Baušķenieki veiksmīgi 100 lauciņu dambretē 2

Aizvadītas Latvijas 100 lauciņu dambretes čempionāta fināla atlases sacensības jauniešiem, kas notika Jelgavā. Arī šoreiz baušķeniekiem labi panākumi, tai skaitā divas ļoti pārliecinošas uzvaras atlases sacensībās un jācer – finālā būs vēl labāk.

Sacensībās, kas notika 17. jūlijā, jaunākajā U10 grupā pozitīvu pārsteigumu sagādāja Milana Suboča, kurai sestā vieta un dalība finālā. Puišiem šajā grupā piektais Ričards Ceruss. Jāatzīmē, ka automātiski finālā iekļūst pirmo astoņu vietu īpašnieki, bet labas cerības šeit tikt finālā ir arī Verneram Fībigam – viņš palika desmitajā vietā.

Nākamajā U13 grupā zēniem pārliecinoši dominēja Jurģis Stīpnieks – viņam tikai viens neizšķirts un pārējās visas uzvaras. Sestais Niks Ēķis un astotais Roberts Maikūns, kuram, kā izskatās, ir sportiskā bedre, un skatīsim, vai līdz finālam tiks no tās ārā. Meitenēm ceturtā Keita Enija Platā, bet finālā var iekļūt arī devītās un desmitās vietas ieguvējas – Amanda Opočkina un Zane Lea Zunda.

Vecākajā U16 grupā kārtējo reizi pārliecinoši labākais bija Reinis Štāls. Septītais Everts Rūdolfs Lepsis, bet finālā varētu iekļūt arī Denijs Vilhelms Krauklis, kurš dalīja devīto vietu. Meitenēm septītajā vietā Maruta Opočkina. Finālā visdrīzāk būs arī Elza Zandere, kura bija devītajā vietā.

Fināla sacensības notiks 6. – 8. augustā, kas nozīmē, ka jauniešiem ir trīs nedēļas laika gatavoties.

Notiks arī citas dambretes aktivitātes. Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola no 25. līdz 29. jūlijam aizvadīs dambretes nometni Pilsrundālē. Atļauts piedalīties sacensībās bērniem jaunākiem par astoņiem gadiem, un turnīrus Bauskas novadā sāk plānot arī biedrība «Bauskas prātnieks» – te gan pagaidām sacensību laiki nav zināmi.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dambrete

Kāda sportiskā bedre?Tāda vispār ir??????Roberts vienmēr ir izcīnījis godalgotas vietas.Vēl jau fināls tik būs.....

pirms 16 dienām, 2021.07.20 16:45

Māris Bergs

Kā jau raksta autors min – aizvadītām simtlauciņu dambretes sacensībām bija tikai mērķis finālistu atlasei. Dambretistu federācija nav ieviesusi dambetistu reitingu sistēmu un noteikt nolikumā paredzēto divu dalībnieku iesaistei cits nekas neatliek kā aicināt turnīros nākamo vietu ieguvējus. Kā pierādīja iepriekšējais finālturnīrs – pat no citas vecuma grupas. Aizvadītā atlases turnīrā 105 dalībnieku pulkā piedalījās 24 mūsu novada jaunie dambretisti. Dambretes skolu „Domātprieks” šoreiz pārstāvēja tikai divi nākošie U-16 un U-10 grupu finālisti. Viens no ieganstiem – neesot vairāk Dambretes federācijas juridiskie biedri un dalības maksa palielināta. „Domāprieka” dambretisti, kuri bija labāko skaitā Latvijas 64-l čempionātā gatavojas piedalīties Pasaules čempionātā, kurš plānots augusta nogalē.
Aizvadītās sacensībās U-16 grupas meitenes sacentās pēc riņķa sistēmas 9 kārtās, pārējās grupās labākie tika noskaidroti 8 kārtās. Tātad nepietiek tikai ar spēles prasmi, bet vajadzīga ari fiziskā izturība visas dienas garumā. Komentējot repliku par „bedri” jāpaskaidro – U-13 grupā sacentās 2008., 2009.un 2010.gados dzimušie. Starp pirmiem astoņiem zēniem divi ir 2008., pieci 2009.gados dzimušie un 2010.gadā dzimušais Roberts Maikūns. Jāpiemin, ka iepriekš aizvadītajā Latvijas čempionātā 64 lauciņu dambretē atlases un finālturnīros vienīgi Robertam izdevās uzvarēt „Domātprieku” pārstāvošo šā gada Eiropas čempionu Pēteri Kripānu. Finālcīņās vēlu izturību un veiksmi mūsu novada jaunajiem dambretistiem .

pirms 16 dienām, 2021.07.20 19:45

Vietējās ziņas