Bērnudārza būvei aizņemsies 1,2 miljonus latu 10

Rundāles pašvaldība nolēmusi bērnudārza «Mārpuķīte» jaunās ēkas celtniecībai Saulainē no valsts kases aizņemties 1,2 miljoni latu. Aizņēmuma atmaksas termiņš ir 25 gadi, un atmaksa jāsāk ar 2014. gadu. Finanšu komiteja par to vēl spriedīs 16. jūnijā. Par aizņemtajiem līdzekļiem jāuzceļ ēka un jānodrošina priekšfinansējums ES projekta līdzekļu piesaistei. Pirmsskolas izglītības iestādes un pakalpojumu centra izveidei varētu izmantot ap 600 tūkstošus eiro. Stāsta Rundāles pagasta padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis: «Kopā ar kaimiņiem Lietuvā realizējam INTERREG projektu. 23. maijā biju Pakrojā, piedāvājot sadarbību pirmsskolas izglītības iestāžu attīstībā, kas ļautu piesaistīt projekta līdzekļus. Mūsu nodomi šajā jomā tiešām saskan. Pakrojas rajona pašvaldībai ir plāns vienu bērnudārzu rekonstruēt, bet otram izbūvēt sporta zāli līdz šim neizmantotā ēkā. Rundāles pagasta Saulainē jāveic celtniecība, lai bērnudārzu varētu pārcelt no Kaucmindes pils, kas pārdota privātīpašniekam.» Tikties ar projekta partneriem uz Žeimi 27. maijā dodas Rundāles pašvaldības vadītājs Aivars Okmanis, izpilddirektors Jānis Ercens, bērnudārza «Mārpuķīte» vadītāja Indra Konstantinova. Līdzi dodas arī rajona Padomes Attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Egija Stapkeviča. Viņa vērtē, ka šī ir laba iespēja ES līdzekļu piesaistei.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Aita

..dzīvo vien , Kaza, savā aplokā un šai dienai, lai nekas nenotiek, lai nekas jauns netiek celts un viss vecais tāpat drīz sabruks..un , galvenais, kritizē un nosodi tos, kas dara..

pirms 12 gadiem, 2008.06.03 10:40

maijpuķīte

Vai vadītāju ņems citu, vai to pašu pļāpu atstās?

pirms 12 gadiem, 2008.06.03 08:50

...

Aprobežotais - Tu pats kādreiz esi bijis tajā Kaucmindes pilī? Ja Tu un citi komentāru rakstītāji tajā būtu bijuši, tad nerastos tik stulbi jautājumi par jauna b/d celtniecību, vēl jo vairāk, ka patreizējais bērnudārzs ir kultūras piemineklis, tātad būtiski tiek palielinātas tā atjaunošanas izmaksas. Un privātīpašniekiem to pārdeva pirms daudziem gadiem, kā arī b/d celtniecībai nepieciešamie darbi jau sen ir uzsākti, nevis pirms vēlēšanām. Bet, patiesībā, kā gan jūs visi to varat zināt, ja nemaz par to neinteresējaties, vienīgā jūsu darbība ir negatīvo komentāru rakstīšana, pat nejēdzot lietas būtību :)

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 09:18

aprobežotais

Jā, man arī interesē kāpēc esošo pārdeva privātīpašniekam ? Vismaz no raksta tā var spriest. Vai arī tikai pirms vēlēšanām sāk domāt par bērniem...

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 20:55

...

Cik tomēr aprobežoti cilvēki te raksta komentārus!!!! Nav bērnudārzu - slikti, kad gatavojas kādu uzcelt - atkal slikti!!!! Patiesībā, jums jau nekas neinteresē, ka tik kādu apriet, tā ir vienīgā jūsu vajadzība! Varētu padomāt, ka 'to bērnudārzu cels, lai kādai citai pašvaldībai dāvinātu - tas tak paliks vien Rundāles pagasta (novada) bērniem, neceļ jau vienai dienai. Man prieks par to, ka kāda pašvaldība arī padomā par bērniem. Apsveicami!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 19:11

visi

normāli!oķītis gatavojas novadam-aizņemas miljonus,svitene ar viesturiem varēs atdot...normāli-gudrs vecis

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 16:15

bauska

Nesaprotu , kāpēc esošo b/d Kaucmindes pilī pārdeva privātīpašniekam , bet tagad cels jaunu? Varbūt kāds var paskaidrot ?

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 14:44

kaza

Tiešām prieks, ka Rundāles pag. padome aizņemas miljonus ... Atdos bērnu bērni, kas vēl būs palikuši laukos... Nez vai paši varasvīri sev šajos laikos arī aizņemtos tādu summu ?

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 14:39

to: ...

Pamuļķis esi? Vai tad Bauska neņem kredītus, lai pārceltu Mākslas skolu uz jaunu ēku un atjaunotu bērnudārzu "Sprīdītis"? Kāds no Rundāles varas pārstāvjiem ietiepīgi liedz pilsētai atjaunot bērnudārzu "Anneli", jo to savā laikā savāca rajona padome un uztaisīja bērnu namu ~10 bērniem un ~ tikpat darbiniekiem.
Ak tad Rundāles deputāti lietderīgi pabraukājušies? :))

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 10:42

***

Re! Piemērs, no kura mācīties Bauskas pašvaldībai! Te arī radzama deputātu braucienu lietderība! Prieks par rundāliešiem!

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 10:26

Vietējās ziņas