Baušķeniekus ar sajūsmu uzņem Nāhodā 3

Tradicionālajos Kurzemes dienu svētkos Čehijas pilsētā Nāhodā piedalījās arī Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa «Mēmelīte». Baušķenieku uzstāšanās izpelnījās publikas ovācijas.

Festivāls Ziemeļčehijas pilsētā Nāhodā notika 7. un 8. septembrī. Kurzemes dienās Nāhodas pilī pusstundu ilgu koncertu sniedza Bauskas jaunieši. Deju kopas «Mēmelīte» vadītāja Ligita Irbīte «Bauskas Dzīvei» atzina, tik jūsmīgas emocijas sen nav piedzīvotas: «Pils pagalms, kura vienā malā atradās skatuve, bija ļaužu pārpilns. Mūsu pusstundu garā uzstāšanās aizritēja vienā elpas vilcienā. Katra nākamā deja tika sveikta, ovācijām arvien pieaugot. Aizņemtības dēļ mūsu uzstāšanos neredzēja pilsētas mēra kundze. Taču līdz viņai bija nonākušas pozitīvās atsauksmes. Kad Nāhodas delegācija 21. septembrī viesosies Bauskā, viņa lūdza iespēju noskatīties šo mūsu programmu.»

Par baušķenieku uzstāšanos pozitīvas atsauksmes pauž arī Latvijas vēstnieks Čehijā Alberts Sarkanis. Viņš uzsver, ka Kurzemes dienu gadskārtējai organizēšanai stimuls ir 2010. gadā noslēgtais Bauskas un Nāhodas pilsētas sadarbības līgums. Tas paredz stiprināt sadarbību kultūras un vēstures jomā, kā arī veicināt sadarbību starp abu pilsētu skolām, koriem, deju un sporta kolektīviem.

«Šogad Kurzemes dienās īpašu atsaucību un interesi nāhodiešos raisīja Bauskas deju kopas «Mēmelīte» krāšņā un aizrautīgā uzstāšanās,» atklāj A. Sarkanis.

L. Irbīte «Bauskas Dzīvei» piebilda, ka īsā skolēnu vizīte Nāhodā bijusi ļoti piesātināta. Jaunieši ar interesi apmeklējuši Nāhodas mākslas skolu. Te izvērtušās diskusijas par abu valstu izglītības un kultūras aktivitātēm. Dejotāji iejutās Kurzemes svētku noskaņā, pārstāvēja Bauskas novadu Nāhodas mēra oficiālajā pieņemšanā. Braucienā nedaudz tika iepazīta arī Čehija.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Reinis

Prieks redzēt Baušķeniekus un Albertu Sarkani Nahodā! Pozitīvas emocijas, latviešu kultūra ārzemēs izskatās pilnīgi citādi! :)

pirms 7 gadiem, 2013.09.11 18:59

Agrita

Jauki,ka Bauskā ir vismaz viens jauniešu pulciņš,kas dara slavu mūsu novadam. Būtu man vēl bērni,noteikti sūtītu dancot. Bauskai ir ar ko lepoties- ar "Mēmelīti".

pirms 7 gadiem, 2013.09.11 21:00

Mamma

Malači! Sirsnīgs sveiciens Mēmelītei un vadītājai Ligitai!:)

pirms 7 gadiem, 2013.09.11 23:35

Vietējās ziņas