«Bauskas velo rudenī» – neredzēts ātrums, sīva konkurence un silta saule 1

Ar ļoti kuplu dalībnieku skaitu Bauskas novadā aizvadīts jau sestais velobrauciens «Bauskas velo rudens». Šoreiz riteņbraucējus priecēja viss – gan rezultāti, gan laika apstākļi, gan dažādas balvas un izklaides.

Ikgadējais pasākums notika 20. septembrī. Cilvēki, kā ierasts, pulcējās Bauskas Rātslaukumā, kur notika bērnu sacensības, pēc tam tika dots starts lielajam riteņbraucienam, kurā šogad piedalījās ap 400 velosipēdistu.

Pirmās aktivitātes sākās jau pulksten desmitos, kad uz starta līnijas stājās paši mazākie riteņbraucēji. Pasta ielā notika īss brauciens ar šķēršļiem –, pieaugot dalībnieku vecumam, šķēršļu sarežģītība un skaits palielinājās. Šajās sacensībās piedalījās arī jaunākais pasākuma dalībnieks Alens Šaicāns, kas savā grupā ieguva trešo vietu. Pavisam startēja aptuveni 40 jauno velosipēdistu.

Tūlīt pēc bērnu apbalvošanas notika pirmā balvu izloze. Laimīgā loze šoreiz bija mazajai Sofijai Baikai, kas uzreiz arī izvēlējās vienu no veikala «Veloprofs» riteņiem, kas turpat bija izvietoti. Lai arī kādi būtu viedokļi par to, ko izvēlas meitenes, mazajai Sofijai iepatikās melns ritenis. Par veiksmi loterijā priecājās vecāki Ingars Baiks un Aiva Sanduca. «Tieši šodien bija doma meitai nopirkt jaunu, lielāku riteni. No rīta «Velosēta» vēl bija ciet, un tad nu nodomāju, ka pēc sacensībām nopirkšu. Un te tāda veiksme!» priecīgi stāsta I. Baiks.

Bērniem šajās sacensībās tiek piedāvātas arī bezmaksas piepūšamās gumijas atrakcijas, kurās mazie dalībnieki varēja izklaidēties vēl ilgi līdz pieaugušo apbalvošanas ceremonijas beigām.

Pēc maza brīža viss jau bija sagatavots lielajam braucienam. Gandrīz četri simti velosipēdistu Rātslaukumā un Pasta ielā sadalījās vairākās grupās – pirmajā koridorā bija tie, kas noskaņoti cīnīties par medaļām, tad sekoja braucēji, kas vēlējās vienkārši uzrādīt labu rezultātu, beigās bija izklaides dalībnieki, kam bija vēlme doties braucienā un reizē izmēģināt savus spēkus konkursā pie Mežotnes pils.

Kamēr lielākā daļa izklaidējās, pašlaik labākais Bauskas novada velobraucējs Toms Lauks devās trasē uzstādīt labāko rezultātu un sasniegt rekordu. Apņemšanās arī izdevās – sportists finišēja par trīs minūtēm ātrāk nekā nākamie sekotāji.

Pats T. Lauks atzīst, ka galvenais palīgs šoreiz bija labs laiks – bez spēcīga pretvēja, ne pārāk auksts un ne pārāk silts, tas ļāva uzrādīt neredzēti labu rezultātu. «Startā uzreiz speciāli aizgāju, kad braucām pret kalnu. Pirmie divi kilometri šajās sacensībās ir noteicošie – ja kāds tiek līdzi, tad arī brauc kopā, ja netiek, panākt vairs nesanāks. Es zināju, uz ko esmu spējīgs, braucu labā ritmā,» braucienu raksturo T. Lauks. Vidējais ātrums trasē – 43,1 kilometrs stundā.

Lielākais bezmaksas velobrauciens Latvijā nevar notikt bez atbalstītājiem. Bērnu velosipēdu loteriju šoreiz apmaksāja SIA «Galenieki». Jau ierasti atbalstītāju vidū bija Bauskas būvmateriālu tirgus un konservu ražotājs «Kaija», kā arī SIA «Bauskas alus».

Velobraucienam finansējums tiek piešķirts arī kā veselības veicināšanas pasākumam. Stāsta Bauskas novada veselības veicināšanas koordinētāja Marta Augucēviča: «Riteņbraukšana ir veids, kā veicināt veselības kvalitāti. Eiropas Savienība atbalsta dažādas fiziskās aktivitātes, arī velobraucienus. Turklāt skaitliski tas ir lielākais no veselības veicināšanas pasākumiem Bauskas novadā – piedalās ap 400 dalībnieku, nerēķinot tos, kas brauca bez laika kontroles. Pasākumu atbalstām jau kopš 2017. gada.»

Nozīmīgu atbalstu jau vairākus gadus pēc kārtas sniedz veikals «Veloprofs». Šogad tas piedāvāja lielo loterijas balvu – 500 eiro dāvanu karti velosipēda iegādei. Loterijā laimīgo balvu izvilka Kārlis Dušmanis no Ozolniekiem. Viņš pastāstīja, ka uz sacensībām uzaicinājis draugs Rainers Vorslavs – kopā ar viņu un citiem paziņām reizēm piedaloties braucienos. «Velobraucienā bija vērts piedalīties gan sportiskās intereses pēc, gan arī tāpēc, ka ieguvu balvu. Bija tādas domas, ka varētu nopirkt šosejas velosipēdu, un tagad ir skaidrs, ka to arī iegādāšos,» stāsta K. Dušmanis.
 
«Ja uzrodas tāds labs sponsors kā «Galenieki», kad ir citi atbalstītāji, tad ir daudz patīkamāk organizēt sacensības,» atzīst organizators Kaspars Brazovskis. Viņš ir pateicīgs par sadarbību Iecavas novada vienībai «Velo Iecava» un cer, ka nākamgad sadarbība būs vēl ciešāka – varbūt pat veidosies divu posmu seriāls ar kopēju vērtējumu.

Veiklākie bērni
Bērnu brauciena godalgoto vietu ieguvēji

ZM3 – 1. Kristers Vasiļjevs, 2. Markuss Brazovskis, 3. Alens Šaicāns;
M5 – 1. Keita Šitka, 2. Rebeka Ramane, 3. Sofija Satovska;
Z5 – 1. Roberts Bāliņš, 2. Marks Karūss, 3. Domeniks Jēkabs Jurēvičs;
M7 – 1. Sofija Šaicāne, 2. Betija Ūdre, 3. Rūta Arāja;
Z7 – 1. Roberts Strazdiņš, 2. Adrians Vasiļjevs, 3. Ernests Zvejnieks;
M9 – 1. Elva Zuze, 2. Laura Jākobsone;
Z9 – 1. Oskars Štrauhmanis,
2. Olivers Vaisūns, 3. Helvijs Aišpurs;
M11 – 1. Anna Domenika Satovska, 2. Patrīcija Aišpure, 3. Viktorija Tjuha;
Z11 – 1. Kristers Štrauhmanis, 2. Reinis Stūris, 3. Aigars Ramanis.


Pjedestāls
«Bauskas velo rudens» sacensību rezultāti pa vecuma grupām

Sievietes – 1. Laura Ramane, 2. Līga Krūmiņa, 3. Marija Baranovska;
S14 – 1. Ieva Jurēviča, 2. Lizete Dūmiņa, 3. Loreta Vaisūna;
S18 – 1. Līva Andreika. 2. Kristija Anna Kalniņa. 3. Paula Zabarovska;
S50 – 1. Diāna Jurēviča, 2. Vineta Delvere, 3. Sandra Matisone (bronzas medaļu saņēma Maija Gulane);
SS – 1. Gita Podniece, 2. Ligita Leitlande, 3. Brigita Iļjina.
Vīrieši – 1. Toms Lauks, 2. Aivars Galigins, 3. Kirils Pogodins;
V14 – 1. Toms Daniels Baumerts, 2. Kristers Štrauhmanis, 3. Oskars Štrauhmanis;
V18 – 1. Alens Strazds, 2. Jēkabs Toms Andersons, 3. Domeniks Domokejevs;
V55 – 1. Agris Platacis, 2. Jānis Mičulis, 3. Igors Strazds;
VS – 1. Ivars Vingris, 2. Imants Grencis, 3. Nikolajs Lipskis.
Avots: fotofiniss.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Daina

Paldies par velo svētkiem Bauskā par spīti šķietami ka nevarēs vairs notikt! Paldies rīkotājiem!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.22 14:50

Vietējās ziņas