Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķenieki viesojas Pasvales pilsētas svētkos 1

Pasvales pilsētas svētkos 14. septembrī piedalījās uzņēmēju kluba «Bauska ‘97» biedri, arī Bauskas novada uzņēmējdarbības konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietniece Ilze Tijone.

Svinot pilsētas 516. gadadienu, līdztekus citām aktivitātēm Pasvalē notika arī konference ««Via Baltica» – biznesa artērija». Pasvales uzņēmēju asociācijas «Verslo žiedas» rīkotais seminārs risinājās Latvijas un Lietuvas pārrobežu projektā «Muzeju pieejamība» renovētajā Pasvales novadpētniecības muzejā. Konferencē uzstājās Lietuvas valsts aģentūra «Enterprise Lithuania», kā arī uzņēmēju asociācijas no Biržiem, Pasvales un Bauskas.

Biržu rajona uzņēmēju asociācijas prezidente Neringa Trinskiene sacīja, ka šī konference ir augusta sākumā Bauskā notikušā Biznesa foruma turpinājums. Pasvales mērs Gintauts Gegužinskis aicināja pašvaldības domāt, kā palīdzēt uzņēmējiem izmantot automaģistrāles «Via Baltica» priekšrocības. Svarīgi, lai investori būtu vietējie uzņēmēji un tiktu popularizēta vietējā produkcija. Izskanēja aicinājums maģistrāli, ko daudzi uzskata par problēmu, pārvērst par ieguvumu. Diennaktī pa to pārvietojas ap 5000 tranzīta automobiļu. Ir jācenšas uzlabot ekonomisko efektu no pieejamības automaģistrālei.

Aģentūras «Enterprise Lithuania» pārstāvis Lauris Budreckis klāstīja klasteru veidošanās pazīmes. Lietuvā klasteri sāka veidoties pirms gadiem trim. Aģentūra palīdzēja veidot arī Biržu tūrisma klasteri. Tika minēti vairāki ārvalstu piemēri. Bauskas uzņēmēju kluba «Bauska ‘97» prezidents Indulis Pētersons izstāstīja pieredzi un redzējumu par sadarbību ar pašvaldību un realizētajiem projektiem.

Semināra dalībnieki iepazina Pasvales novadpētniecības muzeju, zaļo kriteni, unikālu minerālūdens avotu, lielāko Pasvales reģionā. Iespaidīga bija 400 dzirnakmeņu kolekcija brīvā dabā. Baušķenieki noskatījās svētku koncertu, iepazinās ar vietējo mājamatnieku darinājumiem, piedalījās lielās svētku omletes gatavošanā, kas ir Pasvales pilsētas svētku tradīcija.

Zemnieks, deputāts Arnolds Jātnieks atzina, ka viņu piesaistīja Lietuvas lauku ainavas: «Lauki sakopti, zemnieki vēl cītīgi strādāja, sējot ziemājus. Interesanta šķita ideja par uzņēmēju piesaisti «Via Baltica». Ļoti patika atjaunotais muzejs, kas iekārtots vecajā kinoteātrī. Tā būtu laba ideja arī Bauskai. Sarunā ar Lietuvas zemniekiem bija interesanti dzirdēt viņu pozitīvās atsauksmes par mūsu lauksaimnieku kooperatīvu darbību.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Deputātiem

Vajadzēja labāk apskatīt baseinu,kas ir 150cm dziļs,trim celiņiem,4 pirtīm, nevis neliederīgi dzīties to skatīties uz Liepāju,kur iedzīvotāju skaits 10reizes lielāks kā Bauskā .Deputāti vai tiešām grūti aizbraukt apskat'īt ekonomisko baseinu,kas tepatās blakus Pasvaļos???.

pirms 7 gadiem, 2013.09.19 22:19

Vietējās ziņas