Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas dalībniekiem pasniedz dāvanas

Šomēnes aktīvākie jaunie lasītāji un viņu vecāki var pieteikties lasīšanas veicināšanas programmā «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija». Tikmēr Bauskas bērnu bibliotēka rīko pateicības sarīkojumus pagājušā gada dalībniekiem.

Vislielākā lasītāju daļa ir grupā 5+, un viņiem pateicības pasākumus rīkoja 18. un 19. maijā. Savukārt nākamnedēļ plānots tikties ar jauniešiem un vecākiem.

Visi no vienas grupas
Ņemot vērā nosacījumus «Covid-19» vīrusa ierobežošanai, Bauskas bērnu bibliotēkas vadība visas tikšanās rīkoja ārpus telpām turpat netālu zem lielās kastaņas. Tiesa, notika arī izbraukuma tikšanās – bibliotekāri devās uz pirmsskolas izglītības iestādi «Pasaulīte», kur pedagoģes Daigas Krūmiņas grupā Bērnu žūrijā piedalās visi 24 grupas audzēkņi.

Pasākumi 18. maijā gan neizcēlās ar kuplu apmeklējumu un garu programmu, jo visu dienu lija, un tikšanās notika vārda tiešā nozīmē zem lielās kastaņas, lai patvertos no lietus. Toties nākamajā dienā nokrišņu nebija, un Bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Zandere un bibliotekāre Sarmīte Freimane mierīgi varēja vadīt pasākumu ārpus telpām un pasniegt nelielas dāvanas lasītājiem. ««Covid-19» dēļ pirms gada nerīkojām šo tikšanos, bet šogad nolēmām, ka būs,» tā S. Zandere.

Nav grūti, bet jāsaņemas
Kopā visās piecās lasītāju grupās bija 77 dalībnieki, kas aizpildījuši nepieciešamās anketas. Katram no viņiem ir savas domas par rekomendēto grāmatu kolekciju.

«Man patika grāmata par meiteni, kas izglāba zīlītei dzīvību. Putniņš bija atsities pret stiklu un nokritis zemē, un viņa kopā ar tēvu par zīlīti rūpējās,» stāsta Alise Mitusova par Viestura Ķerus grāmatu «Meža meitene Maija».

Danielam Rozem šoreiz sirdī neesot iekritusi neviena no žūrijas grāmatām – viņam mīļākā esot savulaik izlasītā «Pepija Garzeķe». Viņa brālim Janekam Rozem gan patikusi grāmata «Trusītis Pēterītis». Abi atzīst, ka neesot bijis grūti izlasīt žūrijas grāmatas, bet jāsaņemas tomēr esot, lai sāktu lasīt.

Par dzimto pilsētu
Ceraukstes pagasta māmiņa Madara Zvejniece pati iesaistījusies kopā ar trim atvasēm. «Bērni lasa, un tad jau mammai arī jāpiedalās. Atvedu viņus uz bibliotēku, bet te jau stāv tās grāmatas,» tā M. Zvejniece.

Viņai visvairāk paticis lasīt Andras Manfeldes romānu «Vilcēni». «Tā ir grāmata par manu dzimto pilsētu. Kad lasīju, šķita, ka staigāju pa savu pilsētu un redzu visu ar savām acīm. Skatīju, kas un kā norisinās. Daiļdarbs mani uzrunāja,» atzīst M. Zvejniece.

Tikmēr aktīvi notiek pieteikšanās 2021. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā. Kolekciju veido 28 grāmatas no astoņām izdevniecībām, to skaitā 11 latviešu oriģinālliteratūras grāmatas un 17 izdevumi, kas tulkoti no deviņām valodām – igauņu, lietuviešu, somu, zviedru, ukraiņu, franču, angļu, vācu un nīderlandiešu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas