Baušķenieki startē pasaules čempionātā 24

Sanktpēterburgā noslēdzies pasaules čempionāts dambretē. 47 valstu labākie dambretisti, kuri pārstāvēja Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas kontinentu, sacentās trīs turnīros. Starp dalībniekiem bija arī četri Bauskas novada vienības pārstāvji, portālu informē  Bauskas šaha un dambretes kluba vadītājs Māris Bergs.


Viņš stāsta, ka katrā turnīrā dalībnieki sacentās mikromačos ar sākumpozīciju izlozi deviņās kārtās. Visvairāk – 82 dalībnieki – piedalījušies pasaules čempionātā ātrspēlē. Latvijas šī gada čempions Guntars Purviņš ātrspēles čempionātā guva četras uzvaras pret Sīrijas, Kazahstānas, Lietuvas un Krievijas dambretistiem un trīs mačus noslēdza neizšķirti, ierindojoties 20. vietā. Mārtiņš Junkurēns izcīnīja uzvaras cīņās pret Kanādas, Sīrijas un Turkmēnijas sporta meistariem, mači pret Kazahstānas un Somijas pārstāvjiem noslēdzās neizšķirti, zaudējums pēdējā kārtā pret Brazīlijas dambretistu Mārtiņu novirzīja uz 52. vietu.

Jānis Fārnests pārspēja Kipras, Krievijas un Ugandas pārstāvjus un vienu cīņu ar starptautisko meistaru no Krievijas noslēdza neizšķirti. Viskuplāk turnīrā bija pārstāvēta Krievijas dambretes elite – starptautiskie lielmeistari un meistari, iepriekšējo pasaules, Eiropas un pasaules prāta spēļu godalgoto vietu ieguvēji. J. Fārnestam nācās vēl sacensties un diemžēl zaudēt četriem Krievijas dambretistiem. Piekāpšanās Mauritānijas dambretistam atvirzīja Jāni uz 66. vietu. Ātrspēles čempionātā veiksmīgāk cīnījās Regīna Piroņena, kura ar izcīnītiem 11 punktiem dalīja 6. – 12. vietu, pēc papildkoeficientiem – 10. vieta.

Mēneša pirmajā svētdienā, kad notika pasaules čempionāts pēc brazīļu versijas noteikumiem, gūstot trīs uzvaras un divus mačus spēlējot neizšķirti, 50. un 51. vietu izcīnīja M. Junkurēns un J. Fārnests. G. Purviņs ar trim uzvarām un vienu neizšķirtu ierindojās 57. vietā. Regīna dāmu grupā svinēja četras uzvaras, divus mačus noslēdza neizšķirti, un rezultātā 15. vieta.

Čempionāta klasiskajā versijā no mūsu dambretistiem pēdējās četrās kārtās veiksmīgākie bija M. Junkurēns un J. Fārnests. M. Junkurēns pieveica dambretistu no Zambijas, bet cīņas pret ASV un diviem Krievijas pārstāvjiem noslēdza neizšķirti. Ar gūtiem desmit punktiem Mārtiņš dalīja 18. – 28. vietu, pēc papildkoeficientiem viņam 26. vieta. J. Fārnests savukārt apspēlēja dambretistu no Jamaikas, bet neizšķirti cīnījās ar Lietuvas, Ugandas un Kazahstānas pārstāvjiem. Iznākums, tāpat kā Guntaram Purviņam, – astoņi punkti un dalīta 35. – 46. vieta. Kopvērtējumā J. Fārnestam pasaulē 42. vieta. Guntaram pēdējās četrās cīņās uzvara, divi neizšķirti un zaudējums, 36. vieta. Izvirzoties dāmu čempionāta vadošajā grupā, Regīna Piroņena piedzīvoja divus zaudējumus, guva uzvaru un vienu cīņu noslēdza neizšķirti, kas ierindo Regīnu pasaules čempionāta 19. vietā.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

jop

Vienīgais,cik es zinu,no Bauskas novada ir M.Junkurēns. No kurienes ir pārējie? No kura laika Regīna Piroņena ir Bauskas novada iedzīvotāja? Kauns Bergam.

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 23:10

>>jop

"jop" arī āfrikā ir tikai "jop"! Atradies te Berga kauninātājs... :))) Nez vai Tu Berga vecumā pat savus "jopīgos" komentus būsi spējīgs uzspaidīt (nemaz nerunājot par kādu sabiedrībai derīgu nodarbi)...

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 01:27

HOP

Bergam tu pazoles vari spodrināt. Piroņenai kas maksā pie tās organizācijas startē.

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 19:42

Taisnība

2015 gada februārī Salaspilī notika Pierīgas novadu 2015 sporta spēles un ko jūs domājat-Otrās vietas ieguvējus Babītes novadu (40 p.) pārstāvēja Benno Butulis, Romans Viļums, Igors Krūzbers un Saiva Paņko, bet trešo vietu ar 11 "lielajiem" un 36 "mazajiem" punktiem ieguva Ropažu dambretisti Guntis Valneris, Mihails Sivčenko, Regīna Piroņena un Antra Valnere. Tātad iznāk kas?- Bauskas novads piešķīra naudu dalībai pasaules čempionātā Ropažu novada pārstāvei Piroņenai ? Ābelnieka kungs,vai tā tiek tērēta Bauskas novada nauda-Ropažu pārstāviem?

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 23:21

xxx

Tātad šogad Piroņena pārstāv Ropažu novadu,bet Bauskas novads dod naudu viņai braucienam uz Krieviju???

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 23:47

Justs

Es ARĪ NESAPROTU,JO Bauskas novada sporta laureātā 2014. gadā labākā sportiste dambretiste Regīna Pironena. Paiet pāris mēneši Piroņena jau pārstāv Ropažu novadu,paiet vēl pāris mēnešu Piroņena saņem naudiņu no Bauskas novada dalībai Pasaules čempionātam. Kas te notiek?

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 23:35

Ķeguma novada ziņas 2914g.30 decembris

Pieaugušo sacensībās vīriešu konkurencē par turnīra absolūto uzvarētāju
kļuva mūsu komandas līderis Guntars Purviņš, kas saņēma zelta
medaļu senioru grupā (50+ gadi).

pirms 5 gadiem, 2015.10.13 00:01

Tā tā

Iznāk,ka arī Guntars Purviņš nav Baušķinieks,jo pārstāv citu novadu. Tad jau iznāk,ka Bauskas novads nosponsorēja divus,citus novadus pārstāvošus sportistus? Ābelniek,vai tiešām Bauskas novads ir tik bagāts,lai sponsorētu citu novadu sportistus?

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 12:10

Nesaprotošajiem

Latvijas komandu un veterānu čempionātos dambretē R.Piroņena un G.Purviņš pārstāv Bausku - manuprāt, tas varētu būt pietiekams iemesls kāpēc Bauskas novads finansiāli atbalstīja šo sportistu līdzdalību Pasaules čempionātā.

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 16:43

ķegums

Beidz melot,kā var pārstāvēt ķegumu un tajā pašā laikā Bausku. Vai tiešām Bauskas novadam jāsponsorē veterānu sportisti no citiem novadiem. Kas ir veterānu sports-aktīvā atpūta ! Nu nevajaga Bauskas novadam pirkt pensionārus,bet jādod nauda jaunatnes sporta attīstībai BauskaS NOVADĀ. Par šo naudu,ko Bauska iedeva citu novadu iedzīvotājiem,mūsu novada viegatlēti varēja aizbraukt uz sacensībām ārzemēs. Vēlreiz kauns,ka manis 'maksātie nodokļi aiziet svešu novadu sportistiem !

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 14:44

...

Kapec tad tadi gudreli nesez pie dambretes galdiem un neaizstav Latvijas godu, bet gudri raksta? Patrioti, ko tu neteiksi...

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 18:29

Māris Bergs

Paldies mūsu dambretistiem par labiem rezultātiem aizvadītajos Pasaules čempionātos. Jā, čempionu titulus neizcīnījam, ari starptautisko lielmeistaru normatīviem pāris uzvaras pietrūka.
Bauskas novada izlases komandas pēdējos gados uzvarējušas gan komandu, gan veterānu sacensībās, starptautiskos turnīros, uzvaras guvuši ari valsts čempionātos vīriešiem un sievietēm. Tikai uzvaras valsts čempionātos paver dalībniekam tiesības piedalīties Pasaules un Eiropas čempionātos. Lai sasniegtu šādu līmeni nepieciešams ilgstošs treniņš, krāt cīņu pieredzi ar līdzvērtīgiem vai spēcīgākiem pretiniekiem. Tāpēc nav nosodams, ka mūsu labākie spēlētāji piedalās ari citviet rīkotajos pasākumos iekļaujoties komandās ne tikai Latvijā, kur netiek pārstāvēts Bauskas novads.
Visi , kam bija interese varēja pavasarī sekot līdzi mūsu dambretistu komandu startam Latvijas veterānu sporta spēlēs Bauskā. Lai komentāru rakstītāji nemaldinātu lasītājus nosaukšu šo sacensību uzvarētāju Bauskas novada 1. komandas sastāvu un rezultātus: K70 grupā Valdis Zadovskis (9.v.), K60 grupā Laimonis Zālītis (2.v.), K50 grupā Guntars Purviņš (1.v.), Zigmārs Rumbenieks (8.v.), D50 grupā Regīna Pironena (1.v.). Komandai 19 punkti, 1.v. Ar visiem sacensību dalībniekiem un rezultātiem varat iepazīties LSVS mājaslapā. Jā, suņi rej, bet karavāna iet tālāk.

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 20:46

Piroņena

Beidz Māri murgot,es šogad pārstāvēju Ropažu novadu. Un ne jau par velti,bet Bauska man iedeva naudu uz Krieviju.

pirms 5 gadiem, 2015.10.15 22:39

M.B.

Prieks, ka mūsu informācija tik ļoti satrauc kādu. Nešaubos, ka pasaulē dzīvo vēl kādi ar vienādiem uzvārdiem. Tāpat kā šeit jau informē kā veiksies Ķegumā pēc 900 gadiem. Piebilstot par mšējo sniegumu. 26.09.2015. Latvijas komandu čempionātā Bauskas komanda - M.Junkurēns, G.Purviņš, Z.Rumbenieks un R.Piroņena izcīnīja pirmo vietu valstī, nevis kaut kāda novada sacensībās.

pirms 5 gadiem, 2015.10.16 10:12

iedzīvotājs

Pirms kādu kaunināt, vajag padomāt par sevi, ko esmu pats darijis sava novada labā. Kāpēc cilvēkos tāds negatīvisms un naids? Vai tiešām esam tik riebīga tauta? Būtu priecājušies nevis noskauduši.

pirms 5 gadiem, 2015.10.16 11:58

Mārim,citu novadu atbalstītājam

Māri,re tev vēl tavu ,,Bauščinieku,, sporta sasniegumi- Par Latvijas čempioniem pārliecinoši uzvarot visās mačsacīkstēs, kļuva Iecavas komanda “Dārtija”, kurā spēlēja dažādu gadu Latvijas čempioni lielmeistars Laimonis Zālītis un meistari Mārtiņš Junkurēns, Guntars Purviņš un Regīna Piroņena. Mār,i vai tas ir normāli,ka Bauskai jāpērk,maksājot manus nomaksātos nodokļus,citu novadu sportistiem?

pirms 5 gadiem, 2015.10.16 20:27

....

Talak par savu degunu jaskatas, gudrinieks. Ko tu esi izdarijis sava novada laba? Tikai skaitit naudu variet un kurinat sevi un citus. Kamer vel ir tadi cilveki ka Maris Bergs latvijas tauta neizniks. Jo tie Mari Bergi neskaita ne savu laiku, ne naudu bet dara. Vienkarsi dara, lai cilveki zin Latviju. Un zin, ka te dzivo gudra tauta.

pirms 5 gadiem, 2015.10.17 16:25

kika

M'ari kas daudz dara to daudz sit.Skaust pa lielam gribas netikai darba biedriem ,bet slaistiem ar.

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 13:43

Māris Bergs

Jā, zem citas informācijas komentētājiem bija dota precīza atbilde un tur minēts: Jau sen Latvijā dzimtbūšana ir atcelta, tātad dzīves, mācību vai darba vietu maiņa netiek ierobežota. Par komentāriem varu piebilst, ka man ar izteiktām pretenzijām nav nekāda sakara. Esmu republikas kategorijas tiesnesis un labprātīgi uzņēmies vadīt dažāda līmeņa sacensības , pēdējos gados svarīgākās ir Latvijas skolu sporta federācijas un Latvijas sporta veterānu savienības rīkotās dambretes finālsacensības, katreiz tiesnešu brigādēs iesaistot ari augstāka meistarības līmeņa vietējos sportistus. Par mūsu darbību esam saņēmuši tikai atzinīgus vārdus. Pirms 51 gada ar toreizējā kinoteatra Uzvara direktora atbalstu Bauskā nodibinājam sabiedrisko šaha klubu (kluba aktīvs man uzticēja tā vadību), pēc dažiem gadiem mainoties kinoteatra vadībai telpas prāta spēlēm mainīja vietu vēl trīsreiz. Laika gaitā šaha spēles cienītājiem pievienojās dambretisti un ievērojot devizi „Mēs visi esam viena saime” ari nešķirojam dalībniekus pēc dzīves vietas. To paredz sacensību nolikumi. Jā man patīk informāciju par notikušiem pasākumiem sniegt preses izdevumiem, ari dažreiz radio sporta ziņām. Pēdējās informācijas par mūsu dambretistu sniegumu iespējams var satraukt citu sporta veidu līdzjutējus, jo dambretistu sniegums šogad laikam jau ir vērā ņemams gada aptaujās. Galvenais nopelns šeit būtu ilggadējam dambretistu „ganam” Arnoldam Šimkusam. Ari šomēnes 10.X Arnolda rīkotajā starptautiskā turnīrā sacentās 14 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas, uzvarēja lielmeistars Laimonis Zālītis, turnīru vadīja Kārlis Ozols no Limbažiem. Dambretes sekciju šobrīd „stūrē” sporta meistari Jānis Štāls un Mārtiņš Junkurēns. Viss dambretes un šaha dzīves organizētāju aktīvs darbojās sabiedriskā kārtā. Vēl komentāru rakstītājiem varu ieteikt prāta vingrināšanai risināt krustvārdu mīklas, ja šaha un dambretes spēles neprotat.

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 15:30

Sabiedriskā kārta

Nosauc labāk naudas summu,ko Bauskas Novads iedeva šiem citu novadu pārstāviem uz Krievijas turnīru? Un tad ari parunāsim par sabiedriskā kārtā un neaizmirsti vēl cik gada beigās sporta laureātā Bauskas novads iedod naudas prēmiju šiem citu novadu iedzīvotājiem? Tātad jautājums tev Berga kungs,kāpēc mums Bauskas novadam jāsponsorē citu novadu iedzīvotāju vēlmes aizbraukt uz ārzemēm? Mums Bauskas novadā vismaz līdz šim galvenais ir bijis mūsu novada iedzīvotāju iesaiste sporta nodarbībās,ne citu novadu sportistu sponsorēšana. Bauskas novadam pietiek ar savu sportistu sasniegumiem un Bauskas novadam, Māri,nevajaga slavu,kura gūta no nopirktiem citu novadu iedzīvotājiem. Māri Berg mums Bauskas novadā pietiek ar saviem Bauskas novada iedzīvotāju sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem.

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 00:08

to sabiedriskajam...

Kapec jus rakstat visu Bauskas novada cilveku varda? Kas jums devis tadas tiesibas? Mari, suni rej, bet karavana iet talak!!! Turaties, mes esam par jums. mes ar jums lepojamies. Mana gimene jus atbalsta, un man liekas, ne tikai musu gimene. Normali cilveki jus atbalsta un ne visu var merit tikai ar naudu.

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 10:53

ha-ha

Sabiedriskais, padalies ar saviem sportiskiem rezultatiem. Litrobola pirma vieta?

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 10:57

Māris Bergs

Paldies par atsauksmēm. Patreiz valstī risinām jautājumu par gaidāmo bēgļu pārvietošanās tiesībām pēc nometinājuma kādā no valstīm. Bet kā būs ar pārvietošanās tiesībām valsts robežās tas varētu ieinteresēt tikai komentāru rakstītāju. Šeit iepriekš minētos komentāros rakstītāju lūdzu precizēt kā noteikt – kuri nav mūsējie? Vai pēc sportista dzimšanas vietas, kur pavadīti pirmie dzīves gadi , mācību iestāžu adreses, darba un dzīves vietu adreses (ar pierakstu pasē vai deklarēto dzīves vietu), sportista treniņa vietu , kur sniegts ieguldījums meistarības izaugsmē (Latvijas PSR vai Latvijas Republikā). Vai vērā būtu ņemama sportista atrašanās vieta pirms nu jau atzītās neveiksmīgās novadu reformas.
Kas attiecās uz novada tērētiem līdzekļiem mūsu Latvijas izlašu sportistiem , centīsimies noskaidrot un iespējams atgūt. Par ko lemsim ar šahistu aktīvu 25.oktobrī un dambretistu aktīvu 1.novembrī brīvdienu šaha un dambretes turnīru laikā. Anonīmos komentāru rakstītājus tiesībsargājošiem dienestiem neesot grūti apzināt un par izteiktiem apvainojumiem , tad kompensācijas summas varot pat pārsniegt tērētos. Demokrātija nav visatļautība.
P.s. Visas pasaules čempionātā spēlētās partijas varat skatīt vai analizet mājaslapā fmjd64.org.

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 13:21

Mārim

Uzraksti labāk,kur te ir apvainojumi? Mārīt,tie nav apvainojumi,tā ir patiesība.Demokrātija ir ,ka tautai jāzina patiesība.

pirms 5 gadiem, 2015.10.20 13:47

Vietējās ziņas