Baušķenieku darbi gūst atzinību starptautiskā mākslas konkursā

Starptautiskā bērnu mākslas konkursa «Lidice 2015» Latvijas kārtā atzinīgi novērtēti Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieku darbi, portālu informēja Bauskas BJC direktore Benita Svareniece.

Radošos darbus konkursam iesniedza seši Bauskas BJC audzēkņi. Laureātu diplomus saņēma desmitgadīgā Anda Adriana Straumane par mākslas darbu «Sprogainītes rīta agrumā» un Elīza Lakoviča-Lakovica, kura konkursam bija iesniegusi darbiņu «Zemes valstība».

B. Svareniece stāsta, ka Bauskas BJC vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieki skolotājas Dailes Feldmanes vadībībā jau vairākus gadus piedalās Čehijas rīkotajā Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā. Konkursa «Lidice 2015» Latvijas kārtā tika iesūtīti 1336 darbi no 58 novadiem un pilsētām. Konkursam Čehijā atlasīti 167 darbi. Tā tēma šogad bija «Gaisma». Skolēni varēja izpausties vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbos. Laureātu darbu izstāde līdz 19. februārim apskatāma Rīgas domē.

Lidice ir ciemats Čehijā, kuru Otrā pasaules kara laikā pilnīgi iznīcināja. Lai pieminētu šo faktu, 42. reizi šajā ciematā tiek rīkota starptautiska bērnu mākslas izstāde. Tajā aicināti piedalīties visas pasaules bērni un jaunieši no četru līdz 16 gadu vecumam ar saviem zīmējumiem, gleznojumiem, vizuāli plastiskās mākslas darinājumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas