Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki palikuši aiz svītras 13

Līdzīgi kā 10., arī 11. Saeimā, iespējams, mūsu novadu pārstāvju nebūs. Par to liecina Centrālajā vēlēšanu komisijā pieejamie provizoriskie rezultāti. Vistuvāk iekļūšanai Saeimas namā nonācis Zatlera Reformu partijas (ZRP) kandidāts uzņēmējs no Bauskas Māris Freimanis. Sarakstā viņš startēja ar desmito kārtas numuru. M. Freimanis ieguva 36 307 punktus un tagad ir sestais. Saeimā ZRP Zemgalē ir četras deputātu vietas. Ja kāds no saraksta sākumā esošajiem deputātiem kļūst par ministru un noliek deputāta mandātu, M. Freimanim ir teorētiska iespēja nonākt Saeimā. «Bauskas Dzīvei» M. Freimanis atzina, ar debiju lielajā politikā ir apmierināts. Izpētot vēlēšanu rezultātus, viņš secinājis, ka visvairāk svītrojumu bijis Bauskas iecirkņos. Ja izveidosies situācija, ka būs jādodas strādāt uz Saeimu, M. Freimanis gatavs pildīt deputāta pienākumus. ZRP sarakstā piekto vietu ieguvis Mārtiņš Vilde. Viņa deklarētā dzīvesvieta ir Rīga, kur arī viņš strādā. Taču reāli M. Vilde dzīvo Iecavā. 11. Saeimā no ZRP Zemgali pārstāvēs Klāvs Olšteins, Jānis Ozoliņš, Inga Vanaga un Viktors Valainis. Nacionālajai apvienībai «Visu Latvijai! -«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK 11. Saeimā no Zemgales ir divas vietas. Tās ieguvuši Imants Parādnieks un Vineta Poriņa. Baušķenieks Raitis Ābelnieks palicis piektajā vietā. Ļoti labi rezultāti vēlēšanās ir Rundāles novada domes priekšsēdētājam Aivaram Okmanim. No 18. vietas sarakstā viņš pacēlies uz devīto vietu. 12. sarakstā ir iecavniece Agra Zaķe, 16. - Valdis Rusiņš no Vecumniekiem. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstā uz 11. Saeimu startēja četri mūsu novadnieki. Labākos rezultātus ieguvis Bauskas novada domes deputāts Alvis Feldmanis. No 15. vietas sarakstā vēlētāji viņu «pacēluši» līdz septītajai vietai. Savukārt Iecavas novada domes priekšsēdētāju Jāni Pelsi ar 1301 svītrojumu pilsoņi nobīdījuši no sestās uz astoto vietu. 12. sarakstā palicis Mārcis Cielavs no Vecsaules pagasta, nākamais ar viņa ir Jānis Kovals no Vecumniekiem. ZZS no Zemgales 11. Saeimā ievēlēti Augusts Brigmanis, Andris Bērziņš un Uldis Augulis. Partija «Vienotība» Zemgalē ieguvusi trīs deputātu vietas. 11. Saeimā ievēlēti Atis Lejiņš, Dzintars Zaķis un Jānis Reirs. Pilsoņi Zemgalē ļoti kritiski vērtējuši Aigara Štokenberga veikumu, no pirmās vietas kandidātu sarakstā nobīdot viņu uz pēdējo, 18. vietu. Arī kultūras ministres Sarmītes Ēlertes, kura bija otrā kandidātu sarakstā, vārds 4635 reizes tika svītrots, 11. Saeimā neiekļuva. Viņa palika ceturtajā vietā. «Vienotības» kandidātu vidū nebija neviena mūsu novadu pārstāvja. Saeimā iekļuvušajā politisko partiju apvienībā «Saskaņas centrs» neviena kandidāta no mūsu novadiem nebija. Zemgali 11. Saeimā pārstāvēs Vitālijs Orlovs, Ivars Zariņš un Vladimirs Reskājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

xl

Freimanītis godkārītis, nezinītis tāpat kā daudzi, kas raujas pie varas.

pirms 8 gadiem, 2012.01.19 13:21

Zorro

Portāls Pietiek.com raksta par M.Freimani: 2011. gada 15.augustā Bauskā notika Zatlera reformu partijas (ZRP) Bauskas nodaļas dibināšanas sapulce. Saskaņā ar ZRP Nolikumu par reģionālās nodaļas darbību nodaļas sapulcē nepieciešams ievēlēt nodaļas vadītāju un nodaļas valdi. Diemžēl ievēlot nodaļas vadītāju un valdi tika rupji pārkāpti ZRP statūti un Nolikums par reģionālās nodaļas darbību, kas apstiprināts ar partijas “Zatlera Reformu partija” valdes lēmumu Nr. 0308/2011 (03.08.2011.).
Nolikums nosaka, ka nodaļas dibināšanas sapulcē aizklāti balsojot ievēl nodaļas vadītāju. Nodaļas dibināšanas sapulcē tika izvirzīts tikai viens nodaļas vadītāja kandidāts pie tam pārkāpjot statūtus un nolikumu notika tiešs balsojums klātesošiem partijas biedriem sapulces dalībniekiem paceļot roku. Tādējādi tika ievēlēts vienīgais kandidāts Māris Freimanis, kurš sapulces dalībniekiem ZRP biedriem par savu iepriekšējo darbību nesniedza nekādu informāciju. Tādējādi nebija nekādas iespējas izvērtēt kandidāta pieredzi, izglītību. Tāpat pārkāpjot ZRP statūtus un nolikumu, tas ir tieši balsojot paceļot roku tika ievēlēta Bauskas nodaļas valde.

Pēc ievēlēšanas atklājās, ka ievēlētais Bauskas nodaļas vadītājs Māris Freimanis ir ar vidējo izglītību 1986.gdā pabeigta Bauskas vidusskola. Ieskatoties CVK mājas lapā Māris Freimanis kā deputāta kandidāts ir piedalījies, saskaņā ar CVK datiem, 2001.gadā Demokrātiskā partija, 2005.gadā Zemnieku savienības partija, 2009.gadā partijā “Jaunais laiks”, 2011.gadā Zatlera reformu partija. Vai Māris Freimanis ar 10 gadu politisku pieredzi nezināja, ka ir jāievēro ZRP statūti un nolikums? Vai šāda Māra Freimaņa rīcība nav pretrunā ar ZRP darbības principiem?
Partija ir demokrātiska un atvērta politiskā partija, kuras darbības mērķi ir nodrošināt plašāku sabiedrības līdzdalību valsts (tajā skaitā pašvaldību) pārvaldē, demokrātijas, taisnīguma un tiesiskuma principu ievērošanu, kā arī iesaistīt politikā jaunus, zinošus cilvēkus. 2. Partijas darbības principi, mērķi un uzdevumi. 2.1. Partijas virsmērķis ir labi pārvaldīta Latvijas valsts un godīga politika. Pārmaiņas var notikt tikai ar cilvēku brīvu gribu un līdzdalību. Ja visi, kas to grib un spēj, domā līdzi, iesaistās un rīkojas, tad pārmaiņas nav apturamas! 2.3.2. iesaistīt politikā jaunus, zinošus, godīgus cilvēkus. 3.4. Partijas valde partijas biedru var izslēgt šādos gadījumos: 3.4.1. biedrs neievēro vai pārkāpj Partijas statūtus, programmu, ētikas kodeksu vai Partijas institūciju pieņemtos lēmumus.
M. Freimaņa pārkāpumus jāizvērtē ZRP ētikas komisijā.

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 01:15

Nu gribējās jau, lai vismaz viens darītājs tai saimā būtu, kas zin...pēc trīs gadiem Rundāle būs tik sakārtota, ka varēsim visi balsot Okmani saeimai! :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 22:44

Paldies cilvēkiem un Dievam, ka Okmanis netika Saeimā! Paliks saimnieks uz vietas un turpinās labos darbus novadā...

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 18:39

zeel

par to Iecavu - būtu interesanti, ja mainītos domes vadība, vismaz kas savādāks :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 16:39

Banzai

Tev jefin , ar valodinu nav uz TU. Paldies par padomu, zatlerist. Kas ir LOHS, laikam- gudritis.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 15:39

to Banzai

Un ko tu konstruktīvu , lohs, piedāvā ? Vai tikai savu stulbo kritiku ?

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 15:18

Banzai

Naivie ticiet Zatleriesiem- bija jau Repsisti un Zigeristiesi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 15:12

padomā

Freimani padomā ,kāpēc tevi svītroja Bauskā. Man būtu kauns, no saviem novadniekiem dabūt pa muguru. Pārējiem vēlētājiem neko tavs uzvārds neizsaka.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 14:50

Zjoma

nu, nu Vilde jau arī... zatleristu personālsastāvs zem katras kritikas...

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 13:46

Skumjaa

Ceru, ka freimanim uz Saeimu strādāt nebūs jādodas. Ja tādi cilvēki iekļūst Saeimā, tad valstij VĀKS.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 13:41

Komisaars Reksis

Izglaab valsti, veeleeshanu dienaa nosleep omes pasi!!!

Komisaars Reksis rulee!!!

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 13:14

moņa

kam vajag vecos krapanus, nevar neko novadā un tagad varēs valdībā ?!

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 13:09

Vietējās ziņas