Bausku apciemo «gudrās» mašīnas

Interesenti Bauskā sestdien, 6. jūnijā, varēja aplūkot vairāk nekā 25 «Smart» mikroklases automobiļus no visas Latvijas.

Apskatīt mazos divvietīgos spēkratus Rātslaukumā bija ieradusies Inta Krieviņa. Viņa stāsta, ka par šo pasākumu izlasījusi avīzē un, ziņkārības vadīta, nolēmusi tos aplūkot tuvumā. «Mašīnas lieliski piemērotas pilsētai, pa lauku ceļiem ar tām braukt gan nebūs patīkami,» secina apmeklētāja.

Pēc pulcēšanās Rātslaukumā mašīnas veica parādes braucienu pa pilsētu, vēlāk Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē rīkoja sacensības, kur dalībniekiem ar «Smart» bija jāizbrauc figūras, jāpārvieto karodziņi utt. «Ātrākie», «veiklākie», «skaistākie» un citu nomināciju ieguvēji noslēgumā tika apbalvoti kafejnīcā «Pie pils».

Bauskas mūzikas skolas klavierspēles skolotāja Dana Atslēga ikdienā brauc ar «Smart» automobili. Viņa dzīvo Rīgā un ir izrēķinājusi, ka uz darbu ekonomiskāk doties ar mazo autiņu, nevis sabiedrisko transportu. «Mašīna ir maziņa, bet, braucot uz Portugāli, tajā ielien divi čemodāni un vēl rezerves ritenis,» smejot skaidro D. Atslēga.

Bauskas pasākuma iniciatori ir autokluba «Smart Club Riga» biedri Andrejs Kalniņš un Edgars Bulle. Kluba direktors Deniss Fjodorovs stāsta, ka šādus pasākumus klubs rīko reizi divos mēnešos. Kādreiz tajos piedalījušies arī Krievijas, Itālijas un Francijas pārstāvji, bet tagad tikai vietējie. Līdzīgi salidojumi bijuši Ropažos, Ulbrokā un Siguldā.

«Smart» (tulkojumā no angļu valodas – ‘gudrs’) ir uzņēmuma «Swatch» astoņdesmitajos gados radīta mikroklases automobiļa koncepcija, ko sākotnēji attīstīja «Volkswagen» koncerns. Auto markas devīze ir «Atver prātu!». Pirmā rūpnīca darbu sākusi Francijā 1997. gadā.

2012. gadā Latvijā astoņi entuziasti nodibināja autoklubu «Smart Club Riga». Pašlaik te apvienojušies 150 biedru – apzināto «Smart» īpašnieku, no tiem aktīvie ap 70.

Kluba darbības mērķis plašākā mērogā ir popularizēt «Smart» zīmolu un apvienot «Smart» īpašniekus Latvijā, Baltijas valstīs un citās zemēs. Klubs katru gadu piedalās starptautiskā salidojumā «Smart Times».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas