Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu darbnīcu ciklu Zorģu bibliotēkā noslēdz ar nelielu Valtera Frīdenberga koncertu

Iecavas novada Zorģu bibliotēkas jaunākie lasītāji pagājušās nedēļas četras dienas pavadīja radošā rosībā, piedaloties bibliotekāres Ainas Ezergailes sarīkotajās darbnīcās.

Projekts «Vasara lai neiet garām – parādīsim, ko mēs varam!», kura gaitā vairāk nekā 20 Zorģu un Iecavas bērni un jaunieši apguva dažādas floristikas prasmes un pilnveidoja personību attīstošajās spēlēs, saņēmis atbalstu Nīderlandes fonda «KNHM» programmā «Iedzīvotāji veido savu vidi», kas šogad Iecavas novadā norit pēdējo gadu.

Vērtējuma anketās pēc darbnīcas par aizraujošāko dalībnieki atzina Dubultu bērnu bibliotēkas vadītājas Ingūnas Radziņas vadīto leļļu darbnīcu. Viņa jau viesojusies Iecavas novada izglītības iestādēs, demonstrējot teatrālus skečus no literāriem darbiem ar pašas veidotajām lellēm. Šoreiz bērni ne tikai vēroja nelielu izrādi, bet arī paši iemācījās izgatavot lellītes.

Iecavas salona «Ciku cakas» floristes Vineta Lamberte un Agnese Zariņa mācīja veidot aksesuārus no dažādiem materiāliem un ierādīja jaunu stikla trauku apgleznošanas tehniku «ar vienu triepienu». V. Lamberte pauda nožēlu, ka nav izdevies veidot saules batikas darbus, jo nevienu dienu gaismas devēja debesīs nebija pietiekami spilgta, tomēr dalībnieki iemācījās darināt dekorus marmorizēšanas tehnikā, kas viņiem patikusi īpaši.

Attīstošās spēles vadīja psiholoģe Ilze Nagurāviča, kā arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra (BLC) speciālistes Sarmīte Galsa un Iveta Krūmiņa-Neilande. Viņas iemēģināja roku arī saules tēla atveidošanā zīmējumā ar līmes kontūru un krāsām, «Bauskas Dzīvei» atzīstot – Zorģu bibliotēkā valdošā radošā gaisotne liek atcerēties agrāk apgūtas iemaņas un darināt izteiksmīgus darbus.
BLC pārstāves sarīkoja arī improvizācijas teātra nodarbību, aizraujot bērnus literāro tēlu atveidē. Viņas uzsvēra, ka bērni šādi tiek mudināti vairāk lasīt, jo iejušanās grāmatu tēlos rada lielāku interesi un attīsta iztēli.

Darbnīcā piedalījās un tās norises fotoattēlos un prezentācijā dokumentēja Zorģu bibliotēkā jūlijā un augustā nodarbinātā Iecavas vidusskolas audzēkne Betija Celitane. Viņa piedalās pašvaldības finansētajā projektā, kura mērķis ir vasarā nodarbināt skolēnus. «Iemācos komunicēt ar cilvēkiem, noformēju periodiskos izdevumus, kārtoju grāmatas, iepazīstu fondu,» ikdienu bibliotēkā «Bauskas Dzīvei» apraksta Betija, secinot, «vasaras darbs ir laba iespēja saprast, kādu profesiju izvēlēties, dod ieskatu dažādu jomu ikdienā.»

Projekta noslēgumā atpūtas centrā «Labirinti» notika sarīkojums, kurā piedalījās darbnīcas dalībnieku ģimenes un citi Zorģu iedzīvotāji. Nelielu sirsnīgu koncertu, sadziedoties ar vairāk nekā 60 cilvēku publiku, kurā vairākumā bija bērni un jaunieši, sniedza grupas «Putnu balle» un «Tumsa» vokālists Valters Frīdenbergs.

Darbnīcas norisi Zorģu bibliotēkā pirmajā dienā vēroja konkursa «Eiropas gada pašvaldība» žūrija, apmeklējot tam pieteikto Iecavas novadu. Vērtētāji atzina, ka bibliotēkas skaisti izremontētas un sakārtotas ir visur, taču būtiskākais – ar kādu saturu telpas piepilda. Jau vēstīts, ka Iecavas pašvaldība konkursam pieteikta par īpašu veikumu kultūrā un izglītībā, kā arī sekmīgu veselības veicināšanas programmas īstenošanu.

Zorģu bibliotēkas grupas iesniegtais projekts saņēmis 350 latu atbalstu no «KNHM» un Iecavas pašvaldības, 150 lati ir pašu līdzfinansējums. «KNHM» projektu konkursā no Zorģiem šogad pieteikti un atbalstīti vēl trīs projekti. Grupa «Zorģu aktīvisti» ar vairāk nekā 750 latu atbalstu divos projektos turpina labiekārtot volejbola un aktīvās atpūtas laukumu pie mājām «Cerindas», sporta klubs «Drostalas» saņēmis teju 500 latu atbalstu zirgu sacīkstēm vajadzīgā iejādes laukuma iekārtošanai.

Iecavas novadā šogad «KNHM» programmā atbalstīti septiņi iedzīvotāju iesniegti projekti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas