Baušķenieki joprojām paliek apcietinājumā 29

Rīgas apgabaltiesa slēgtā sēdē lēmusi saglabāt četriem baušķeniekiem līdzšinējo drošības līdzekli - apcietinājumu. To «Bauskas Dzīvei» apstiprināja advokāts Māris Bite. Advokāts skaidroja, ka likums paredz šādas lietas izskatīt slēgtā tiesas sēdē. Pēc četrām nedēļām apcietināto advokāti varēs vērsties pie izmeklēšanas tiesneša ar lūgumu pārskatīt drošības līdzekli. „Par savu klientu varu teikt, man ir pārliecība, ka šāds lēmums ir pārāk bargs," tā M. Bite. Iespējamais pamatojums, kāpēc apcietinātajiem netiek piemērots cits drošības līdzeklis, varētu būt tāds, ka, esot brīvībā, viņi varētu tikties ar citiem cilvēkiem, sarunās ar tiem varētu ietekmēt viņu liecības. Sandija Ātrena-Zaharčenoka, viena no apcietināto baušķenieku sievām, pastāstīja, ka pie apgabaltiesas 5. februārī vēstures pētnieku biedrība rīkoja piketu. Tajā viņi pauda pārliecību, ka biedrības valdes loceklim, apcietinātajam Ingum Zaharčenokam nav piemērojams tik bargs drošības līdzeklis. Kā «Bauskas Dzīve» noskaidroja, izmeklēšana šajā lietā rit ļoti gausi. Kopš 14. janvāra apcietinātie ir nopratināti tikai vienu reizi. Likums šajā gadījumā izmeklēšanu paredz pabeigt ne ilgāk kā pusotra gada laikā. «Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka pēc grautiņiem 13. janvāra vakarā Vecrīgā aizturēti četri Bauskas iedzīvotāji. 14. janvārī Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa nolēma viņiem piemērot drošības līdzekli - apcietinājumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 29

domataja

vins loti labs tevs savai meitinaj nekad nekadu problemu nebija ne darzina ne dejas kur vins vinu veda vinmer pieklaigi runa
uz berna nekad nekliedz.
jaker riktigos banditus nevis nezin ko .

pirms 12 gadiem, 2009.03.03 22:09

domataja

es domaju nebija tas vins vins pirmkart nedzer.
labak keriet slepkavas un izvarotajus nevis cilvekus kuri nav vainigi
ingus loti labs cilveks.es neticu ka vins tur piedalijas

pirms 12 gadiem, 2009.03.03 22:08

anonīns

Jūs varat runāt un spriest ko gribat, bet te ož pēc paraugtiesas, lai citiem negribētos ko tādu darīt... vainīgi vai nevainīgi , to mēs nekad neuzzināsim, ticiet man... neviens mums parastajiem ļautiņiem neteiks, es pazīstu viņus visus, protams varu galvot ka pēc vieņiem tas neizskatās, bet ko tas dod? vai mani kāds klausīs??? smieklīgi...

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 15:49

Santai unAijai

Vai viņi demolēja? Nu klāt taču abas nebijāt. Divus no šiem puišiem pazīstu, un ar drošu sirdi varu Tevi, Santa, informēt, ka abi viņi pelna naudu gan sev, gan senčiem, un gan jau, ja ne pašas, tad kāds draugs, paziņa vai gimenes loceklis ir izmantojis viņu pašu vai viņu ģimenes locekļu sniegtos pakalpojumus. Aija, vai patiešām redzējāt, ka tieši Bauskas puiši lietoja alkaholu? Variet pat neatbildēt, atbilde ir zināma. Žēl tikai, ka nepazīstot viņus, jūs abas izdariet secinājumus, un ne tos labākos. Zinu, ka cilvēki kas viņus pazīst, piekritīs man.

pirms 12 gadiem, 2009.02.10 08:37

hmm

nedriikst paarsaut paar striipu, ja jau patureeja apcietinaajumaa, taatad ir par ko ... un taadus citaatus var turpinaat. kaada ir realitaate? realitaate ir taada, ka nevienaa video vai bildee shie nav, otrkaart viniem ir gimenes un beerni, kaa arii savi biznesi, kas jaavada. piedodiet, bet vai vini sabiedriibai bisitami, ka jaatur apcietinaajumaa? mulkiibas. visa shii lieta ir skala un politizeeta un Bauskas dzekiem nepaveicaas, taisiis paraugpraavu. cerams ka nenotiks slepeniibaa un lai visai tautai ir redzams ar kaadiem pieraadijumiem operee tiesa. ja nemaldos, tad vieniigais pieraadijums, ir tikai civilajaa geerbto mentu lieciibas. logiski ka vini tak nebuus kluudijusheis nekaadaa gadiijumaa :)
atgaadina Dimaa romaanu motiivus, kad uz lieciibu pamata var cilveekus tureet apcietinaajumaa.

varu tik iedomaaties, kur es patreiz atrastos, ja nejaushaam satiktu Bauskas dzekus lai parunaatos tajaa vakaraa, menti tak panemtu ciet un arii pateiktu ka ar esmu piedaliijies vai vele nez ko...

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 18:29

aija

Tā jau pie mums gadās, ka vispirms dara, bet pēc tam spriež. Arī es biju tajā dienā Doma laukumā, bet diemžēl vīlos šajā pasākumā uz reizi, jo apkārt izņemot alkaholu salietojušos apmeklētājus nekā neredzēju, tad pārliecināt mani par to ka mūsu Bauskas puiši nav vainīgi? Nesmīdiniet cilvēkus!!!!! Man rodas jautājums ar ko tad mana kolēģe bija pie visa vainīga, ka no mašīnas vien nosaukums palika!!!!!!!!!!!!!! Un kabinetā pat dators sasists un stikli bija pilns!!! Par to gan nedomāja ko? Protams nezinu kādi šie puiši ir cilvēki, bet vispirms ir jādomā ko dara.....

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 16:05

Santa

.....kā var demolēt paši savu galvaspilsētu? Krīze ir visur pasailē, ne tikai Latvijā! Un tas tapēc - ka cilvēkiem ir nenormālas prasības - veselīgu ēdienu paši vairs neprot uztaisīt (kur nu vel izaudzināt), uz ārzemēm vajaga ceļot.....māju, mašinu padavai:):):):) Un kapēc ne to visu uz kredīta?:) Neticu - ka šie puiši ir invalīdi - kam nava 2 kājas, 2 rokas un galva......un kuri nespēj sev un večiem - maizei un kefīram nopelnīt! Lai nu pasēž un smadzenes pagroza, varbūt nonāks pie kāda risinājuma prātīga!:):):):):):):)

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 15:42

Pārējais, tam/tai tur Es-am/ai

Tad es teikšu, ka viss, kas notiek, notiek uz labu un pēc attaisnojoša sprieduma ieteikšu puišiem tiesiskā kārtā piedzīt no vainīgajiem kompensāciju gan par nebrīvē pavadīto laiku, gan par morālo kaitējumu.

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 12:27

DG

Nav dūmu bez uguns, ja viņi meta tikai akmeņus, izsitot stiklus, tad viņus var apsūdzēt huligānismā....bet šeit jau ir bijis kaut kas vairāk par akmeņu mešanu, bez pamata tāpat vien nevienu netur apcietinājumā.

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 09:17

Es

Limoo, uldic un pārējie diez ko Jūs teiksiet tajābrīdī kad pierādīsies, ka viņi nav vaiņīgi un neparko ir sēdējuši cietumā.

pirms 12 gadiem, 2009.02.09 08:27

Baušķiniece

zēl man puišu,ceru ka būs viss labi!!!! bet cik nav dzirdēts ka iedod gadus pilnīgi nevainīgiem cilvēkiem!!!!! cilvēks ir un pantus piemeklēsim..........

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 21:25

Sigma Formulai

Nevar Tev nepiekrist, ka situācija, kurā nokļuvuši Bauskas puiši nav apskaužama, bet diemžēl tas ir vienīgais man pieņemamais apgalvojums abos Tavos komentāros. Pārējie neiztur nekādu kritiku.
Mans viedoklis atšķirās no Tavējā, bet tapēc vien es nenosaukšu Tevi par smerdeli vai,piemēra pēc, pārstāšu mīlēt savu tēvutēvu zemīti kā Tu.
Muļķīgi ir dalīt daudzcietušo latvju tautu dzīves vietas principa ,pat vairāk, arī pēc rases un valodas jo patiesībā sāpe mums visiem kopīga, proti, Latvijas politiskā un ekonomiskā krīze.
Dumji skan frāze:"Tagad visi menti trīc un dreb par savām vietām, tik ļoti dreb, ka ir gatavi teikt un darīt da jebko, lai tikai saglabātu savu darba vietu un nožēlojamo aldziņu, lai arī ko tas prasītu." Presē ir ziņas, ka poliči martā pie zināmiem apstākļiem grasās streikot.
Vēl muļķīgāk ir atsevišķu, Tev nepieņemamu komentāru dēļ zaudēt pārliecību, ka Bauskā pamatā dzīvo krietni ļaudis un šo pilsētu IR VĒRTS mīlēt.
Prasme ieklausīties katrā viedoklī, tā pat kā prasme atšķirt patriotisko no kriminālā nāk ar laiku un Tu jau noprati, ka šis mans komentārs ir tikai un vienīgi par saskarsmes kultūru . Tu tak esi vienis prātis, ka tās mums bieži vien pietrukst arī šeit.virtuālajā vidē.

P.S. Arī man nav pieņemama doma, ka arestētie Bauskas puiši ir galvenie vainenieki grautiņā.

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 18:05

ritms

Ne jau katra muļķība un vardarbība jāaizstāv tikai par to, ka esmu no Bauskas. Sava galva vēl domāšanai ir katram .Tāda patvaļa, ka neparko sēdētu jau nu mums nav.

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 16:48

uldics

Protestēt var, bet demolēt jau ir cita lieta. Ja smadzeņu nav, tad lai sēž. Ko noziegušies bija veikalnieki, kas tajā pat pusē, kur protestētāji, ko noziegušies policisti, kam apgriezts viss, kas iespējams? Un kāda tur solidaritāte par baušķeniekiem, ja vakarā ārā iziet bīstami, sievietēm ar bērnu piesienas šmurguļi. Te tikai katrs par sevi, Bauskā nekad nav bijusi nekāda savējo aizstāvēšana. Lai tik sēž, varbūt prētīgāki paliks.

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 16:38

Formula

Ja esat Bauskas iedzīvotāji, tad esat PAR SAVĒJIEM.
Tā jau ir - baušķeniekiem nedod ēst, iedod savējos nolikt.
Dod Dievs, kaut jums vai jūsu mīļajiem cilvēkiem nenāktos nokļūt tādā situācijā, kādā pašreiz ir puiši. Dod Dievs, kaut jums nekad mūžā nevajadzētu lasīt šīs samazgas, ko jūs tik "zinoši un kompetenti" lejat pār puišiem. Ja jau jūs tik gudri esat un nebraucāt uz mītiņu, tas vien nozīmē to, ka ar smaidu uz lūpām un vaļā mutēm uzņemat to visu netaisnību, ko pār jums gāž esošā vara.
Kaut minimāli, bet padomājiet, ko jūs rakstāt. Jūs tos puišus zināt tik ļoti labi, ka varat garantēt par viņu vainu?! Jūs esat pārliecināti, ka viņi to visu darīja?

Un to frāzi, ka "ja tur apcietinājumā, tad ir par ko", var uzrakstīt tikai ments vai tam tuvu stāvošs cilvēks. Tagad visi menti trīc un dreb par savām vietām, tik ļoti dreb, ka ir gatavi teikt un darīt da jebko, lai tikai saglabātu savu darba vietu un nožēlojamo aldziņu, lai arī ko tas prasītu.

Es ļoti mīlu Bausku un priecājos, ka varu šeit dzīvot, bet, tagad zinot, kādi ir tās iedzīvotāji, man pārliecība sāk šķobīties.

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 13:04

Formula

Vai, cilvēki. Jūs vispār nezināt, ko rakstāt.
Un tieši šādu smerdeļu dēļ nav vērts mīlēt Latviju.

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 12:56

Limoo

....lai jau pasēž un padomā, domāt esot veselīgi:)

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 12:49

Čarlestons Albatrosim

Biju, gan bez kazas, arī bodi nedemolēju,bet kopā ar citiem ļaudīm pēc mītiņa mierīgi devos mājup. Vai vēl kādi jautājumi ?

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 17:56

Dusmīgajiem

Gimeņu žē, bet grautiņus neatbalstu. Tā'pec , laikam ne velti palika apcietinājumā.

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 16:54

Vietējās ziņas