Baušķenieki sagaida jaungadu uz Mēmeles tilta 22

Bauskas Rātslaukumā 2019. un 2020. gadu mijas naktī noklausīties baušķenieku jaungada vēlējumus un Bauskas novada domes priekšsēdētāja Arnolda Jātnieka videouzrunu pārāk daudz pilsētnieku un viesu nebija pulcējušies, toties daudz iedzīvotāju sanāca tieši uz pusnakti uz Mēmeles tilta, lai vērotu uguņošanu.

Valsts augstāko amatpersonu – premjerministra Krišjāņa Kariņa un Valsts prezidenta Egila Levita – svētku uzrunas Bauskas Rātslaukumā netika translētas, lai gan eksperti novērtē, ka E. Levita runa bijusi pēdējo desmit gadu laikā labākā Latvijas Valsts prezidenta gadumijas uzruna.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks videouzrunā baušķeniekiem 31.decembra pēdējās minūtēs Rātslaukumā minēja, ka gadumija tradicionāli ir viens no brīžiem, kad vērtējoši atskatāmies uz aizejošo gadu un ar cerībām raugāmies jaunajā gadā.

Priekšsēdētājs akcentēja, ka pagājušais gads ir bijis notikumiem bagāts: „Esam daudz paveikuši – ekspluatācijā nodota Lidlauka iela, aktīvi norit Bauskas pils torņa rekonstrukcija, norit pils kreisā krasta nogāzes nostiprināšanas darbi, labiekārtota atpūtas vieta Dambja ielā, modernu veidolu ieguvusi bibliotēka Gailīšu pagasta Uzvaras ciemā, sakārtoti grants ceļi LAD projektā daudzviet novada pagastu teritorijās, turpinās jaunās sporta halles būvniecība, uzsākti remontdarbi Bauskas Valsts ģimnāzijā un vērienīgu rekonstrukciju piedzīvos arī Mēmeles iela, kas pēc daudzu gadu dīkstāves atkal kļūs pieejama satiksmei.”

A.Jātnieks sacīja, ka 2019. gadā visi kopā esam priecājušies par mūsu skolēnu sasniegumiem mācībās un mazu un lielu sportistu panākumiem nacionālā un starptautiskā līmenī. Bauska godam nesusi festivālu pilsētas vārdu un aizvadījusi brīnišķīgus kultūras notikumus visa gada garumā. 410 gadus atzīmēja mūsu mīļā un senā pilsēta Bauska. Uz simtgades svētkiem savus absolventus pulcēja Bauskas Valsts ģimnāzija un Bauskas pilsētas pamatskola. Gada sākumā pirmā darba gada jubileju svinēja Bauskas peldbaseina kolektīvs. Jau vairāk kā gadu par drošību pilsētas un novada teritorijā rūpējas Bauskas novada pašvaldības policija.

„Mēs redzam, ka domes pieņemtie lēmumi ir bijuši pareizi un devuši pozitīvu rezultātu. Ikviens apzināmies, ka pareizie lēmumi ne vienmēr ir populāri un viegli, taču, ja tie balstīti zināšanās un izpratnē, tad tie nes augļus. Nākamais gads solās būt nopietnu lēmumu pieņemšanas gads.Valdības uzņemtais kurss sola pārmaiņas, kuras ietekmēs gan pašvaldību kā publiskās pārvaldes institūciju, gan ikvienu no mums personīgi. Pārmaiņas pašas par sevi nav ne sliktas ne labas, galvenais – kādu ietekmi tās atstās nākotnē. Jo spēcīgāka un vienotāka ir sabiedrība, jo pārmaiņas to ietekmē mazāk. Tādēļ es vēlos aicināt ikvienu no iedzīvotājiem uz sadarbību. Runājiet ar pašvaldību, piedalieties lēmumu pieņemšanā, nāciet un uzdodiet jautājumus klātienē vai dariet to attālināti. Veidosim spēcīgu vietējo kopienu, kuras spēks balstīts viedokļu vienotībā un izpratnē par notiekošo. Ir svarīgi, lai katrs no mums spētu iztēloties, kādu vēlas redzēt savu novadu, kādam tam būtu jābūt! Drosmīgi paudiet savus ierosinājumus, priekšlikumus un vēlējumus!” sacīja domes priekšsēdētājs A.Jātnieks.

Viņš sacīja paldies ikvienam Bauskas novada iedzīvotājam, ikvienam darba darītājam, uzsverot, ka mūsu novads ir tik liels, cik lieli ir mūsu iedzīvotāju darbi un cik esam paši spējuši nest Bauskas vārdu pasaulē.

„Būsim katrs saimnieks savā sētā, savā novadā un savā valstī! Ar lepnumu un prieku raudzīsimies viens uz otru un uz savu Bauskas novadu, ar lepnumu un prieku stāstīsim par to citiem! Lai katrā ģimenē jaunajā gadā valda laime, miers, mīlestība un saticība!” vēlēja A. Jātnieks.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

?

Smieklīgi daudz baušķu un viesu pulcējušies pilsētas galvenajā laukumā, lai skatītu to pašu baušķu un svarīgās amatpersonas uzrunas. Ja nespēj noorganizēt pasākumu ar koncertu, ar klātbūtnes sajūtu, ar to piederības pasvītrošanu, tad jēgu šādai pulcēšanās reizei neredzu. Visu virtuāli - sveicienus, uzrunu, aizejošā gada notikumus , varbūt salūtu arī no ekrāna nodemonstrējiet!?

pirms gada, 2020.01.01 22:05

to ??

Un cik tad tāds koncerts baušķiniekiem tad izmaksās, konkrēti kā klātbūtnes sajūtu tev vajadzēja, kura piederību tev gribējās pasvītrot? Ja neredzi tam visam jēgu, tev taču ir unikāla iespēja turp neiet. Kāpēc tu iedomājies, ka esi vienīgais baušķinieks un viss tiek organizēts vienīgi un speciāli tev? Man tevi tomēr ir jāsarūgtina- bez tevis Bauskā ir arī daudz citu cilvēku. Un gaumes ir dažādas.

pirms gada, 2020.01.01 23:33

Andris

Ja salūtu skatās tikai kādi 10 % iedzīvotāju, tad kāpēc par viņu jāmaksā visiem??? Lai paši sametas un skatās par savu naudu. Jelgavā, Madonā salūtam sametas uzņēmēji un paukšču mīļotājiem ir prieks. Ko Bauskā nav uzņēmēju? Kāpēc visi zina, ka pēc Bauskas salūta jābrauc uz Īslīci, kur vietējais uzņēmējs krutāku uguņošanu sarīko...

pirms gada, 2020.01.01 22:15

andrīt,

Braukt uz Īslīci ir vienīgi un tavs personīgais lēmums.

pirms gada, 2020.01.01 23:24

ezzz

Salūts Īslīcē ir 1 naktī. Bauskā ir daudzi, kas var samesties.

pirms gada, 2020.01.02 01:25

Anda

Saluta vieta varetu vairak izrotat pilsetu.Tas butu kautkas paliekosaks.Saluts ir forsi,bet tad ja ir loti daudz naudas.

pirms gada, 2020.01.02 01:56

gribēt un gribēt

nevajadzētu aizmirst, ka gan "vairāk izrotāt pilsētu", gan "salūts ir forši" neapmaksā bagātais Amerikas onkulis. bet tiek apmaksāti ar taviem un tantuka no Pāces, un onkulīša Ozolaines nodokļiem, cilvēku, kuri dažādu iemeslu dēļ nekad nav vērojuši salūtu Bauskā un arī nevēros, toties ir piedalījušies tā finansēšanā. Tikpat labi tu varētu arī ierosināt Bauskā štata vietas tualetes papīra pasniedzējiem spiedīgā brīdī...

pirms gada, 2020.01.02 09:08

P

Piekrītu-salūts bagātina indivīda dvēseli un ķermeni.

pirms gada, 2020.01.02 11:41

Andrejs

Vismaz bērniem salūts patika,
Laimīgu jauno gadu visiem
Visiem pārējiem čikstuļiem novēlu aiziet uz prieka māju.

pirms gada, 2020.01.02 12:38

Bērnumīlim Andrejam

Tu arī ar tiem pieminētajiem bērniem mājās šādi runā, lietojot šādus vārdus, vai tikai, izgājis ārpus mājas,
ar tiem lepojies?

pirms gada, 2020.01.02 15:00

Andrej!

Kur Bauskā ir prieka māja?

pirms gada, 2020.01.02 19:44

ezzz

Ja nebūtu neviena salūta un viss būtu kluss tad domātu kādā nabagmājā dzīvoju :D

pirms gada, 2020.01.02 14:44

Marta

Kas ir tas bagatais uznemejs,kas Islice rikoja salutu?

pirms gada, 2020.01.02 15:50

Baušķenieks

Ļoti skaisti bija. Paldies. Un reizi gadā jau nu varam atļauties šo salūtu.

pirms gada, 2020.01.02 20:57

Aiga

Nē, diemžēl, nevaram atļauties! Svēktu uguņošanu, lai organizē tad, kad nav pilna pakaļa ar parādiem!!! Un vēl turpinās aizņemties, lai mūsu mazbērniem vēl būtu jāatmaksā! Piekrītu Andrim, priekš 10% skatītāju pārāk liels un nepārdomāts šiks. Ir jau arī plusi - uzslava "Baltajam briedim", tas tiešām irok pasākums gan lieliem, gan bēniem visu svētku garumā!

pirms gada, 2020.01.03 09:22

piekrītu Aigai

"Baltais briedis"tik tiešām bija izdevies pasākums.Par to gan paldies.Bet uguņošana kam vajadzīga,kam nē.Bez tās var pilnīgi iztikt.

pirms gada, 2020.01.05 15:30

piekrītu Aigai

"Baltais briedis"tik tiešām bija izdevies pasākums.Par to gan paldies.Bet uguņošana kam vajadzīga,kam nē.Bez tās var pilnīgi iztikt.

pirms gada, 2020.01.05 15:30

nesaprotu

Kāpēc raksta "baušķenieki".Kāpēc ne Bauskas novada iedzīvotāji?Tā taču ir visa novada iedzīvotāju nauda,ne tikai Bauskas pilsētas iedzīvotāju.Vai varbūt tā nav?

pirms gada, 2020.01.03 21:51

Vietējās ziņas