Baznīcu naktī šogad pirmo reizi piedalīsies Skaistkalnes Romas katoļu dievnams 4

Kultūras notikums «Baznīcu nakts» jau sesto reizi aicina cilvēkus atklāt Latvijas dievnamu gadsimtiem glabāto kultūras mantojumu un garīgās vērtības, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs, portālu informēja pasākuma rīkotāji.

Teju 200 baznīcas visā Latvijā 7.jūnijā gaidīs viesus ar īpašu programmu. No plkst. 18 līdz 24 sakrālajās celtnēs notiks ekskursijas, stāstījumi par baznīcu vēsturi un mākslas vērtībām, viesiem būs iespēja baudīt ērģeļu un kora mūzikas koncertus. Pasākuma laikā plānotas arī  aktivitātes bērniem, kā arī ikvienam, kurš vēlēsies pavadīt šo vakaru vienatnē, klusumā un meditatīvā apcerē.

Baznīcu naktī šogad pirmo reizi piedalīsies Skaistkalnes Romas katoļu baznīca. Dievnama ērģelniece Elīna Auziņa-Baiguševa atklāja, ka baznīcu nakti ievadīs Svētā mise, kas sāksies plkst. 20. Īsi par Skaistkalnes svētnīcas vēsturi pastāstīs paulīniešu tēvs Jānis Vīlaks, bet plkst. 21 Baznīcu nakts dalībnieki visā Latvijā vienosies kopīgā lūgšanā.

Dievnamā muzicēs trīs vokālie kolektīvi: Misas tautas nama sieviešu vokālais ansamblis «Vēja meitenes» (vadītāja Olga Černišova-Stūriška), Tomes dāmu vokālais ansamblis (Ingrīda Klepere) un vokālā grupa «Ēra» no Mazsalacas (Dita Tomsone). «Majestātiskās baznīcas velves šoreiz ieskandinās pieklusināta, meditatīva noskaņa, liekot klausītājiem ikdienas steigu nolikt malā un rimtā mūzikas fonā pabūt vienatnē ar Dievu un izgaismot savu dvēseli,»teic E.Auziņa-Baiguševa.

Koncertā varēs dzirdēt gan tradicionālos baznīcas liturģiskos dziedājumus, kas klausītājus aizvedīs atpakaļ pagātnē, gan mūsdienu latviešu komponistu Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Riharda Dubras kompozīcijas. Tomes dāmu ansambļa uzstāšanos papildinās koncertmeistars Antonijs Klepers, kurš sola kādu muzikālu pārsteigumu. Vokālā grupa izpildīs  dziesmas, ko īpaši «Ērai» komponējusi Irīna Rebhūna, arī brīnišķīgus Ojāra Vācieša un Aspazijas dzejoļus, ko mūzikā ietērpis Rihards Dubra. «Ērai» patīk spēlēties ar telpas apjomu un akustiku; koncertā to varēs izbaudīt caur Riharda Dubras komponētu kanonu. Šis Baznīcu nakts koncerts solās būt brīnišķīgs, trīs dažādu sieviešu vokālo ansambļu dziedājumā atklājot cilvēka balss burvību.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mags

Muzeju nakts-nu labi,saprotams.Baznīcu nakts-hmm,kā nu uz to raugās.Bet kur ir Valpurģu nakts(raganu sabats)?

pirms gada, 2019.05.30 13:33

Nu jā-

tāds nesaprotams pasākums- dienā baznīca tukša, vai tad nu pa nakti jāsauc iekšā...

pirms gada, 2019.05.30 13:41

Zinātāja

Brauciet droši, abi ansambłi no tālienes ir tiešām lieliski- ir dzirdēti, redzēti.

pirms gada, 2019.05.30 19:31

Vietējās ziņas