Baušķenieku uzstāšanās sajūsmina Nāhodas svētku apmeklētājus 1

Tradicionālajos Kurzemes godināšanas svētkos Čehijas pilsētā Nāhodā 5. septembrī piedalījās Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa «Mēmelīte». Katru no astoņām baušķenieku izpildītajām dejām pavadīja sajūsmināti publikas aplausi.

Kurzemes godināšanas svētkus Nāhodā šogad svinēja jau devīto reizi. Svētku galvenajā koncertā pusstundu garu programmu bija sagatavojuši Bauskas dejotāji. Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis atzinīgi vērtēja šo tradīciju, īpaši uzteicot Bauskas jauniešu piedalīšanos svētkos: «Vērtīgi ir Bauskas un Nāhodas jauniešu kontakti, īpaši domājot par viņu nākotni. Tas arī atbilst Eiropas Savienības idejai «Cilvēks cilvēkam». Tādēļ esmu pateicīgs Bauskas pašvaldībai, kas rod iespēju atbalstīt, sekmēt šo draudzību. Ilgtermiņā tas ir lielisks ieguldījums. Esmu redzējis «Mēmelītes» uzstāšanos šeit visus trīs gadus, publika to uzņem ar sajūsmu. Te, protams, liels nopelns ir Veras Vlčkovas kundzei, kas popularizē Kurzemes hercogisti, tās laiku un cilvēkus. Man šķiet, neviens vien šajās svētkos iedomājas, kas tā Kurzeme ir, kur tā atrodas. Iespējams, dažos tas modinās interesi atrast šo vietu kartē un apmeklēt to.»

«Divu dienu vizīti Nāhodā pozitīvi vērtēja arī Bauskas jaunieši. Jutu, ka publikai mūsu uzstāšanas patika. Tas deva pozitīvu impulsu dejot vēl labāk,» atzīst Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēknis Reinis Gudonis. «Pirms koncerta biju nedaudz uztraukusies, taču, kā iesākās pirmā deja, tā uztraukums pārgāja. Visgrūtākā deja bija «Rucavietis», jo uz skatuves bijām tikai divi pāri. Taču viss izdevās,» tā stāsta ģimnāziste Linda Spundiņa.

Saulaines profesionālās vidusskolas 1. kursa audzēknis Kārlis Vitkovskis Nāhodā dejo jau otro reizi. Jaunietim paticis, ka šoreiz bijušas citas ekskursijas, kas ļāvušas labāk iepazīt pilsētu un tās apkaimi. «Mūs labi uzņēma, satikām jauniešus, kuri šī gada pavasarī koncertēja Bauskā. Mums bija, par ko parunāt,» pozitīvs viedoklis par braucienu bija arī ģimnāzijas 10. klases skolniekam Emīlam Rūgumam.
«Esmu apmierināta ar jauniešu sniegumu. Visas dejas viņi izpildīja lieliski. Labi, ka deju grīdu priekšnesuma starplaikā izdevās salabot. Ja Nāhodas pašvaldība mūs grib aicināt arī citu gadu, viņiem jādomā par izturīgāku skatuvi, jo mūsu jaunieši dejo aizrautīgi un no sirds. Čehijā tautas deju kustība jaunatnes vidū nav tik izplatīta kā pie mums. Tādēļ viņi katru gadu ļoti priecājas par «Mēmelītes» uzstāšanos,» tāds ir kolektīva vadītājas Ligitas Irbītes viedoklis.

To apstiprina arī Nāhodas ģimnāzijas 10. klases audzēknis, Nāhodas jauniešu stīgu orķestra dalībnieks Vojta. «Ar «Mēmelītes» dejotājiem pirmo reizi tikos šī gada maijā, kad viesojāmies Bauskā. Jauki, ka tagad varu viņus uzņemt savā pilsētā. Baušķenieku koncerts bija fantastisks. Mani pārsteidza tas, ar kādu aizrautību un interesi jaunieši Latvijā apgūst tautas dejas. Mums Čehijā tas nav tik izplatīts. Te jaunieši vairāk aizraujas ar modernajām dejām, dažus interesē viduslaiku senās dejas,» to «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Nāhodas jaunietis.

Pozitīvas atsauksmes par svētkiem «Bauskas Dzīve» uzklausīja arī no citiem pilsētniekiem. «Nāhodā izklaides iespēju nav nemaz tik daudz. Šie svētki pilī ir krāšņi, es tos apmeklēju katru gadu, man te viss patīk,» atzina Veras kundze. «Brīnišķīgi dejotāji, jūsmoju par viņiem arī pagājušajā gadā. Nedaudz baidījos, vai skatuve izturēs. Lieliski, ka jums ir tādas tradīcijas. Mūsu jauniešiem tautas dejas nav tik populāras,» pēc «Mēmelītes» uzstāšanās atzina Jiržeks.

Vairāk par baušķenieku dalību svētkos Nāhodā lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien, 11. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas