Baušķenieki dziedās Hedemorā 2

Bauskas Svētā Gara luterāņu baznīcas ansamblis 25. jūnijā devās uz Zviedriju. Nedēļas nogalē tas koncertēs Bauskas sadraudzības pilsētā Hedemorā Zviedrijā.

Ansambļa dalībniece Inga Muižniece informē, ka koncerts Hedemoras draudzes dievnamā paredzēts 27. jūnijā, savukārt 28. jūnijā baušķenieki dziedās dievkalpojumā.

«Daudz strādāts, lai klausītājiem Zviedrijā atklātu klasiskās garīgās mūzikas korāļus, spiričuelus, latviešu komponistu Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Imanta Kalniņa darbus. Koncertā skanēs arī jaunās autores Līgas Celmas skaņu glezna «Lielupe» ar Ineses Zanderes vārdiem, kā arī Reiņa Sējāna savulaik grupai «Cosmos» radītais skaņdarbs «Vindo»,» stāsta I. Muižniece.

Ansambli, kurā ir 12 dalībnieku, vada draudzes ērģelniece Diāna Siliņa. Dziedātāju vidū ir Bauskas mūzikas skolas vijoles klases vadītāja Aiva Avotiņa un viņas audzēkne Dace Bukša. Uz Zviedriju dodas arī Katrīna Siliņa, kura vairākkārt guvusi augstus vērtējumus reģiona un valsts konkursos. Koncertā mūziķes vienosies vijoļu trio spēlē.

Hedemorā Bauskas Svētā Gara luterāņu baznīcas ansamblis pirmo reizi uzstājās pirms desmit gadiem. 2006. gadā dziedātāji no Zviedrijas ciemojās Bauskas draudzē.

Ansambļa braucienu uz sadraudzības pilsētu finansiāli atbalsta draudze, arī Bauskas novada dome. Finansējumu sarūpējuši arī četri Hedemoras Rotari kluba biedri Lars Olovs Gustavsons, Hakons Peršons, Lars Eriks Eriksons un Jans Olovs Johansons. Zviedrijā baušķenieku uzņemšanu nodrošina Hedemoras draudze.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

BAUSKAS DRAUDZES LOCEKLE

LAI SKAISTI SKAN KO MUSU MILIE ,KAS DAUDZ VELTIJUSI SAVUS SPEKUS UNLAIKU,LAI TAPTU SI SKAISTA PROGRAMMA!
PALDIES DIANAI UN VIJOLNIECEM,KA ARI PAREJIEM DALIBNIEKIEM!
LAI SKAISTAS IR DIENAS HEDEMORA!!!

pirms 5 gadiem, 2015.06.26 08:28

Stāstniece

«.....,» stāsta I. Muižniece.
Ja viņa ir raksta autore, tad kam viņa to stāsta? Pati ar sevi sarunājas?

pirms 5 gadiem, 2015.06.27 23:48

Vietējās ziņas