Baušķeniekiem atkal panākumi Latvijas simtlauciņu dambretē 1

Bauskas novadā labākie rezultāti parasti ir tā sauktajā krievu dambretē – uz 64 lauciņu galdiņa. Tomēr pamazām aizvien labākus rezultātus izdodas izcīnīt arī simtlauciņu dambretē, to pierādīja arī pagājušajā nedēļā aizvadītais Latvijas čempionāts.

Sacensības no 5. līdz 9. augustam notika Rīgā, «Grand Hotel Kempinski Riga». Kopā visās grupās piedalījās aptuveni simt dambretistu – uz sacensībām tika labākie Latvijas sportisti, pierādot savas spējas pusfinālā un citos turnīros. Tā liecina interneta mājaslapā dambrete.lv publicētā informācija.

Latvijas jaunatnes čempionāta finālā klasiskajā programmā apdomas laiks bija viena stunda un 30 sekundes par gājienu. Uz sacensībām Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņus pavadīja treneri Jānis Štāls un Inga Bernāte.

Jaunākajā U8 grupā meitenēm sniegumu ļoti uzlabojusi Rūta Arāja – viņai šoreiz ceturtā vieta. U10 grupā piektajā vietā Elīna Arāja, astotā – Zane Lea Zunda. U13 grupā baušķeniecēm šoreiz neveicās – Nikola Šakele un Amanda Opočkina pēdējās vietās. Toties U16 grupā bronza Keitai Enijai Platajai, septītā vieta Marutai Opočkinai.

Puišiem U10 grupā septītais Verners Fībigs, toties U13 grupā par Latvijas čempionu kļuva Everts Rūdolfs Lepsis. U16 grupā ceturtais bija Reinis Štāls, sestais – Denijs Vilhelms Krauklis.

Sacensības notika arī ātrspēlē – piecas minūtes plus trīs sekundes par gājienu. Trešā vieta U10 grupā Zanei Lea Zundai, otrā vietā U16 Keitai Enijai Platajai. Puišu konkurencē Reinim Štālam otrā vieta, Denijam Vilhelmam Krauklim nedaudz trūka līdz bronzai.

Šajā laikā internetā notika pirmais Eiropas jaunatnes tiešsaistes kauss – tas pašlaik ir pasaules lielākais oficiālais turnīrs. Šajās sacensībās U16 grupā Reinis Štāls ieguva 12 punktu un 15. vietu, Denijs Vilhelms Krauklis – 10 punktu un 27. vietu. Grupā startēja 83 dambretisti.

Šajās sacensībās jau otro reizi par Latvijas čempionu kļuva Everts Rūdolfs Lepsis no Vecsaules pamatskolas. Jaunietis šogad jau izcīnīja Latvijas čempiona titulu U13 grupas klasiskajā 64 lauciņu dambretē, kā arī pavasarī kļuva par Bauskas novada čempionu dambretē pieaugušajiem.

«Šis man ir pēdējais gads U13 grupā. Pērn uz nākamo, U16 grupu aizgāja stipri spēlētāji. Izmantoju savu iespēju. Nākamgad būs grūti cīnīties par medaļām – grupā ir spēcīgi konkurenti,» atzīst E. R. Lepsis.

Trenēties savulaik sācis Vecsaules pamatskolā, vēlāk – Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā. Kad gūti pirmie panākumi, vecāki puiku veduši pie viena no pazīstamākajiem Latvijas treneriem Rīgā – pie Guntara Purviņa. «Bauskā tikai uzspēlēju vai pats trenējos. Labi, ka te ir spēcīgi partneri. Sacensībās palīdz Guntars Purviņš – viņš analizē spēli, piedāvā sākuma atklātņu variantus,» stāsta vecsaulietis.

Ja nebūtu sākusies «Covid-19» epidēmija, E. R. Lepsis šogad kā Latvijas čempions būtu piedalījies Eiropas un pasaules čempionātos. Zēns nesūdzas par starptautisko sacīkšu trūkumu – pirms sacensībām neesot domājis, ka pārliecinoši kļūs par čempionu, tāpēc tālāko mērķu nav bijis. «Covid-19» sekas esot gana jūtamas gan mācībās, gan sacensībās.

Šogad dambretistiem atlikušas vēl komandu sacensības un rudenī Latvijas kausa izcīņa dambretē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolotāja

Evert, es ar Tevi un Taviem panākumiem lepojos no sirds. Veiksmi turpmāk, gan mācībās, gan sportā!

pirms 2 mēnešiem, 2020.08.15 10:20

Vietējās ziņas