Baušķeniekus gaida kultūras pasākumiem piesātināta vasara 22

Gada siltākajos mēnešos daudz aktīvāka kļūst kultūras dzīve. Šogad baušķeniekus un pilsētas viesus gaidīs mūzikas festivāli, brīvdabas izrādes, aizraujošas saulgriežu svinības, kā arī dažādi citi notikumi, sola Bauskas kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne.

Viņa stāsta, ka vasaras kultūras un izklaides sezona atklāta ar “Vimbu svētkiem” 21. aprīlī. Apmeklētājus priecēja dzīvā mūzika, bija iespēja nobaudīt svaigi kūpinātas vimbas, kā arī iesaistīties dažādās aizraujošās un izglītojošās aktivitātēs. 

Starptautiski atzītas metālmūzikas apvienības, labākais no pašmāju smagās mūzikas, seno amatnieku meistarklases, vēstures rekonstrukciju klubu cīņu paraugdemonstrējumi, krāšņas uguns skulptūras, kā arī tematiskas lekcijas un eksperimenti - to un vēl vairāk būs iespējams piedzīvot 7.-9. jūnijā mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivālā “Zobens un lemess”.

Savukārt 21. un 22. jūnijā norisināsies Bauskas un Bauskas novada svētki, kuros baušķeniekus un viesus gaidīs aizraujošas norises un muzikāli notikumi pilsētā, atzīmējot pilsētas 410 gadu jubilejas svinības un novada svētkus.

Bauskas Pilskalna parka estrādē 23. jūnijā notiks košs Bauskas pilsētas svētku svinību turpinājums - vērienīgais Latvijas Radio 2 (LR2) un televīzijas kanāla LNT dižkoncerts “Līgojam Bauskā!”, kurā uzstāsies Bauskas novada amatiermākslas kolektīvi, Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Ivo Grīsniņš Grīslis, Samanta Tīna, Ieva Sutugova, Artūrs Biķernieks, Jānis Buķelis, Edvīns Zariņš, kā arī pavadošais sastāvs - MC Orķestris.

Festivāls “Country Bauska Festival” 12. un 13. jūlijā piedāvās divas dienas ar lielisku kantrī mūzikas programmu un tematiskām izklaides iespējām.

Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”, kas norisināsies 20. un 21. jūlijā, ir vienīgais festivāls Latvijā, kurā iespējams dzirdēt ne tikai ārzemju viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzikas grupas, iepazīt pašmāju senās mūzikas meistarus un uzlecošās zvaigznes, bet arī piedzīvot autentisku 17. gadsimta operas uzvedumu vēsturiskajā sveču apgaismojumā.

Senioru deju festivāls “Annas danči”, kas norisināsies jau astoto reizi, šogad dejotājus pulcēs 27. jūlijā Bauskas Pilskalna parka estrādē. Kā ierasts, arī šogad elegantās Eiropas dejas izpildīs aizrautīgi senioru deju kolektīvi no visas Latvijas.

I. Lujāne īpaši vēlējās izcelt 3. un 4. augustu, kad Bauskas pilskalna parka estrādē jau trešo reizi organizēts gaidītākais vasaras notikums Bauskā - mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls “Bauska TASTE”. Arī šogad apmeklētājus gaidīs Latvijā iecienītu mūziķu uzstāšanās, sportiskas aktivitātes, aizraujošas nodarbes un vienkārši laba atpūta brīnišķīgā atmosfērā.

Savukārt 11. augustā Bauskas pilskalna parka estrādē būs skatāma īsti latviska un visiem pazīstama Rūdolfa Blaumaņa joku luga “No saldenās pudeles”. Izrādē piedalīsies Daiga Gaismiņa, Zane Daudziņa, Madara Melne-Tomsone, Ivars Kļavinskis, Ģirts Ķesteris (vai Juris Lisners), Līga Zeļģe, Aldis Siliņš (vai Mārtiņš Počs), Māris Bezmers un Ainārs Ančevskis.

 23. augustā, pieminot akciju "Baltijas ceļš", Bauskas estrādē būs skatāms īpašs lieluzvedums “Čikāgas piecīši - atgriešanās”. Pasākumā piedalīsies Artūrs Skrastiņš (vai Mārtiņš Egliens), Mārtiņš Brūveris, Rolands Beķeris, Inita Dzelme-Sondore, Ieva Sutugova, Ginta Krievkalna un Marģers Eglinskis.

Vasaras sezonas izskaņu Bauskas vecpilsētas pagalmu un putras godēšanas svētkos atzīmēs 7. septembrī. IX Pagalmu svētkos un VII Putras godēšanā varēs iepazīties ar vēl svētkos neredzētiem Bauskas vecpilsētas pagalmiem, iesaistīties aizraujošās aktivitātēs, iepirkties Zemgales dižtirgū, kā arī nobaudīt dažādu garšu putras.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Fondis

Cik var kultūroties? Kad ko derīgu darīt sāks?

pirms gada, 2019.05.05 12:57

Fondim

Un vai šie pasākumi ir nederīgi? Paldies par bagāto vasaru un par to ka tik ļoti daudz kultūras pasākumu ir tepat uz vietas mūsu pilsētā. Nebūsim tik negatīvi pret mūsu kultūras darbinieku darbu. Pilsēta taču notiek arī vērienīgi darbi celtniecība, pilsēta tiek rotāta ziedu stādījumiem, tikai jāprot redzēt un novērtēt. Paldies visiem kas rūpējas par mums pilsētas iedzīvotājiem

pirms gada, 2019.05.05 13:35

Veltiņa

Pēdējo 2 gadu laikā no manu radu loka valsti ir pametuši 7 cilvēki. Ne jau ar kultūršoku viņus te noturēs. Piekrītu Fondim

pirms gada, 2019.05.05 13:50

$

Kultūra nevar būt tur kur ir tādi pritoni kā feņka

pirms gada, 2019.05.05 14:00

No laukiem

Esmu nonākusi pie atziņas,
ka man lielāko emocionālo lādiņu sniedz kultūras pasākumi,
kuros pati esmu aktīvi iesaistīta,
kurus esmu "izlaidusi caur sevi".

pirms gada, 2019.05.05 14:48

tātad

Tu esi slieka?

pirms gada, 2019.05.05 20:26

VDX

Jūs beidzot sākiet meklēt Dieva valstību jo neviens no šiem pasākumiem neglābs jūsu dārgās DVĒSELES.
JO kad sāks nākt dzīvē problēmas tad jūsu izklaides jūs neglābs Bauskas iedzīvotāji !!!!!!!

pirms gada, 2019.05.05 16:45

Dūmaka

Jau tagad latvju dvēseles prasa glābšanu a šie tik lec kā uz karstām oglēm

pirms gada, 2019.05.06 00:20

Plānais maciņš

Tātad es tikai uz pagalmu svētkiem tikšu, jo tie ir bez ieejas maksas? Vai maldos?

pirms gada, 2019.05.07 10:54

Unikalitāte

«TASTE» ir unikāls festivāls tikai kultūras centra unikālās komandas dēļ, paziņoja unikālais Jānis Dūmiņš, unikālā Bauskas kultūras centra virsvadītājs. Varbūt viņš varētu arī paskaidrot, kur ir šī pasākuma unikalitāte? Tas neatšķiras no Latvijā piedāvātajiem mūzikas festivāliem, arī jārēķinās, ka pašmāju mākslinieki ir tik, cik viņu ir un neapšaubāmi brauks, kur tos aicinās. Kaut kā unikālajai komandai arī pagājušajā gadā unikāli sanāca, ka, piemēram, Aija Andrejeva uzstājās gan unikālajos Bauskas novada svētkos, gan unikālajā TASTE festivālā.
Lūk, lai kaut ko unikālu radītu un neatkārtotu hop, hop, la-la, la-la, la-la trallallā festivālus ir vajadzīgs arī nenogurstošs paša ieguldījums,nmilzīgs entuziasms un kreativitāte. Kāpēc, piemēram, netiek izmantotas novada upes? Labi nebūs orģināla ideja, bet nošpikota no Jelgavas, bet kāpēc šeit nevarētu sarīkot netradicionālo laivu regati?! Kā galveno enkurlabvēli piesaistot Bauskas alu? Plosti kuģotu pa upi gatavoti no Bauskas alus skārdenēm un pet pudelēm! Otrs enkurlabvēlis – Lielzeltiņi. Kāpēc nevarētu noorganizēt grillēšanas festivālu Bauskas pilskalnā? Mums netrūkst ne grillēšanas meistaru, ne arī gaļas piedāvātāju. Tak Rasmusenam no Gaižēniem kādu cūku ar varētu paprasīt un veselu sivēnu uz oglēm grillētu par godu Bauskas visēdājiem. Ziedu audzētāju arī te netrūkst, uztaisītu savu ziedu paklāju festivālu. Kaut vai Ķīnas laternas atsauktu uz pilskalna teritoriju...Es varētu saukt idejas nenogurdams, bet tāpat nekas nemainīsies.

pirms gada, 2019.05.07 12:56

Jā!

Šeit par orģinalitāti neviens neiesprigst, galvenais atražot kārtējos tingentangeļus!

pirms gada, 2019.05.07 13:15

?!

Kā tu vari nesaprast, ka atražošana šeit ir lielākā māksla. Ar kaut ko atšķirīgu, pievilcīgu, radošu, izdomas bagātu pasākumu veidošanu te neviens neaizrausies. Vimbēdāji sagremos visu, ko viņiem pasniegs, jo viņiem jālec no laimes priekiem, ka šajā nostūrī vispār kaut kas notiek.

pirms gada, 2019.05.08 06:38

?

Kur tad palikuši Alus svētki Bauskā, kur Bauskas smeķis, kur tūrisma sezonas atklāšanas svētki, kur patriotiskā kafejnīcu nedēļa, kur ir?

pirms gada, 2019.05.07 16:20

Koļa

A kur palikuši šnabja svētki, kandžas svētki un voblas svētki? Tie mani mīļākie kultūras pasākumi

pirms gada, 2019.05.07 21:37

Jurgis

Gaisa balonu festivāls, orientēšanās maratons, tvīda brauciens, gurķošanās festivāls, peldēšanas svētki, dārza svētki, nu kaut vai ābolu festivāls, bet kaut kas savādāks nekā šie mūzikas ļembasti. Āreče, kurš tad mums tos sarīkos? Varbūt Vaideloša atvase jāaicina komandā?

pirms gada, 2019.05.08 07:56

Žoga licejs, pasaulītē

Piedodiet atvainojiet, bet lasot šo rakstu, redzams ka katra vasara ir kā salūts jaunajā gadā, katru gadu ar vien sliktak un sliktāk.

pirms gada, 2019.05.08 12:18

Pietuka Krustiņš

Nu uz šī fona mums trūkst tikai Kivičs, Kombuliene un jaunā Vēbere! Bauskas kultūras centrs uz priekšu!

pirms gada, 2019.05.08 12:45

?

Dūmiņš varētu pateikt, kad beidzot atgūs piķi ko pārskaitīja avansā blūza festivaļščikiem, kas veikli notinās ar visu avansu???

pirms gada, 2019.05.08 12:49

Kārlis

Es ierēcu par tiem Bauskas svētkiem Jāņos, patiesi asprātīgi. Gribētu dzirdēt to kopsakarību?! Nevaru saprast ko tad īsti daudzināsim, vai to Līgu un Jāni vai to Bausku? Nu, jā, iztiks bez lampiņu karināšanas, būs meiju vārti, Jāņu galds, siera rituļi, ozollapu kroņi, bet kokos zaigos jāņtārpiņi, bet papardēs mīcīsies Jāņubērni. Varbūt kāds man var paskaidrot šo rosoļņiku - novada,pilsētas svinības un Jāņi?

LĪGOJAM BAUSKĀ 2019

5.00€ līdz 15.00€

Tradicionāli vērienīgais radio un TV dižkoncerts "Līgojam Bauskā!" būs Bauskas pilsētas dzimšanas dienas svinību kulminācija, kurā uz skatuves redzēsim labākos Bauskas pašdarbības kolektīvus, kā arī tautā iemīlotus māksliniekus - Žoržu Siksnu, Viktoru Lapčenoku, Jāni Buķeli, Samantu Tīnu, Gintu Krievkalnu, Artūru Biķernieku, Ivo Grīsniņu Grīsli, u.c. Apmeklētājiem Bauskas pilsdrupu estrāde būs atvērta no pl. 20.00, bet 22.00 sāksies vakara dižkoncerts, pēc kura noslēguma sāksies balle līdz saullēktam. Koncertā īpaši tiks godināta grupa "Dālderi", jo šogad aprit 40 gadi kopš tās dibināšanas.

Ņemot vērā ierobežoto autostāvvietu skaitu, aicinām Jūs savlaicīgi iegādāties arī autostāvvietas biļetes (10 EUR), kas Jums dos garantētu iespēju novietot savu automašīnu estrādes pakājē. Iebraukšana autostāvvietā no pl. 20.00

pirms gada, 2019.05.08 12:57

Var braukt uz Eleju

Atzīmējot desmit gadu jubileju, Elejas muižas parks ikvienu aicina uz Jelgavas novada svētkiem divu dienu garumā – 17. un 18. maijā. Kā īpašs dāvinājums saviem iedzīvotājiem ir vērienīgais jubilejas koncerts “Mikrofona aptaujai 50”, taču ne mazums brīnišķīgu pasākumu ir gan piektdien, gan sestdien. Lai piešķirtu burvību parkam un pārvērstu to romantiski vieglu, īpaši padomāts par noformējumu un abu dienu aktivitātes plānotas pievakarē, cerot, ka gan piektdienas, gan sestdienas pasākumu apmeklētāji tā varēs ilgāk uzkavēties parkā un, iestājoties tumsai, izbaudīt tā īpašo noskaņu.

Piektdien, 17. maijā, Elejas muižas parks uzņems viesus no plkst. 17.00, piedāvājot iespēju apskatīt pērn labiekārtoto parka teritoriju un ieviestos jaunumus, piemēram, tēlnieka Gļeba Panteļejeva veidoto skulptūru “Mīlestībai”. Pēc nesteidzīgas pastaigas apmeklētājiem būs mirklis baudīt mierpilnu pēcpusdienas noskaņu Tējas namiņā. Pārdesmit metru attālumā brīvdabas estrādē plkst. 20.00 izskanēs krāšņais un emocijām piesātinātais jubilejas koncerts “Mikrofona aptaujai – 50, Jelgavas novadam – 10!”, kur pasākuma vadītāju godu uzņemsies ilggadējās “Mikrofona aptaujas” balsis – Lia Guļevska un Gunārs Jākobsons, bet klausītājus priecēs vairāk kā 20 estrādes solistu. Kā jau kārtīgos svētkos – neiztikt bez dejām un lustēm, kas, sākot no plkst. 22.30, norisināsies grupas “Vintāža” vadībā.

“Pavisam noteikti “Mikrofona aptaujai – 50, Jelgavas novadam – 10!” koncerts būs krāšņs un līdzdziedams. Novadnieks un arī novada augstākā apbalvojuma saņēmējs G.Jākobsons pirms kāda laika atklāja, ka ļoti vēlētos, lai šis svētku koncerts izskan arī viņa dzimtajā novadā un Novada svētki ir tā reize, kad sarūpēt šādu dāvanu novada iedzīvotājiem” piebilst Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

“Savulaik “Mikrofons” bija viena no iecienītākajām Latvijas Radio programmām. Pirms apaļiem piecdesmit gadiem tajā aizsākās ikgadējā latviešu dziesmu aptauja, gūstot milzu popularitāti Latvijā. Daudzi desmiti komponistu un mūziķu, desmitiem tūkstošu klausītāju Latvijā un citur pasaulē, balsojot par savu gada dziesmu” atgādina G.Jākobsons, uzsverot, ka “Mikrofona aptauja” gadu gaitā pārtapa par latviešu tautas mazajiem dziesmu svētkiem, ar savu tautisko garu un vienotību tuvinot mūsu lielo dziesmoto revolūciju un kļūstot par latviešu estrādes dziesmas pieminekli.” Koncertā Elejas muižas parkā piedalīsies Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Olga Rajecka, Uģis Roze, Guntis Veits, Adrians Kukuvass, Mārtiņš Brauns, Uldis Marhilevičs, Jānis Lūsēns, Boriss Rezņiks, brāļi Ziemeļi, Nauris Puntulis, Jānis Paukštello, Aija Vītoliņa, Andris Ābelīte, Ieva Kerēvica, Artūrs Biķernieks, Olga Stupiņa, Inta Gudovska, Anita Levša un citi mūziķi.

Otrajā svētku dienā, - 18. maijā, Elejas muižas parks pārvērtīsies par vietu, kur ikviens interesents varēs atrast savām vēlmēm atbilstošu nodarbošanos. Parks uzņems viesus no plkst. 15.00, piedāvājot bērniem iespēju izklaidēties atrakcijās un bērnu laukumos. Klātesošajiem būs iespēja apskatīt mini trušu zoo, līdzdarboties radošajās darbnīcās, apskatīt un aptaustīt zemessargu ekipējumu. Tējas namiņš apburs ar savu noskaņu, piedāvājot iespēju tapt iemūžinātiem Gata Šļūkas zīmētajās karikatūrās, līdzdarboties radošajā darbnīcā “Sievietes skaistuma noslēpums” un baudīt muzikālos priekšnesumus flautistes Alises Bētiņas, saksofonista Aigara Kļaviņa un ģitārista Mārča Auziņa izpildījumā. Interesentiem būs iespēja apskatīt līdz šim vēl neredzētu starptautisku mākslinieku veidotu kūdras skulptūru izstādi.  Sākot no plkst. 17.00 uz lielās skatuves apmeklētājus priecēs muzikāli priekšnesumi: Jelgavas novada bērnu un jauniešu kolektīvu koncerts “Katram sava Tautasdziesma”, DJ Gustavito, grupas “Olas” un “A-EIROPA”, kā arī iespaidīgs bungu šovs no Vācijas. Par godu Jelgavas novadam, tā iedzīvotājiem un viesiem - pusnaktī debesis virs Elejas muižas parka iemirdzēsies neskaitāmās krāsās!

Iedzīvotājiem, kuri pēc iepriekšējiem novada svētkiem - tātad vismaz gadu nav bijuši Elejas parkā, būs daudz patīkamu pārsteigumu, jo pašvaldība projekta ietvaros paveikusi nozīmīgus labiekārtošanas darbus. Ar Latvijas–Lietuvas pārrobežas sadarbības projekta palīdzību parkā ir atjaunotas vēsturiskās pastaigu takas, izbūvēts tiltiņš pāri dīķim, sakārtotas laipas, uzstādīti atpūtas soliņi un norādzīmes. Tieši novada svētki būs pirmais lielais publiskais pasākums, kad ikvienam būs iespēja novērtēt parkā paveikto.

“Lai gan zāliens vēl nebūs nostiprinājies, parka aprises jau ir pavisam citas. Tā kā šī vieta pēdējos gados lielu popularitāti iemantojusi kāzinieku vidū, vēlējāmies parkā izveidot arī vides objektus, kas atspoguļotu mīlestības tēmu. Viens no tiem atrodas netālu no dīķa – skulptūra “Mīlestībai” sievietes veidolā, kas simbolizētu romantisku mīlestību, bet otrs – interaktīvs objekts “Saruna”, kas uzstādīts pāri dīķim –  kā liela klausule, kas ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta” stāsta Jelgavas novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Matusa.

Jāpiebilst, ka Elejas muižas parks šajos svētkos iegūs īpašu noformējumu - koku zaros būs gaismiņu virtenes, par godu novada apaļajai jubilejai svinību atribūti būs arī lielie bumbveida baloni – spēlēsimies ar tiem, lai ikkatrs svētku apmeklētājs ieraudzītu parku citām acīm. Tiekamies Jelgavas Novada svētkos!

pirms gada, 2019.05.08 20:31

suns

Vis ok būtu bet biļete dažos pasākumos ,Maksā kā niere.

pirms gada, 2019.05.10 23:35

Tiem Tepat Bauskā

Varen jau daudz būs to iespēju no pudelēm piesātināties

pirms gada, 2019.05.11 10:54

Vietējās ziņas