Baušķeniece pārstāv Latviju matemātiķu olimpiādē Taizemē

Taizemes tā dēvētajā ziemeļu galvaspilsētā Čiangmai notiekošajā 56. starptautiskajā matemātikas olimpiādē piedalās Bauskas Valsts ģimnāzijas šī gada absolvente Annija Varkale, vienīgā meitene Latvijas sešu jauniešu komandā.

Olimpiādes uzdevumus dalībnieki risināja divas dienas – piektdien un sestdien, 10. un 11. jūlijā, svētdien un pirmdien jaunajiem matemātiķiem tiek rīkotas ekskursijas, otrdien notiek žūrijas finālsēde, un trešdien, 15. jūlijā, būs noslēguma ceremonija. Kā ziņo organizatoru mājaslapa imo2015.org, dalībai olimpiādē saņemti 114 valstu pieteikumi.

Sestdien pēc sacensību otrās dienas Latvijas matemātiķu komandas dalībnieki pārāk priecīgi nejutās, jo uzdevumi esot bijuši neiedomājami grūti, «Bauskas Dzīvei» raksta fotogrāfs no Čiangmai Jūnass Palms, kurš pēc mūsu portāla lūguma tur satikās ar Latvijas jauniešiem un viņus nofotografēja.

Olimpiāde divas dienas risinājās modernajā «Lotus Pang Suankaew» viesnīcā. Sacīkstes sākās plkst. 9 un ilga četrarpus stundas. Skolēniem katrā no abām dienām bija jārisina trīs problēmuzdevumi. Jaunieši līdzi drīkstēja ņemt savas pildspalvas, zīmuļus, dzēšgumijas, lineālus un kompasus, kas salikti caurspīdīgās plastikāta somās. Neko citu no savām lietām vai materiāliem līdzi ņemt nebija ļauts, izņemot – mazu talismanu, ja kādam tas nepieciešams. Mazs – tas nozīmējot tādu, kurš iekļaujas plaukstā. Šie nosacījumi aprakstīti olimpiādes mājaslapā imo2015.org.

Annija Varkale ir pirmā Bauskas novada skolniece, kura piedalījusies tik augsta līmeņa starptautiskās matemātiķu sacensībās. Plašāk par jaunietes dalību olimpiādē – pēc viņas atgriešanās mājās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas