Baušķenieki sadarbosies ar Mažeiķu muzeju

Lietuvieši, Mažeiķu pilsētas muzejs, drīz parakstīs sadarbības līgumu ar Bauskas muzeju, informē direktore Baiba Šulce. Līgumā tiks ietvertas dažādas kopīgas aktivitātes – konferenču organizēšana, izstāžu apmaiņa, radoši projekti.

Oktobra sākumā Bauskas muzeja pārstāvji saņēma ielūgumu piedalīties Mažeiķu rekonstruētā un modernizētā muzeja atklāšanas svinībās. Uz Lietuvu devās Baiba Šulce, viņas vietnieks Jānis Mizišs un lietišķās mākslas studijas «Bauska» vadītāja Sandra Ķisele. Viņi stāsta, ka muzeja atklāšana bija svarīgs kultūras dzīves notikums, kurā piedalījās Lietuvas Kultūras ministrijas, Viļņas Universitātes amatpersonas, Žemaitijas reģiona daudzu kultūras iestāžu pārstāvji, muzeja draugi un citi viesi.

Svētku dienā atklāja vairākas izstādes – tekstilijas no muzeja krājuma, Mažeiķu vēsturiskās fotogrāfijas, restaurētās mēbeles. Baiba Šulce uzsver, ka visinteresantākā bija muzeja jaunā pastāvīgā ekspozīcija «Žemaitijas arheoloģiskās rotas», kas novietota stikla vitrīnās. Gar tām gan horizontāli, gan vertikāli pārvietojas rāmis ar palielināmo stiklu. Apmeklētāji tuvplānā var aplūkot katru rotas detaļu. Ekspozīcijas iekārtojumā baušķenieki pamanīja arī citus neparastus risinājumus, piemēram, speciālas gaismas kastes ar Žemaitijas ornamentiem, kuru atspīdumi projicējas rotu vitrīnās.

Šī gada maijā Mažeiķu muzeja darbinieki pirmo reizi apmeklēja Bauskas muzeju, iepazinās ar pilsētas vēstures interaktīvo un citām pastāvīgajām tematiskajām ekspozīcijām. Tad arī radās doma par sadarbību. Mažeiķu jaunā muzeja atklāšanas svinībās abu iestāžu direktori vienojās par kopdarbības svarīgākajiem aspektiem.

Bauskas muzejam jau ir draugi Lietuvas pilsētā Šilutē. Vietējo muzeju vairākkārt ir apmeklējuši baušķenieki, bet Šilutes kolēģi ir ciemojušies Bauskā. Notiek arī izstāžu apmaiņa. Septembrī Šilutes muzejnieki piedalījās Bauskas vecpilsētas pagalmu svētkos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas