Baušķenieki Latvijas čempionātā trešie 1

Latvijas Čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu un «LIDO kausa» izcīņa notika 30. maijā Rīgā. Bauskas vienības izcīnīja trešo vietu 26 komandu konkurencē.

Negaidīti daudz dalībnieču bija dāmu konkurencē – 33 sportistes. Dāmas spieda svaru stieni, kas uz pusi vieglāks par pašu svaru. Baušķeniece Līga Gaurilka uzspieda 32 kilogramu svaru 24 reizes un pie individuālajām godalgām netika. Tā liecina Latvijas Pauerliftinga federācijas mājaslapas informācija.

Vīru cīņas bija ļoti sīvas, godalgoto vietu ieguvējus no konkurentiem bieži vien šķīra tik viena vai divas reizes. Jauniešiem uzvaru guva Erlends Līkais, bet Madaram Dobkevičam ceturtā vieta. Junioriem trešajā vietā Matīss Svikša, ceturtais Juris Ručkanovs.

«Open» klasē Anžejam Ribam otrā vieta, bet Artūrs Nerets un Māris Borovskis palika ceturtie. M. Borovskim svara kategorijā līdz 93 kilogramiem pietrūka tikai vienas uzspiestas reizes, lai iegūtu bronzas godalgu. Šajā svara kategorijā bija lielākā konkurence – piedalījās 15 sportisti. Svara kategorijā līdz 105 kilogramiem uzvarēja Bauskas vienības pārstāvis Kristaps Šnitkus, uzspiežot savu svaru 24 reizes. Trešais vēl viens mūsu pārstāvis Guntis Valters. Komandai nozīmīgus punktus palīdzēja izcīnīt Kalvis Jankevičs.

Senioru I grupā uzvaru guva Andris Grigalovičs, kurš arī otrajā vietā starp šīs grupas absolūti labākajiem, paceļot 87 kilogramus smagu svaru stieni 27 reizes. Ceturtajā vietā Felikss Žieds.

Senioru II vecuma grupā «Bauskai» četras godalgas. Uzvara un trešajā vieta absolūtajā vērtējumā, paceļot 72 kilogramu svaru 23 reizes. Otrā vieta Ivaram Mizišam, trešās vietas izcīnīja Ivars Rigasts un Dainis Zaķis.

Komandu vērtējumā ritēja ļoti sīva cīņa. «Rīgas Stradiņa universitātei» un «Spēka pasaulei» no Valmieras bija vienāds punktu skaits – 84, bet «Rīgas Stradiņa Universitātei» lielāks uzspiesto reižu skaits un tāpēc arī uzvara. «Bauskai» 82 punkti un trešā vieta, pārspējot tuvākos sekotājus «Apolonu» ar 80 punktiem un «Rembate» ar 78 punktiem. Sacensības piedalījās arī komandas no Igaunijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas