Baušķenieks Kaspars Kalējs uzvar Latvijas mēroga runas konkursā 2

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknis Kaspars Kalējs kļuvis par uzvarētāju Rīgas Stradiņa universitātes rīkotajā runas konkursā «Mana apņemšanās Latvijai 2019».

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotais konkurss sastāvēja no divām daļām – vispirms bija jāuzņem īss video līdz piecām minūtēm, kurā dalībnieks pauž savu personisko apņemšanos 2019. gadam. No pieteikumiem izvēlējās desmit finālistus, no kuriem pēc tam uzvarētāju noteica ar sabiedrības un žūrijas balsojuma kopsummu.

Par sava audzēkņa panākumiem priecājas 12.b klases audzinātāja Iveta Slavīte: «Kaspars ir ļoti aktīvs un enerģisks. Viņš daudz apņemas un daudz arī izdara. Galvenais, kas viņam ir raksturīgs, ir uzdrīkstēšanās. Viņš nebaidās izmēģināt kaut ko jaunu, un tas ir liels pluss. Viņš paveic to, ko citi pat pamēģināt nedomā.» Viņa stāsta, ka jaunietis ir pieteicies arī televīzijas erudīcijas spēlei «Gudrs un vēl gudrāks».

«Es ļoti vēlējos gūt tieši šādu pieredzi,» atzīst K. Kalējs. Viņš ar vēl vienu Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkni Kristeru Čakānu sarunājis videoierakstu un rūpīgi sagatavojis tekstu, ko sacīt. Palīdzēja arī bijušais ģimnāzijas pedagogs Bruno Bahs. «Tiem, kas nav mēģinājuši, droši vien liekas, ka videoierakstā runāt nav problēmu. Es teikšu, ka viegli tas nebija,» saka K. Kalējs. Viņš atceras RSU Politikas zinātnes katedras vadītājas Ilgas Kreituses teikto: «Mēs visi varam runāt, bet ir svarīgi, cik spēcīgs ir tavs vārds.»

Jaunieša galvenā apņemšanās šogad ir piedalīties Eiropas Savienības Parlamenta vēlēšanās. «Ja latvietis ir savas zemes patriots, viņam ir jāpiedalās. Vēlētāju balsis ir izšķirošas. Eiropas Savienības Parlaments mūsu valstij ir ļoti svarīgs, tāpēc jāizmanto iespējas balsot,» pauž K. Kalējs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

....

.....Zinātkārs,darbīgs jauneklis! Tā tik uz priekšu.

pirms gada, 2019.02.26 12:24

Atbaltītājs

Tēvs vienmēr ,visur Kasparu iesaistījis savos organizētajos pasākumos ,tāpēc puisis ir bez kompleksiem aktīvs un uzņēmīgs.Neapstāties ,mācīties un pilnveidot sevi ,tad izaugs nākamais līderis.

pirms gada, 2019.03.03 09:08

Vietējās ziņas