Bērnudārzā «Saulespuķe» ir divas speciālās izglītības grupas 4

Rundāles novada dome ar šī gada 1. jūliju izveidoja pirmsskolas speciālās izglītības iestādi «Saulespuķe», pārņemot Īslīces SOS bērnu ciemata bērnudārzu. Izveidotas divas speciālās izglītības grupas, kurās kopā ir 34 audzēkņi. Atbilstīgi noteiktajai diagnozei, ar šiem bērniem strādās medicīnas un pedagoģijas speciālisti. Divās parastajās grupās ir 36 audzēkņi, informē Zinaida Sparāne, pašvaldības attīstības nodaļas speciāliste izglītības un informācijas tehnoloģiju jomā. Rundāles novada pedagoģiski medicīniskā komisija izskatījusi vecāku iesniegumus vasaras gaitā, pēdējā sēde notika 23. augustā. Speciālās izglītības grupās lielākoties uzņemti Bauskas novada iedzīvotāju bērni. Baušķeniece Kristīne ir ļoti apmierināta - ja dēls apmeklētu kādu no pilsētas bērnudārziem, atsevišķi būtu jāiet uz nodarbībām pie logopēda, fizioterapeita un citiem speciālistiem. «Saulespuķē» tas viss ir nodrošināts.Rundāles novadā ir divas pirmsskolas izglītības iestādes - Saulainē 2010. gadā uzceltā «Mārpuķīte», kurā ir 117 audzēkņu, un 2011. gadā izveidotā «Saulespuķe». Tomēr joprojām ir rinda uz vietām bērnudārzā, atzīst novada sociālā dienesta vadītāja Kristīne Brūvele.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ele

tagad jau visi baigi gudrie taisa tik vaļā speciālās programmas un pārtaisa skolas un bērnu dārzus par diez zin ko, piemēram otrā vidusskola, tur taču vairs nav līmeņa saņemti visādi speciālie bērni, es savējos pārliku uz ģimnāziju...man nepatīk, ka visi kopā vienā katlā...

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 08:41

vecmā'miņa

ļoti jauki un vajadzīga ir šāda grupa. Zinu šo bērnudārzu un tā vadītāju- forši, godīgi, cerīgi, superīgi!!!! taču uzņemšana šajā grupiņā (ās) bija nepareiza, jo par to lēma nekompetenti cilvēki! Faktiskio skatījās pēc deguniem un grupiņā netika daudzi bērni, kas patiešām ir alerģiski, nepieciešama logopēda palīdzība, stājas korekcija, bet tika tie, kas nekompetentai komisijai šķita, ka piemēroti grupiņai.
Ceru, ka vadītāja, kā kompetenta vadītāja, paskatīsies vēl un arī tiem bērniņiem kā sakārtot, ka aiz strīpas palikušie tikspie logopēda, stājas korektora, alergolaoga- pa bērnu dārzā atrašanās laiku.
Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.08.26 08:58

ar tiem bērniem strādās fizioterapeiti,logopēdi... Ar vārdiem speciālās izglītības grupas NAV jāsaprot ,ka tie ir bērni ar garīgo atpalicību vai līdzīgi!!! Bet gan bērni ar logopēdiskajām problēmām, stājas, alerģiskie.

pirms 9 gadiem, 2011.08.25 23:35

---

Cik audzinātājas un auklītes strādās ar speciālās grupiņas bērniem?Un vai audzinātājām ir kādas piemaksas darbā ar šādiem bērniem?

pirms 9 gadiem, 2011.08.25 23:29

Vietējās ziņas