Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķeniece iejūtas Maltas ministres lomā

Eiropas Savienības Padomes neformālās ministru sanāksmes simulācijas spēlē pirmdien, 5. janvārī, piedalījās arī Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. c klases audzēkne Karīna Kuzmiča.

Sešdesmit jauniešu no visas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā iejutās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu augstāko amatpersonu un dažādu nozaru ministru lomās. Neformālās ministru sanāksmes simulācijas tēma bija saistīta ar vides aizsardzības aktualitātēm, proti – kā Eiropas Savienības lēmums par plastmasas maisiņu tirdzniecības ierobežošanu ietekmēs attīstības valstis un vidi, informē Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Linda Jākobsone.

«Bauskas Dzīvei» K. Kuzmiča pastāstīja, ka nokļuvusi šajā pasākumā ar Rīgas draugu starpniecību: «Tas tiešām bija ļoti saistoši, Rīgā pavadīto dienu nenožēloju. Es un vēl viens vidusskolēns no Ventspils pārstāvējām Maltu. Es biju vides ministre, puisis bija manas delegācijas loceklis. Saskaņojot viedokli par diskusiju tēmu, es paudu Maltas nostāju. Mēs iebildām pret plastmasas maisiņu aizliegumu tirdzniecības vietās. Tos jāatļauj izmantot, vienlaikus organizējot savākšanu un otrreizējo pārstrādi. Mēs arī paudām stingru nostāju pret ģenētiski modificēto organismu izmantošanu, jo tas mūsu mazās valsts tautsaimniecībai būtu ļoti kaitīgi.»

K. Kuzmiča mācās 12. klasē, nākotnes nodomus saista ar ekonomiku. Piedalīšanos Eiropas Savienības Padomes neformālās ministru sanāksmes simulācijas spēlē viņa uzskata par noderīgu savas nākotnes profesijas izzināšanā. Viņai radies daudz konkrētāks priekšstats, ko nozīmē Latvijas prezidentūra, kā darbosies atbildīgās institūcijas, kā tiek spriests un pieņemti lēmumi ES.

Šo atziņu apstiprina arī Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere, norādot, ka jauniešiem tā bijusi lieliska iespēja uzzināt vairāk par lēmumu pieņemšanu ES Padomē un pašiem iejusties ministru, prezidējošās valsts un Eiropas komisāru lomās.

Jaunieši 5. janvārī piedalījās arī svinīgajā Eiropas Savienības un Eiropas Savienības dalībvalstu karogu pacelšanas ceremonijā pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas