Bērni Rundāles novadā glezno Bībeles stāstus

Rundāles novadā pagājušās nedēļas nogalē norisinājās pasākums «Bībeles stāsti» un bērnu zīmējuma konkursa izstādes atklāšana, portālu informē pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica.
 
Sarīkojumā noslēdzās konkurss «Zīmējam Bībeli», kurā Rundāles novada bērni bija aicināti ilustrēt Bībelē aprakstītus notikumus un tēlus. Konkursa mērķis bija rosināt bērnus vairāk izzināt un izprast Bībeli, kā arī popularizēt bērnu radošās spējas un individualitāti. Pašlaik bērnu izstāde ir apskatāma Svitenes bibliotēkā.

Pavisam konkursā tika iesniegti 23 darbi, kurus bija zīmējuši 17 bērni, stāsta S. Kerēvica. Pagājušajā nedēļā darbus vērtēja konkursa žūrija – māksliniece Īra Rozentāle, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa, kultūras nodaļas vadītāja S. Kerēvica un Svitenes bibliotēkas vadītāja Ārija Geidāne.

Pirmo vietu izcīnīja Rasa un Irbe Zvirgzdes, otro vietu saņēma Leila Rauda, un trešajā vietā ierindojās Laura Ivanova. Žūrijas simpātiju balvas piešķīra arī Raivim Reinfeldam, Renāram Arbidānam, Alisei Švedai un Leonardam Nākmanim.

Balvās bērni saņēma grāmatas – gan bērnu, gan ģimenes Bībeles, gan pasaku grāmatas, arī krāsojamās grāmatas. «Paldies skolotājai Mairitai Šitkai un māksliniecei Īrai Rozentālei, kuras mudināja bērnus iesaistīties,» piebilst S. Kerēvica.

Pasākumā varēja tikties arī ar Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesoru Valdi Tēraudkalnu, kurš stāstīja par jauno Bībeles tulkojumu latviešu valodā. Bībeli latviešu valodā agrāk bija diezgan grūti lasīt pat reliģiskās lietās izglītotiem cilvēkiem, skaidro S. Kerēvica. Lai tā kļūtu vieglāk uztverama, Bībele 2012. gadā ieguva jaunu elpu ar mūsdienīgu latviešu valodu un vieglāk saprotamiem vēsturisko notikumu skaidrojumiem.

Klātesošie varēja apskatīt S. Kerēvicas un Svitenes bibliotēkas vadītājas Ārijas Geidānes sarūpēto kristīgās literatūras grāmatu izstādi, kurā bija gan jaunā, 2012. gadā izdotā Bībele, gan iepriekšējā tulkojuma izdevumi.

Īras Rozentāles Mākslas studijas audzēkņi speciāli šim pasākumam sarūpēja gleznu izstādi, muzikālus priekšnesumus bija sagatavojušas vietējās meitenes Ailita Marčenkova un Adriana Jonase.

Pasākuma dalībnieki noskatījās animācijas filmu «Jūs, bērniņi, nāciet!» par Jēzus dzimšanu, ko izveidoja Vašingtonas Latviešu skolas bērni. Pagājušā gada nogalē Vašingtonas Latviešu evaņģēliski luteriskās pamatskolas bērni, tāpat kā Rundāles novada mazie iedzīvotāji, zīmēja Bībeli. No šiem darbiem tapa animācijas filma.

«Saeima pagājušajā gadā pieņēma grozījumus Latvijas Republikas Satversmē, kuri paredz pamatlikumu papildināt ar ievadu jeb preambulu, kurā teikts, ka Latvijas identitāti kopš senlaikiem veido latviešu un lībiešu tradīcijas un dzīvesziņa, latviešu valoda, vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības. Lai saprastu un īstenotu dzīvē kristīgās vērtības, ir jāzina, no kurienes tās cēlušās, kādas tās ir un kur ar tām var iepazīties. Tam būtu jābūt skaidram jau no bērnības. Turklāt mūsu tautas garīgā mantojuma pamats ir īsi izteikts valsts himnā «Dievs, svētī Latviju!»,» pasākuma tematikas izvēli skaidro S. Kerēvica.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas