl pirms Saeimas galīgā lēmuma saņēma valdības akceptu par finansējumu un speciālisti plāno sistēmu palaist līdz 12.oktobrim.

Grozījumi arī paredz, ka personai par noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā nepildīšanu piemēros naudas sodu no desmit līdz 2000 eiro.

Tāpat grozījumi paredz, ka policijas darbiniekam, pašvaldības policijas darbiniekam un robežsargam būs tiesības apturēt transportlīdzekli, lai veiktu pārbaudi par ziņu iekļaušanas sistēmā pienākuma izpildi.

«Vienkārši runājot, sistēma darbosies šādi: ieceļojošai personai speciāli izveidotā interneta vietnē "covidpass.lv" būs jāaizpilda anketa par to, ka persona apņemas pēc iebraukšanas Latvijā ievērot desmit dienu pašizolāciju. Pēc anketas aizpildīšanas sistēma uz personas e-pastu nosūtīs kvadrātkodu jeb QR kodu. Šo kodu pēc policijas vai robežsardzes uzaicinājuma būs jāuzrāda likumsargiem, kas datorizēti varēs pārliecināties, vai persona ievēro minēto epidemioloģiskās drošības prasību,» aģentūrai LETA skaidroja IeM valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Jaunā sistēma paredzēs iespēju sašķirot un uz policijas iecirkņiem nosūtīt kontroles veikšanai nepieciešamo informāciju no anketām par konkrētiem ieceļotājiem, kuriem ir noteikta pašizolācija. Tāpat sistēma paredzēs iespēju Valsts robežsardzei atbilstoši starpvalstu līgumiem nodot informāciju par personām, kuras dodas uz partneru valsti, šķērsojot Latviju.

Sistēma arī paredzēs iespēju nodrošināt SPKC ar nepieciešamajiem datiem par personām, kuras ceļojušas kopā, kā arī uzlabot apkopoto datu kvalitāti un aprites ātrumu. Sistēma arī uzlabotu pašizolācijā esošo personu uzraudzību attiecībā uz policijas iecirkņu inspektoru darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Varis

Toties skolas neievēro!
Kā tas iespējams,ka 2.vidusskolā sporta zālē notiek stundas 3 klasēm reizē!
Kas atbild par manu bērnu!Kur tie piesardzības pasākumi.
Es rakstīšu uz IKVD ziņošu par šo visu vājprātu.
Visādi pasākumi,visi baros un vēl baseins.
Es nelaidīšu bērnus uz skolu .

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.30 20:47

S

Ervis pats esi nozombets,ja tev ***,tad ok!
Tadu idiotu dēļ arī ir tik daudz slimo!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.30 22:20

INGA

Jā,mani arī tracina.ka viens otrs uzskata,ka Covid ir tādas kā iesnas,neuztver to nopietni.'Kamēr pašu,vai viņa bērnus,vai vecākuus tas neskar,var jau ņirgāties,bet, nedod dievs,ja kas notiks,tad dziedās citu dziesmu ,un visi tad būs vainīgi,tikai ne pats.Covid nav nekāds izdomāts joks!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.01 13:23

Vietējās ziņas