Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērni kopā ar zinātnieku pēta gliemežus 6

Dienas nometnē «Raibā gliemežu nedēļa» iesaistījušies 30 Bauskas novada bērni. Tā stāsta nometnes vadītāja, Bauskas bērnu un jauniešu centra speciāliste Veronika Puķe.

Piecu dienu nometnē bērniem sagatavota ļoti daudzveidīga programma. Ir gan izziņas spēles, radošās aktivitātes, gan arī tuvējās apkārtnes uzņēmumu un vides iepazīšana. Nometnes dalībnieki – septiņus līdz 12 gadus veci pusaudži – «Bauskas Dzīvei» atklāja šajās dienās piedzīvoto.

«Tā bija tik jokaina sajūta, kad man gliemezis rāpoja pa roku. Viņam mutē ir tādi kā mazi zobiņi, un ar tiem viņš drusciņ iekoda,» savas izjūtas pēc vīngliemežu audzētavas apmeklējuma atklāja Nils Kļaviņš. Esot uzņēmumā «Rufus-V», tā saimniece Sanita Rupkus bērniem piedāvāja nobaudīt savu produkciju – konservētus vīngliemežus. Par tiem jūsmojis reti kurš. Taču Elīzai Ripai šī delikatese šķita diezgan garšīga.

Savukārt Rihardam Rācenājam interesanta šķita kreklu apgleznošana. Arī te bija jādomā kaut kas saistībā ar gliemežiem. Daudziem patika arī saldumu ražotnes «Poļu nams» apmeklējums. Ko jaunu un interesantu skolēni uzzināja arī Jāņas Bites veterinārajā klīnikā.

Taču īpašs piedzīvojums nometnes dalībniekiem bija trešdien, 11. jūnijā, kopā ar Latvijas Dabas muzeja gliemežu pētnieku jeb malakalogu Edgaru Dreijeru Mēmeles krastā meklēt gliemežus un izzināt tos. Zinātnieks atklāja, ka Latvijā ir ap 180 gliemežu un gliemeņu sugu. Dzīves apstākļi un dabas kvalitāte pie mums tiem ir pietiekami laba.

Mēmeles krastā bērni gan ūdenī, gan uz sauszemes ātri vien atrada dažāda veida gliemežus, kurus steidza atrādīt zinātniekam. Nils Slakteris uzzināja, ka viņam izdevies uziet dzintara gliemezi, kāds cits zem akmens bija uzgājis milzu kailgliemeža mazuli. Bērni atzina, dabas pētīšana ir saistoša, daudziem līdz šim neiepazīta nodarbošanās.

Nometnes vadītāja V. Puķe «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka piesātinātas būs arī pēdējās nometnes dienas. Viņi veiks dažādus amatnieku darbiņus, iepazīsies ar automodelisma trasi, izzinās aktīvā tūrisma iemaņas. Jaunnedēļ, no 16. līdz 20. jūnijam, Bauskas bērnu un jauniešu centrs rīkos otru tādu pašu nometni. Visas 30 iespējamās vietas tajā jau sen aizpildītas.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lulubelle

Ļoti žēl, ka nometnē nevarēja iesaistīties visi bērni kas vēlējās, nākamgad jāapsver doma vismaz par 90 dalībniekiem un katrai grupai 2 nedēļas !

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 16:49

jautājums?

Kad būs nometne sirseņu pētīšanai?

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 19:54

pētnieks

Kas tā par dzīvnieka galvu bija uz viņa kreisās rokas zeltneša gredzena? Pavisam bija 5 gredzeni- uz kreisās-trīs, uz labās -divi.

pirms 6 gadiem, 2014.06.12 21:50

Plikpauris

Atraduši ko pētīt , trenkā tik kustonīšus .

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 20:30

Vietējās ziņas