Baušķeniece apņemas palīdzēt priekšlaicīgi dzimušiem mazuļiem; aicina labdarībā iesaistīties arī citus 4

Baušķniece Ieva Roziņa šogad iesākusi labdarības aktivitāti ar mērķi palīdzēt priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem – viņa pati ada zeķītes šādiem bērniem un aicina palīdzēt arī citas adītājas. Mazuļiem nepieciešamas arī sedziņas, kokoni, zābaciņi, cepurītes un speciāli astoņkājīši.

Pirmais ziedojums nogādāts Rīgas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā 16. decembrī. Kopējais priekšmetu skaits ziedojumā bija vairāk nekā divi simti. «Adām, kas kurai padodas. Man labāk izdodas zeķītes, citai kokoni, citai sedziņa, citai astoņkājītis,» stāsta I. Roziņa. Astoņkājīšus savulaik atsūtījuši no Austrālijas – bērniņi viņus apkampjot, un rodoties sajūta, ka tur nabas saiti, un tad mierīgāk jūtas. Tagad tādus ada arī Latvijā.

Par to, ka priekšlaicīgi dzimušiem bērniņiem trūkst šādu adītu drēbīšu, I. Roziņa uzzinājusi šogad. «Šādos gadījumos māmiņa parasti nav jau iegādājusies drēbītes un parastie izmēri ir par lielu,» saka adītāja. Kad viņa aizsūtījusi uz slimnīcu izmērus, kādas zeķītes domā adīt, izrādījies, ka tie par lielu. «Jāada sērkociņu kārbiņas lielumā,» saka I. Roziņa.

Ātri gan sapratusi, ka pati netiks galā, un lūgusi palīdzību ar sociālā tīkla facebook.com palīdzību. Atsaukušās gan palīdzes, gan arī sievietes no Rīgas un Lielvārdes ziedojušas dziju. «Vislielākā pateicība tirdzniecības namam «Kvēle», kas mūs atbalstīja ar dziju,» priecīga ir adītāja. Palīdzējis arī tirdzniecības nams «Eila», atbalstījuši arī lietoto preču tirgotāji. Atbalstītāju skaits iznācis gana liels – gan sievietes, kas palīdz adīt, gan dažādi citi atbalstītāji, kas palīdz sūtījumu iesaiņot, noformēt un beigās arī nogādāt Rīgā. Liela pateicība arī esot priekšniecei, kas saprot darbinieces aizrautību un atbalsta viņu.

Tomēr I. Roziņa nedomā apstāties. Viņai Rīgā ir prasījuši, vai turpinās adīt, un viņa apsolījusi, ka tā būs. Arī vismaz četras adītājas, kas līdz šim palīdzējušas, izteikušas vēlmi turpināt. «Izrādās, ka šādu priekšlaicīgi dzimušu bērniņu ir daudz. Es runāju ar vienu māmiņu, kurai bija tāda situācija. Viņa bijusi tik priecīga, kad izrādījies, ka bērniņam var iedot tādas zeķītes,» atceras adītāja. Viņa aicina pievienoties adītāju pulkam arī citas baušķenieces, kā arī aicina atbalstīt aktivitāti ar dzijas ziedojumiem – pēdējais pašlaik ir pats sarežģītākais adīšanas procesā, jo dzijas nepietiek. I. Roziņa stāsta, ka viņu var sameklēt sociālajos tīklos facebook.com vai draugiem.lv, kā arī sazvanīt pa tālruni 26006822. Ja uzreiz neatbild, esot lūgums neapvainoties – vēlāk atzvanīšot. Nākamais vedums esot plānots uz Lieldienām.

«Tomēr, ja piezvanīs no slimnīcas ātrāk un pateiks, ka atkal trūkst, braukšu un vedīšu to, kas jau ir,» saka baušķeniece. Savukārt no tiem, kas izvēlas piedalīties, prasību nekādu īpašo neesot – lai noada tik, cik var! Tad kopā arī var savākt gana lielu paku.

«Nav jau viegli noadīt tik mazas zeķītes. Tomēr katru reizi, kad pabeidzu adīt, tas rada prieku. Katrā zeķītē mazajiem bērniņiem es ielieku savu mīlestību,» saka Ieva Roziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Mamma

Kad bērniņš guļ inkubatorā, tad vienīgais apģērbs viņam ir šīs zeķītes /zābaciņi, kuri ir adīti ar lielu mīlestību pret šādiem maziem cilvēciņiem, kuri pasteigušies ātrāk. Paldies, ka to darāt

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 20:08

Zuze1234

Vidū redzamā virsmāsa Ilona ir kolosāls cilvēks. Tāpat varu teikt tikai tos labākos vārdus par JITN darbiniekiem. Tādu sirsnību, ko viņi ieliek savās rūpēs par šiem mazuļiem, to var redzēt un sajust tikai tur atrodoties.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 20:12

Paldies!

Vecsaules pamatskolas skolēnu mammas jau vairākus gadus ada zeķītes priekšlaikus dzimušajiem mazuļiem un Ziemsvētku laikā nogādā tās BKUS. Arī šogad ir noadīti 90 pāri zeķīšu, kuras tiks nogādātas bērnu slimnīcā. Liels paldies par šiem labajiem cilvēkiem par ieguldīto darbu un sirdssiltumu!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 22:10

SSD

Biedrība "Sirds siltuma darbnīca" ar šo nodarbojas jau 8 gadus.

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.20 11:25

Vietējās ziņas