Bērni Bauskas BJC interesanti pavada vasaras brīvlaiku

Visas nedēļas garumā Bauskas bērnu un jauniešu centra (BJC) audzēkņi varēja darboties nometnē «Raibā mājdzīvnieku nedēļa» un iepazīt dzīvās radības, kā arī izzināt Bauskas BJC piedāvātās nodarbības.

Nometne notika no 10. līdz 14. jūnijam, tajā piedalījās 30 audzēkņu. Šajā pasākumā varēja iesaistīties septiņus – divpadsmit gadus veci dalībnieki, kas darbojas Bauskas BJC. Aktivitāšu  mērķis – attīstīt iemaņas, talantus, darbojoties ar mālu, koku, papīru, audumu, ādu, gleznojot, dejojot, iepazīstot mājdzīvniekus, to lomu un dažādus paradumus.

Kā jau šādās grupu nodarbībās ierasts, arī šī nometne sākās ar drošības noteikumu iepazīšanu.
Pirmdien un otrdien audzēkņi darbojās klubiņā «Apķērīgie ziķeri», ādas plastikas un keramikas darbnīcā, kustējās mūsdienu deju ritmos, gatavoja fotorāmīšus fotostudijā, mācījās satiksmes noteikumus un guva prieku automodelismā.
Bauskas BJC metodiķe Veronika Puķe stāsta, ka nometnes dalībnieki varēja šūt, veidot izstrādājumus no koka, darināt mugursomas. Bija paredzēta tikšanās ar kanisterapeiti Ingu Jakušku. Kanisterapija ir papildu rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamatrehabilitācijas efektivitāti, un tā ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns un palīgs ir kinologs.

«Bauskas Dzīve» pievienojās nometnes dalībniekiem ekskursijā uz Bauskas novada Brunavas pagasta zemnieku saimniecību «Krišjāņi» pie Ilutas Straģes, kur bērni varēja vērot aitas, barot tās, redzēt lauku dzīvi un baudīt aitu piena saldējumu. I. Straģe ir pirmā, kura Latvijā sākusi audzēt piena šķirnes aitas, un sieru, jogurtu un saldējumu gatavo no aitas piena. Jaunums ir grilsiers. Saimniecībā ir 160 aitu, ieskaitot jērus.

«Katra diena ir kā jauns piedzīvojums – dzīvniekiem jāgādā barība, jāaudzē graudi un ēdamais, jāapkopj,» stāsta I. Straģe. Saimniece uzskata, ka bērniem ir svarīgi iepazīt lauku vidi, jo, dzīvojot pilsētā un nereti arī laukos, daudzi nav redzējuši vairākus dzīvniekus. «Katram ir sava izvēle – vai nu patīk lauku dzīve vai ne,» viņa pauž. I. Straģe ir pamanījusi, ka bērnu ekskursijās vienmēr ir divi trīs jaunie entuziasti, kuri nāk palīdzēt apkopt un barot dzīvniekus, pārējie vēlas tikai samīļot un paskatīties. «Lauku dzīve ir smags darbs. Tā nav tikai dzīvnieku glāstīšana, bet arī barošana, uzturēšana un klātbūtne,» stāstīja brunaviete. Viņai ir svarīgi, ka bērni redz, kas notiek ārpus pilsētas. «Krišjāņos» apsaimnieko 10 ha zemes, bet plānots paplašināties.

Nometnē katru dienu tika vērtēts piedzīvotais. Bauskas BJC audzēknis Ervīns Stasjuns nākotnē vēlētos kļūt par lauksaimnieku. «Iepriekš nebiju ēdis saldējumu no aitas piena, ekskursijā varēju to nobaudīt,» atklāj zēns. Viņš arī nākamgad plāno iesaistīties BJC organizētajās nometnēs, jo tās ir ļoti interesantas.

Nometnes dalībniecei Kristīnei Liepiņai patīk dzīvnieki. Šī nometne ļāvusi iepazīt aitu dzīvi. «Man ļoti patika ekskursija uz lauku saimniecību. Gribu piedalīties dažādās nometnēs, lai interesanti varu pavadīt savu brīvlaiku,» teic dalībniece.

Martai Purviņai labāk patika darboties radoši. «Rokdarbi man ļoti patīk, jo parasti iznākums ir skaists,» teic dalībniece. Viņa BJC nometnēs piedalījusies vairākkārt. «Pagājušā gada tēma bija saistīta ar putniem, devāmies uz zoodārzu,» priecīgi stāsta M. Purviņa.
Nometne noslēdzās piektdienas pēcpusdienā, kad dalībniekiem bija kopīga tikšanās ar vecākiem un grupu nodarbību pedagogiem. Nākamnedēļ nometne turpināsies citā dalībnieku sastāvā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas