Baušķeniekus aicina Jelgavā un Aizkrauklē izmēģināt bezpilota autobusu 5

No 14. augusta Jelgavā un no 8. septembra Aizkrauklē divas nedēļas būs iespēja iepazīt un bez maksas arī izbraukt ar bezpilota autobusu, portālu informēja Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Viņa atklāja, ka Bauskā gan šāds izmēģinājums šobrīd netiek plānots, taču ikviens aicināts apmeklēt gan Jelgavu, gan Aizkraukli, kur varēs izmēģināt inovatīvo transportlīdzekli.
Bezpilota autobusu ZPR sagādājis, īstenojot projektu «Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu («Sohjoa Baltic»)». I. Lujāne akcentēja, ka projekta mērķis ir uzlabot videi draudzīgas transporta sistēmas pilsētu teritorijās, izmantojot pilsētas transporta dažādību un apkalpojot lielāku skaitu iedzīvotāju.
Jelgavā bezpilota autobusa atklāšanas pasākums notiks 14. augustā pulksten 11, kad arī sāksies divu nedēļu ilgi izmēģinājuma braucieni un jelgavnieku, kā arī viesu iepazīstināšana ar šo videi draudzīgo transportlīdzekli. Autonomais autobuss brauks patstāvīgi – jau šobrīd autobusam tiek ieprogrammēts paredzētais braukšanas maršruts.

I. Lujāne skaidro, ka ar dažādiem sensoriem transportlīdzeklis uztvers apkārtējo vidi un zinās, kad piebremzēt vai apstāties pilnībā, ja priekšā uzrodas šķērslis. Tomēr ikviens ir aicināts ievērot piesardzību, neradīt mākslīgus šķēršļus, neiet autobusam pa priekšu un citādi netraucēt transportlīdzekļa darbību gan tā programmēšanas, gan darbības laikā. Drošības nolūkos autobusā pastāvīgi atradīsies arī pavadonis, kurš nepieciešamības gadījumā varēs pārņemt tā vadību.

Autobusā ir sešas sēdvietas. Pasažieri brauciena laikā aicināti ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, nepieciešamības gadījumā lietot mutes un deguna aizsegu un iespēju robežās autobusu izmantot cilvēkiem no vienas mājsaimniecības. Transportlīdzeklī regulāri tiks veikta arī dezinfekcija.

ZPR jau ilgstoši iesaistījies vairāku projektu, kas saistīti ar «zaļo» enerģiju un videi draudzīgu transportu, ieviešanā. Ar šo aktivitāti tiek uzsvērta projekta reģionālā pieeja, jo bezpilota autobusa demonstrējumi tiek organizēti reģiona pilsētās. Pirmā ir Jelgava, bet pēc tās sekos Aizkraukle.

Sadarbībā ar Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Ceļu satiksmes drošības direkciju ir plānots turpināt šādus projektus, ieviešot tos arī citās Zemgales pilsētās un pielietojot arvien jaunas inovatīvi tehnoloģiskās iespējas, kā, piemēram, ar pilnīgu attālināto vadību nodrošinot šādu transportlīdzekļu kustību.

Projekts «Pārrobežu sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bezvadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu» tiek īstenots no 2017. gada oktobra līdz 2020. gada septembrim, un tā kopējais budžets ir 3,8 miljoni eiro, no kā 2,8 miljonus eiro līdzfinansē «Interreg» Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Vests

Bet ja procesors uzkaras un sāk joņot virzienā nezināmā?

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 18:09

ES->Vests

Ja tā gadītos,tad "jautrības" būtu vairāk,kā no nesen aizmukušā drona..

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.06 22:11

xa

Bauskā neizmeiģinās, jo to kartupeļu spaini fūres sabradās....

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.08 12:42

tumsonis

Super, progress, ko vēl izgudros lai iznīcinātu kustoņus ko sauc- cilvēki? Ja tā ies uz priekšu būs drausmīgs bezdarbs, pēc tam, labākajā gadījumā, amēbveidīgi distrofiķi, sliktākajā gadījumā progress beigsies ar planētas iznīcību.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.11 22:41

Vietējās ziņas