Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķeniece uzvar Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā konkursā 9

Valsts prezidenta kancelejas rīkotajā konkursā «Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijai dzimšanas dienā» žūrija par labākajiem atzinusi Bauskas pamatskolas 9. klases skolnieces Elzas Sējējas un Pļaviņu novada ģimnāzijas 10. klases skolnieka Jura Ernesta Brūniņa rakstītās uzrunas, kā arī Salaspils 1. vidusskolas 12. klases audzēkņu Rolanda Ševčenko, Artas Krēsliņas un Diānas Gertneres veidoto video uzrunu, portālu informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Labāko darbu autorus svinīgā sarīkojumā 13. novembrī Melngalvju namā apbalvoja Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš pateicās visiem, kuri piedalījās konkursā, uzsverot, ka visi iesniegtie darbi ir labi un ar oriģinālām domām.

 «Laika sprīdis no skolas sola līdz rīcībai un atbildībai par savu darbu ir ļoti īss, un tas paiet ātri,» konkursa dalībniekiem teica A. Bērziņš, paužot cerību, ka šis konkurss skolēnus mudinājis padomāt plašāk par Latvijas nākotnes virzību un izaicinājumiem.
Radošos darbus vērtē žūrija

Sarīkojumā tika apbalvoti arī pārējie 15 žūrijas izvēlēto labāko darbu autori, kuriem Valsts prezidents pasniedza piemiņas veltes. Savukārt trīs pirmo vietu ieguvējus Valsts prezidents uzaicināja uz 18. novembra svinīgo koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī.

Radošos darbus vērtēja Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore, Dr.sc.pol. Daina Bāra, Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas docents, Dr.sc.pol Ivars Ījabs, Vidzemes Augstskolas Sociālo zinātņu fakultātes docente, Dr.sc.pol. Ieva Bērziņa un Valsts prezidenta sabiedrisko projektu vadības padomniece Karīna Rāviņa-Vimba.
 
Bauskas pamatskolas audzēkne Elza Sējēja apliecina, ka Melngalvju namā bijusi ļoti pacilāta un majestātiska gaisotne, it īpaši, kad pa durvīm ienācis Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Pēc pasākuma oficiālās daļas sekoja neoficiālā, kur dalībnieki varēja personīgi aprunāties un uzdot dažādus jautājumus Andrim Bērziņam, kā arī iepazīties cits ar citu, apmainoties ar viedokļiem un emocijām par savu un citu esejām.

«Es sarīkojumā iepazinos ar konkursa simpātiju balvas ieguvēju Katerinu, kas, atklājās, ir no Vācijas un apmaiņas programmā tikusi uz Latviju. Šeit viņa pavadīs desmit mēnešus. Kad es vācu meitenei jautāju, kādas ir atšķirības starp Latviju un Vāciju, Katerina pasmējās un teica, ka Latvijā vispār nav kalnu. Viss tik līdzens. Kaut gan meitene runāja angliski, jau bija iemācījusies dažas latviešu valodas frāzes. Viņa atzinās, ka Latvija viņai tiešām patīkot un liekoties jauka,» tā stāsta Elza.
 
E. Sējēja un viņas latviešu valodas skolotāja Ieva Mašale ļoti priecājas par piedāvājumu 18. novembrī būt kopā ar Valsts prezidentu pie Brīvības pieminekļa. Pēc A. Bērziņa runas dažus apsveikuma vārdus Latvijas jubilejā sacīs arī Elza, to translēs Latvijas Televīzija. Svētdien būšot mēģinājums. E. Sējējai ir arī ielūgums uz 18. novembra svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī.

«Es ļoti priecājos par manu audzēkni Elzu. Šodien, 15. novembrī, abas braucam uz Aizsardzības ministriju, jo Elzai veicās vēl vienā konkursā,» laikrakstam atklāj skolotāja I. Mašale.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Prieks

Prieks, ka ir tik gudri un aktīvi bērni mūsu pusē.

pirms 6 gadiem, 2013.11.15 08:44

Vika

Vai Elziņa nav manas vis vis foršākās skolotājas meita? Dubults prieciņš.

pirms 6 gadiem, 2013.11.17 11:23

Vita

Ne tikai Tev lieli nopelni Elziņ, bet arī Taviem vecākiem , klases audzinātājai. Skatījos un priecājos. Tu esi mīļa un gudra meitene. Tā turpini!

pirms 6 gadiem, 2013.11.19 12:34

čiepa

Mīlošās, gudrās ģimenēs izaug laimīgi un talantīgi bērni; tam pierādījums ir Elza un viņas brālis Mārcis. Meitēns ir ļoti enerģisks, izdarīgs un gudrs, tāpēc arī panākumi. Diemžēl, klases audzinātāja nopelns tas nav .

pirms 6 gadiem, 2013.11.19 16:37

Kopā

Tikai gudrā komandas darbā var izaugt personības ,šī komanda nevar iztikt bez klases audzinātāja , priekšmetu skolotāja un protams vecākiem ,kuriem rūp sava bērna attīstība .

pirms 6 gadiem, 2013.11.20 06:24

kauns, biedri A.V.B. !

Vairāk kā skaidrs - Elziņa bez špikera pašas sacerētu sirsnīgu runu teiktu vismaz 100 reizes labāk par visiem zināmo bezsakara murmulētāju.

pirms 6 gadiem, 2013.11.24 19:15

Vietējās ziņas