Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Baušķeniekus iepazīstina ar barikādēm veltītās vitrāžas tapšanas procesu 7

Viens no barikāžu piemiņas nedēļas pasākumiem 24. janvārī izskanēja Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā. Biedrība «Mans Doms» iepazīstināja baušķeniekus ar vitrāžas projektu, kas veltīts atmodai, raidījuma «Labvakar» vadītājs Jānis Šipkēvics dalījās atmiņās par 1991. gadā piedzīvoto.

Uz pasākumu kuplā pulkā bija ieradušies Bauskas Valsts ģimnāzijas jaunieši kopā ar latviešu valodas skolotājām Viju Cerusu un Ināru Graudiņu.

Biedrības «Ascendum» vadītāja Zaiga Pūce stāstīja, ka vitrāžas idejas mērķis ir vienā no Latvijas simboliem – Doma baznīcā – iekārtot kaut ko modernu un latvisku. Izlemts, ka vitrāža būs veltīta barikāžu un atmodas laikam. Konkursā ar ļoti modernu risinājumu uzvarēja jaunais arhitekts Krišs Zilgalvis.

 «Esmu priecīgs, ka šai kolektīvajai atmiņas zīmei, tāpat kā savulaik Brīvības piemineklim, naudu saziedoja. Tā simboliski ikviens varēja dot savu liesmiņu kopējā ugunskurā,» teic K. Zilgalvis, kuram vitrāžas radīšana izvērsusies par milzu piedzīvojumu divu gadu garumā.

Visi, kas kavējās atmiņās par barikāžu laiku, uzsvēra – tas bijis brīdis, kad cilvēki domājuši par to, kāda būs vēl neesošā Latvijas valsts. «Uz barikādēm sanākušie nedomāja par pagātni, pat par to brīdi ne. Viņi domāja par nākotni,» uzsvēra Rīgas Doma dekāns Elijs Godiņš.

 «Krišs ir reāls ieguvējs tam, ko mēs 1991. gadā izcīnījām uz barikādēm. Viņam ir iespēja darīt to, ko pats vēlas,» tā J. Šipkēvics.
Vitrāžas atklāšana paredzēta 4. maijā – Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas gadadienā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

tai brīdī

daudzi domāja,kur dabūt nākošo polšu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.26 15:10

piedalījos

Lielisks pasākums bez gaušanās un želabām, bet ar rosinošām domām, ka jācenšas iemūžināt mūsu svētākās atmiņas. Jaunais arhitekts Krišs talantīgs mākslinieks. Vitrāža būs pasaules līmeņa mūsdienīgs un iespaidīgs mākslas darbs"Ar degsmi par Latviju". Ikkatrs savas Latvijas patriots var kļūt par daļu no Latvijas gaismas jaunajā vitrāža, ziedojot telefoniski vai ar bankas pārskaitījumu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.26 15:37

Ilze

Novēlu Krišam veiksmi arī turpmāk. Pasākums bij ļoti interesants. Arī Ascendum izklausījās kā forša biedrība ar labiem mērķiem. Viss kopā ir labs salikums ar cerams lielisku rezultātu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.26 22:20

Es arī piedalījos!

Paldies!
Šis bija negaidīti izdevies pasākums!:):):)

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 09:18

ne ne

Es nepiedalījos bet jūtu līdzi tiem kuri centās izmantot iespēju fotogrāfēties. Un žēl ka viņiem tas nav izdevies. Ak, Dievs, ko nu lai dara!?

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 15:19

.....

Neraudi, vari ziedot vitrazai! Telefoniski vai ar bankas parskaitijumu. Muma tagad loti daudz visadu biedribu, komisiju, biroju un tml. Ta ka viniem "darba" pietiek ziedojumus vakt.

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 17:44

JĀNIS

kĀPĒC NEPIEMIN ĪSTOS BARIKĀDNIEKUS,KUR IR VIESTURS MĒTELIS,?TAGAD APGRIEZIS KAŽOKU UZ OTRU PUSI JA?BAZNĪCNIEKS ,ATKAL MUSINA TAUTU.ES RISKĒJOT AR DZĪVĪBU TUR PIEDALĪJOS,DAUDZI JAU AIZSAULĒ ,BET NEKĀDAS PATEICĪBAS NO VALDĪBAS PUSES ,UN ES NOŽĒLOJU KAD TUR BIJU,NEKAD NEIETU GLĀBT ŠO NOŽĒLOJAMO VALSTI....

pirms 6 gadiem, 2014.01.27 15:44

Vietējās ziņas