Baušķeniecei iznācis otrais dzejoļu krājums 4

Inese Puricka, Bauskas dzejniece, laidusi klajā otro dzejoļu krājumu «Viens mirklis no mūža». Grāmatas atklāšanas svētki pulcēja aptuveni 40 interesentus un dzejnieces talanta pielūdzējus.

Grāmatas atklāšanas svētki bija 18. jūlijā pirmsskolas izglītības iestādē «Pasaulīte». Sarīkojumu kuplināja muzikanti Dainis un Baiba Turki, izpildot melodijas ar dzejnieces Ineses Purickas vārdiem. Viņi stāstīja, ka dziesma «Vasaras vakarā vēlā» skatāma arī Latvijas Televīzijas šlāgerkanālā.

Sveicēju pulks bija gana kupls, un dzejniecei tika veltīti daudzi labi vārdi. «Mūsu Inese raksta par visu – par ziediem, ceļiem, dienām un nedienām, arī par Bausku,» teica Daina Kadiševska. «Man prieks par to, ka neturi sveci zem pūra un paud talantu dzejoļu rindās,» sacīja Dace Kalniņa. «Lai sapņi piepildās, un pēc maza mirkļa tiekamies trešās grāmatas atklāšanā!» pauda Laila Jurcika. Daži sanākušie atklāja, ka savulaik ļoti iepatikusies I. Purickas pirmā grāmata «Kad runā sirds», tāpēc nākuši arī šoreiz. Autori sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks.

Sanākušie lasīja dzejoļus no jaunās grāmatas, daudzi lasītājus īpaši aizkustināja, piemēram, rindas: «Citādāk mums tagad dzīve griežas, iznāk plācenis, kam dvēseles nav.»

Grāmatas tapšanas laiks nav bijis viegls – kad aizsaulē aizgājis tēvs, nolaidušās rokas. Ikdienā Inese strādā par apsardzi lielveikalā «Rimi» Bauskā, un kolēģi, īpaši Dace Kalniņa, iedvesmojuši izdot garadarbu. «Dace mani sapurināja, teica, ka nebūs nekādas apstāšanās. Un tā es vieglāk tiku pāri bēdām. Tēvam līdzi ieliku dzejoli, veltītu tieši viņam, arī grāmatā tas ir,» stāstīja dzejniece. Pasākuma laikā ar emocijām bija grūti tikt galā – brīžam aiz prieka par uzslavām bija jāsmejas, bet dažkārt dzejoļi atgādināja par zaudējumu un dzejnieces acīs mirdzēja asaras.

Jaunajā krājumā dzejoļi ir par ļoti dažādām tēmām – dabu, bērniem, dejošanu, filozofiskām vērtībām, daži veltīti arī Bauskai. «Citreiz dzejoļi atnāk paši no sevis. Pārsvarā tie rodas darba laikā «Rimi» – tad paķeru kādu pamestu čeku un ātri uzmetu vārdus. Citreiz ilgi nav iedvesmas, un tad tā pēkšņi atnāk. Kaut ko ieraugu pie jūras, pie upes, kas blakus manām mājām, rīta pļavā, kur zirnekļu tīkli uzausti, un dzejoļi tad paši «prasās» uz papīra,» stāsta dzejniece. Daži radušies īpašos emociju brīžos, piemēram, dzejolis par maizi, jo tā arī neesot sapratusi – kā maizi var izmest miskastē. «Atceros, kā vecvecāki godināja maizīti,» atmiņās kavējas I. Puricka.

Dzejoļu krājums izdots izdevniecībā «Ezerrozes grāmatas». Šogad izdevniecības rīkotā dzejoļu konkursā I. Puricka saņēma godalgu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mjāā

vo, vo, pati strādā un neredz?

pirms gada, 2019.07.23 13:30

ligaj

Mums latviešiem, dzejnieku milzīgs bars,
No tiesas tiem dodam šo vārdu,
Jo viņu dzejās mīt burvības gars:
Tās miegu mums dāvina gārdu...
(Eduards Veidenbaums)

pirms gada, 2019.07.25 09:13

Vietējās ziņas