Bausku piepilda deju kopu jaunieši 2

Sestdien, 3. oktobrī, Bausku piepildīja 28 deju kopu jaunieši no visas Latvijas, piedaloties ikgadējā sarīkojumā «Greizais kompass».

Tās ir orientēšanās sacīkstes, kuru gaitā jaunie dejotāji apmeklē dažādas mūsu valsts pilsētas, lai iepazītu to interesantās vietas un mērotos spēkiem dažādos atjautības uzdevumos. Divreiz sacensības rīkotas Rīgā, bet jau piekto gadu dalībnieki pulcējās citā Latvijas pilsētā.

Šī gada pasākuma rīkotājs Jānis Kazāks no tautas deju ansambļa «Dardedze» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka Bauskā sabraukuši ap 400 jauno dejotāju. Grupas apmeklēja vairāk nekā 15 īpašas vietas pilsētā un tās tuvumā, ko palīdzējuši izcelt un savietot maršrutos vietējie dancotāji no ansambļa «Jandāls» un kopas «Mēmelīte».

Arī baušķenieki devās trasē, kuras uzdevumu izpilde ilga no rīta līdz pat vakaram. J. Kazāks stāsta, ka uzdevumi galvenokārt saistīti ar dziesmām un dejošanu, piemēram, kolektīvam jānodzied kāda dejojamā melodija. «Dejotāji, atšķirībā no daudziem citiem latviešiem, zina visus dziesmu vārdus, jo dancojot tie labi paliek atmiņā,» smaida Jānis.

«Bauskas Dzīve» skvērā aiz novada domes administrācijas ēkas dienas vidū sastapa Rīgas kolektīva «Daiļrade» dejotājas Raitu Celmu, Lāsmu Brenču, Baibu Grobiņu un Kristu Kristiju Cērpiņu. Jaunietes bija ļoti apmierinātas ar Bauskā redzēto, atzīstot, ka iepriekš pilsētu apmeklējušas īslaicīgi, bet tagad iepazīst to pamatīgi, atklājot pārsteidzošas vietas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kazāks nezina, ko runā

un žurnāliste, nepārbaudot faktus, publicē šo nožēlojamo rakstu. Pasniedza gada vērienīgāko deju kolektīvu pasākumu, uz kuru ieradušos cilvēkus skaits ir lielāks par 10 % no Bauskas iedzīvotājiem par kaut kādu nīkuļu olimpiādi. Fui

pirms 5 gadiem, 2015.10.06 12:16

Dejotāja ar stāžu

Jaunie dejotāji????
Nerunājot jau par vidējo paaudzi, arī jauniešu deju kolektīvos dejotāju stāžs ir krietnāks, lai dejotāju dēvētu par jauno.
Khmmm...jaunieši pāri 40 gadiem?
Deju kopas? Lielais vairums pazīstamu Tautaas deju ansambļu dalībnieki.

pirms 5 gadiem, 2015.10.06 12:57

Vietējās ziņas