Baušķeniekam lieliska debija Pasaules kausa posmā bobslejā 4

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pasaules kausa posmā bobslejā Leikplesidā otro vietu izcīnīja Latvijas ekipāža ar stūmēju baušķenieku Lauri Kaufmani. Tikmēr Eiropas kausa sacensībās turpina piedalīties viņa brālis Dāvis Kaufmanis.

Abi brāļi Kaufmaņi ir Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi. Dažādos sporta veidos izcīnījuši dažāda kaluma godalgas Latvijas čempionātos, palīdzējuši arī Bauskas novada stafešu skrējiena komandām. D. Kaufmanim labākie rezultāti bija skriešanā un kārtslēkšanā, savukārt L. Kaufmanim – lodes grūšanā un diska mešanā. Jau vairākus gadus abi sportisti ir pārslēgušies uz bobsleju, kur D. Kaufmanis otro gadu startē Eiropas kausa izcīņā, bet L. Kaufmanim šī bija debija plašāka mēroga starptautiskās bobsleja sacensībās.

Pasaules kausa posmā bobslejā Leikplesidā 14. decembrī Latvijas vienīgajai četrinieku ekipāžai – Oskaram Ķibermanim ar stūmējiem Matīsu Mikni, Lauri Kaufmani un Arvi Vilkasti – pirmajā braucienā izdevās uzrādīt rezultātu 54,72 sekundes, kas tobrīd deva līderpozīcijas, taču uzreiz nākamajā braucienā vadību ieguva Kanādas ekipāža ar pilotu Džastinu Kripsu priekšgalā. Dž. Kripss apsteidza Oskaru Ķibermani par 0,17 sekundēm, uzrādot pārliecinoši labāko laiku visā pirmajā braucienā. Pēc tam neviens neapsteidza ne Dž. Kripsu, ne O. Ķibermani, kurš tā arī palika otrajā vietā. Tā liecina bobslejs.lv mājaslapas informācija.

O. Ķibermaņa ekipāžai otrajā braucienā bija identisks starta laiks kā iepriekš. Ar pārliecinošu braucienu O. Ķibermanis novadīja bobu līdz finišam līderpozīcijās, bet pēc tam kanādietis Dž. Kripss līdera statusu atguva. Summā Dž. Kripss uzrādīja laiku – 1 minūte 49,50 sekundes. Latvijas ekipāža uzvarētājiem zaudēja 0,39 sekundes, ierindojoties otrajā vietā. Laurim Kaufmanim šī bija debija Pasaules kausa sacensībās, turklāt ar bobsleju bijušais vieglatlēts nodarbojas tikai otro gadu.

Svētdien, 15. decembrī, Oskara Ķibermaņa ekipāža pēc otrās vietas sestdien samierinājās ar ceturto pozīciju. Otrajā braucienā O. Ķibermaņa četriniekam bija otrais labākais starts un otrais labākais brauciena laiks, tomēr godalgoto trijnieks summā palika divu simtdaļu attālumā. Nākamais posms 3. un 4. janvārī paredzēts Vinterbergas trasē Vācijā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts.

Savukārt Eiropas kausa posmu šonedēļ aizvadīja Vācijā, Vinterbergas trasē. Pēc sešu gadu pārtraukuma kritienu piedzīvojis olimpiskais čempions Oskars Melbārdis, kurš kopā ar stūmēju Intaru Dambi otro braucienu pabeidza, kamanām atrodoties uz sāniem. Toties no Latvijas ekipāžām 13. decembrī visaugstāk bija Dāvis Kaufmanis ar Arni Bebrišu, kuri izcīnīja devīto vietu, savukārt desmitajā vietā Helvijs Babris un Edgars Nemme.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Raimonds

Malači brāļi , veselību , veiksmi turpmāk..

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.19 11:36

mazliet

kremt - no draiskulību laika Bauskā nav saglabājušies piena zobi

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.25 14:54

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

vane

pirms 9 mēnešiem, 2020.03.03 12:34

Vietējās ziņas