Baušķenieki vienojas pasaulē populārās Jeruzalemes dejas akcijā 18

Rudenīgā sestdienā, 3. oktobrī, Bauskas pilskalna estrādē baušķenieki un pilsētas viesi vienojās kopīgā dejā. Dejotāji bija pieņēmuši Tukuma izaicinājumu nodejot pasaulē pazīstamo Jeruzalemes deju un izaicināja Alūksnes un Baldones iedzīvotājus darīt to pašu.

Bauskas kultūras centra pasākumu producente Līga Stankeviča izaicinājuma akcijā pilskalnā sestdien bija saskaitījusi 400 dejotājus, bija arī skatītāji. 

Jeruzalemes dejas izaicinājuma («#JerusalemaDanceChallenge») mērķis ir veicināt pozitīvas emocijas un kopā būšanu, dejojot mūzikas ritmā. Šis izaicinājums ir vienkārša, bet enerģiska horeogrāfija Dienvidāfrikas dziesmai, ko vispirms izdejoja Angolā, pēc tam – Portugālē, līdz tā kļuva populāra visā pasaulē.

Deju studijas «Lēra» vadītāja Kitija Vīgupa sanākušajiem mācīja dejas soļus. «Par šo deju zināju jau krietnu laiku, taču īsti nesanāca laika tai pievērsties. Tad mūs izaicināja Tukuma deju skola «Demo», iedzīvotāji bija jau dejojuši Dobelē, Jelgavā un citās pilsētās. Viss notika spontāni. Zemgalieši nav tik smagnēji dejotāji, kā citiem liekas. Bauskā ir fantastiski cilvēki. Man šis izaicinājums bija ļoti īpašs, pasākums izdevās,» vērtē K. Vīgupa. Organizatori atklāja – alūksniešus izaicinājuši tādēļ, ka viņi ļoti to gaidījuši, jo esot gatavi dejot.

«Daļa cilvēku atbalsta tikai mūsu tautas deju popularizēšanu, taču es domāju, ka ir vērts padomāt par to, ka arī mēs varam parādīt savu kultūru, izaicinot kādu valsti. Jeruzaleme ir pasaules garīgais centrs. Dziesma ir ļoti pozitīva, «uzrunājoša»,» pauž deju studijas «Lēra» vadītāja.

Mārīte Nāgela uz pasākumu bija atbraukusi no Alūksnes. «Man ļoti patika. Bauskā iemācījos dejas soļus, gatavojos to izdejot Alūksnē. Pati nāku no Bauskas, šeit mīt brīnišķīgi cilvēki, baušķenieki ļoti labi dejoja,» teic M. Nāgela. Viņai deja nozīmē kopības sajūtu.
Paula Šumina uz pasākumu bija atnākusi kopā ar citiem Bauskas novada jauniešu domes pārstāvjiem. «Man patīk dejot. Vienmēr esmu teikusi, ka deja cilvēkus vieno, tā bija arī šoreiz. Baušķenieki vairākas reizes pierādījuši, ka spēj apvienot spēkus kam lielam, brīnišķīgam un skaistam,» priecājas P. Šumina.

Sanita, Gita un Jeļena no deju studijas «Lēra» uzskata, ka Bauskā dejas ritmus zina ļoti labi. «Šai dienai gatavojāmies. Tagad izaicināt citus ar savas tautas deju būtu ļoti grūti, nebūtu vairs tik lielas atsaucības, jo vajadzīgs laiks, kad beigsies tagadējais izaicinājuma vilnis,» spriež dejotājas.

Dace Kalniņa uzskata, ka pasākums bija ļoti skaists. «Daba dāvāja mums brīnišķīgu laiku. Kad sākām dejot, spīdēja saule. Valdīja unikāla gaisotne, pozitīvas emocijas, prieks un enerģija,» stāsta D. Kalniņa, kura uzskata, ka pasākuma vieta bija ļoti labi izvēlēta – rudens lapas, skats uz pilsdrupām, katrā pusē upe. «Šeit bija jūtama mīlestība, ko pauda arī mūsu deja. Katrs šajā izaicinājumā ielikām daļu no sevis,» atzīst Dace Kalniņa.

Norberts Jakuška šo deju gribētu izdejot arī citās vietās. «Stundu pirms pasākuma iemācījos soļus, uz pilskalnu nācu kopā ar draugiem. Šī ir brīnišķīga sestdiena. Bauskā cilvēki māk dejot. Man soļi nedaudz misējās, taču pēc trešās reizes varēju pakustināt arī gurnus,» atklāj N. Jakuška.

Nedēļas nogalē kopīgā dejā vienojās arī valmierieši.
Jeruzalemas deju sestdien izdejoja ventspilnieki un viesi.


Pievieno komentāru

Komentāri 18

...

Malači !!! Lai tautas dejo, dzied, brauc ar velosipēdiem, tikai lai NEKARO!!!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 12:14

!

Tukumnieki izaicināja baušķeniekus uz deju, bet paši dejošanu atcēla. Citviet dejot izvēlas maskās, bet BAUSKA gavilē!

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 12:37

corona

Nekas,pēc tam paši kodīs pirkstos.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 14:13

Tad

nu gan deja.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 15:32

Rudens

Gaidām visus uz lapu grābšanu , tikpat kuplā pulkā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 14:42

Ai ai rudentiņ!

Tev dusmas,vai nē.Tu esi īgņa rudentiņš.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.06 07:23

Tanta Maiga.

Mūslaikos šito sauca par rīta vingrošanu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 14:43

deja,pēdinās

drīzāk,rīta
plātīšanās

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.08 20:54

?

Kas par to visu maksā, kam tas ir izdevīgi?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 15:28

!

gan jau kau kas zem taa visa sleepjas)))vareja gan video but garaaks un saistošaaks, briziem redzama tada nenoorganizeetiiba , nav taa kaa citas Latvijas pilsetaas , cik smuki. vai ta mees esam sliktaaki, un nemaakam!?? Laikam gan.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 16:39

Skats no malas

Kustības aizsācējs Latvijā ir dobelnieks Ivars Cīrulis. Ja palūkojam interneta resursus atrodam, ka gan Cīruļa kungs, gan kundze pazīstami sporta aprindās kā veselīga un sportiska dzīvesveida entuziasti. Ivars ir 2012. gada pasaules čempions spēka trīscīņā un vairāku pasaules rekordu īpašnieks, savukārt viņa sieva aizraujas ar fitnesu un pārzina veselīgu un sportisku uzturu. Abi kopā izveidojuši sporta biedrību "GoldBarbell", kas visā Latvijā organizē dažādus sporta festivālus gan bērniem, gan pieaugušajiem, viņiem ir arī sava privātā sporta bāze Dobelē, kur Cīruļi rīko treniņnometnes, tostarp arī profesionāliem sportistiem. Veido TV raidījumus "Ceļot bez robežām" un "Gatavo ar smaidu", kas redzami kanālā "ReTV". Tie lūkojami arī kanālā Youtube. Tad nu šis pāris nolemj izvest tautās Jeruzalemes deju. Domāju, ka paši gūst atpazīstamību, jo uz krekliņiem ir pašu raidījuma reklāma. Ja Jerusalem dziesmu populāru padarīja angolieši, tad droši vien letiņi sagādās Cīruļiem skatījumus. Viņi tad braukā arī no pilsētas uz pilsētu. Vakar filmēšana notika Salaspils botāniskajā dārzā. Kālab Bauskā tik neorganizēti jautājat? Tālab, ka šeit atnāca un aizgāja, bet citur tā kārtīgāk, vismaz uz divām stundām pasākums izvēršas. Māca deju, kuri vēl nemāk, pieslīpē tiem, kuri jau zinoši. Ja kādam nesanāk pieiet klāt un individuāli pamāca, bet beigās, kad jau uztrenējušies filmē. Mūsu pelīte pīkstīte Kitija tik parādīja un laika jau nebija, lai pieslīpētu. Tas kas no malas raugoties personīgi man likās, ka šeit tiešām jau tiek iziets uz filmēšanu un atrādīšanos sociālajos tīklos. Par kopā būšanu, dejas prieku, dzīvesprieku utt. tiek aizmirsts. Salaspilī pārfilmēts tika vairākas reizes un uzsvērts, lai atšķirtos no citiem. Taču paruna vēsta ir aitas un ir cirpēji. Tā kā domāju Gold Barbell rullē.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 17:22

skatam no malas

-iespējams!?,,,

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.05 18:27

Atrada

Ātrās apar ko piesieties.. Lielākā daļa kas nāca dejot jau to deju mācījās mājas. Un tur arī bija tā ideja par sanākšanu kopā. Nevis par dejas mācīšanos. Gribi mācīties dejot? Ej un dejo deju pulciņos vai komandas vai kur. Vai mājas mācies. Ko tad gaidīji. Kad zaļā pļavā kāds pastnieks deju kursus? ????. 5urklat tie soļi nu nav sarežģīti.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.06 00:38

Nu

Par tādu kustību, deju uzzināju tikai no Bauskas Dzīves raksta. Nebija man laika mājās apgūt deju. Aizgāju uz Pilskalnu, bet nekāda pamācība nesekoja. Kāda īsti pasākumam jēga? Atnāk profiņi - līnijdejotāji, Lēras dejotāji, zumbas vingrotāji un pagorās ritmos, lai labi izskatās sociālajās platformās, bet par parastajiem tiek aizmirsts.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.06 10:34

no malas

Ideja un pasākums vienkārši lielisks.Ja tik daudzi to atbalsta un piedalās.Malači baušķenieki.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.06 07:21

Novērotājs

Rezumējot visu:
“+” plaša iedzīvotāju iesaistīšana šādā kopīgā pasākuma ir apsveicama, t.sk. veicina dejas kultūras nostiprināšanu kopumā;
“-” dejai izvēlētā dziesma, tās vārdi, nozīme un izcelsme ir neatbilstoša mūsu tautai, attur no dalības pasākumā cilvēkus, kuri interesējas arī par jēgu un saturu, nevis tikai ārēju izpausmi;
“-” ar retiem izņēmumiem dejā iesaistās tikai sievietes.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.06 15:55

INGA

Jā,pareizi,redzamas bija tikai sievietes,Bauskā laikam jauni vīrieši nedzīvo???

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 19:30

Vietējās ziņas