Bērni iepazīst rakstnieces Māras Cielēnas darbus

Pilsrundāles vidusskolā 25. februārī notika tikšanās ar bērnu grāmatu autori, rakstnieci un dzejnieci Māru Cielēnu, portālu informē pasākuma organizatore, bibliotekāre Aelita Ramane.
 
Māra Cielēna dzimusi 1954. gada 29. maijā Rīgā zinātnieku ģimenē. Skolā rakstniecei patika literatūras stundas, tāpēc viņa nolēma studēt latviešu valodu un literatūru Latvijas Valsts universitātē. Pēc studijām trīs gadus strādāja Latvijas Zinātņu akadēmijā, ilgu laiku bijusi redaktore dažādās izdevniecībās, piemēram, «Liesma», «Sprīdītis» u. c. Kopš 2004. gada M. Cielēna ir bērnu žurnāla «Ezis» galvenā redaktore.

Balstoties uz rakstnieces literāro darbu motīviem, Pilsrundāles vidusskolas bērni radīja zīmējumus, ko tikšanās laikā varēja aplūkot izstādē. Daži skolēni bija sarakstījuši pasakas, drosmīgākie lasīja viešņas dzejoļus.

M. Cielēna iepazinās ar skolēniem, stāstīja par savām pirmajām grāmatām, ko ar roku rakstīja bērnībā, lasīja darbu fragmentus un atklāja, kā veidojas sadarbība ar māksliniekiem, kuri gatavo grāmatām ilustrācijas. Pasākumā rakstniece pieminēja arī Aspaziju, kura esot bijusi viņas vecvecmāmiņas Amandas draudzene un kura šogad svinēs 150 gadu jubileju.

Šis ir otrais projekta «Rakstnieki Rundālē», kuru īsteno Pilsrundāles bibliotēka sadarbībā ar Pilsrundāles vidusskolu, pasākums. Decembrī paši jaunākie skolēni tikās ar Māri Runguli. Aprīlī Gundegu Repši sagaidīs jaunieši, bet M. Cielēna uzrunāja 4. – 6. klases skolēnus.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Projekta mērķis ir veicināt novada bērnu un jauniešu lasītprieku, nodrošinot nepastarpinātu klātesamības izjūtu ar grāmatu autoriem. Plānots, ka ilgtermiņā tas nostiprinās bērnos pārliecību par lasīšanas lietderību, spēju patstāvīgi izvēlēties lasāmvielu, balstoties uz gūtajām atziņām tikšanās laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas